Anasayfa > Güncel > Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM, TÜLOMSAŞ’ ı ziyaret etti.

Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM, TÜLOMSAŞ’ ı ziyaret etti.

10.09.2017 18:48:24

Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM, Başbakan Yardımcısı Sayın Mehmet ŞİMŞEK, Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi ELVAN, Maliye Bakanı Sayın Naci AĞBAL ve çok sayıda Milletvekili ve bürokrattan oluşan heyet, TÜLOMSAŞ Motor Fabrikasında incelemelerde bulundular. Genel Müdürümüz Sayın Hayri AVCI TLM6V185 Tipi Dizel Motor Üretimi ve Yenikapı Metro Araçlarının Cer Motoru üretimi hakkında heyete brifing verdi.

 

TÜLOMSAŞ çalışanları, Altay Tank Motoru imalatında görev almak istediklerini Başbakan Yıldırım'a iletti.

 

İşçiler tarafından fabrikanın girişinde alkışlarla karşılanan Yıldırım, üretilen motorları inceledi, yetkililerden bilgi aldı.

 

Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, ihracata yönelik yeni nesil lokomotif yapımları, yerli katkıyı artıracak imalata yönelinmesi ile yerli ve milli tren projesi gibi önemli konularda kararlar alındığını belirtti.

 

YILDIRIM “Yüzyıllık birikimi yüzyıllık geleceğe taşıyalım”

 

Bu konularda TÜLOMSAŞ çalışanlarının gayretiyle ciddi bir noktaya geldiklerini vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti: "Fabrikanıza, ekmek kapınıza sahip çıkın. Yüzyıllık birikimi yüzyıllık geleceğe taşıyalım. TÜLOMSAŞ'ın, demiryollarımızın ihtiyacı olan araçların imalatına, savunma sanayimizin ihtiyacı olan araçların yapılmasına, kısacası bağımsızlığımıza yönelik çalışmalarımıza büyük katkısı, desteği var.

 

ALTAY TANK MOTORU İMALATI

 

Yıldırım'ın ziyareti sırasında fabrika çalışanları tarafından hazırlanan "Sayın Başbakanım, desteğinizle Van Gölü feribotlarının motor imalatlarını başarıyla tamamladık. Altay Tank Motoru imalatında görev almak istiyoruz." yazılı pankart dikkati çekti.

 

Başbakan Yıldırım, fabrika çalışanları ile hatıra fotoğrafı da çektirdi.

 

 

Galeri