Perşembe, Kasım 30, 2023

Eviniz İçin Seramik Almadan Önce Bunlara Dikkat Edin!

-

- Advertisement -

Çeşitli mekanların dekorasyonunda çok uzun zamandır kullanılan seramikler modası hiçbir zaman geçmeyen döşeme elemanlarından biridir. Özellikle mutfak ve banyo gibi nemin biraz daha fazla olduğu alanlarda seramik kullanımının çok daha yoğun olduğu söylenebilir.

Elbette tüm zemin döşeme elemanları gibi seramik seçiminde de bazı unsurlara dikkat etmeniz gerekiyor. Doğru tercihi yapmanız durumunda seramiklerin konforlu bir şekilde kullanılmasını da sağlamış olacaksınız. Bununla birlikte yakın zamanda seramikleri değiştirme ihtiyacı da duymazsınız.

Peki, tercih yaparken neleri göz önünde bulundurmak gerekiyor? Günümüzde çok sayıda farklı marka tarafından seramik üretimi yapıldığı için tüketicilerin aklının biraz karıştığı söylenebilir. Ancak nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenirseniz yaşam alanları için en doğru tercihi yapmanızın önünde bir engel kalmaz. İşte dikkat etmeniz gereken çeşitli unsurlar!

- Advertisement -

Alanın Trafik Yoğunluğunu Dikkate Alın

Seramik çeşitlerinin üretiminde benzer malzemeler kullanılıyor olsa da bu malzemelerin kalitesi ve dayanıklılığı değişebiliyor. Bu nedenle özellikle zeminde seramik kullanmayı tercih ediyorsanız mekanın trafik yoğunluğunu dikkate almanız gerekiyor. Evlerde kullanım için tercih edeceğiniz seramik çeşitlerinde elbette dayanıklılığa önem vermelisiniz.

Ancak çeşitli işletmelerin mutfak ya da tuvalet gibi alanlarında kullanılacaksa yoğun bir insan trafiği söz konusu olacağı için en kaliteli seramik modellerine yönelmeniz sizin için zorunludur. Aksi halde  seramikler su ya da nemden etkilenmiyor olsa bile trafik unsurundan etkilenerek çatlayabilir ya da kırılabilir. Bunun önüne geçmek için dayanıklı ve kaliteli seramik çeşitlerine yönelmeniz son derece önemlidir.

Fiyata Değil, Kaliteye Odaklanın

Farklı markalar tarafından üretimi gerçekleştirilen karo fiyatları değişkenlik gösteriyor. Bu konuda internet üzerinde bir araştırma yaptığınızda oldukça geniş bir fiyatlandırma aralığı ile karşılaşırsanız ve bunun gayet normal olduğunu da eklemek gerekir. Tercihinizi fiyat odaklı olarak yapmanız sizi yanıltabilir. Fiyattan ziyade kaliteye odaklanmanız durumunda çok daha doğru bir tercih yaptığınızdan emin olmanız uzun sürmeyecek.

Bununla birlikte yüksek kalitede yer seramiklerinin mutlaka yüksek bir fiyatla satışa sunulduğu düşüncesinden kurtulun. VitrA Online gibi platformlardan alışveriş yapmanız durumunda en kaliteli zemin seramik modellerini gayet makul fiyatlarla satın almanız mümkün oluyor. Bu sayede hem kalite konusunda bir endişe yaşamıyorsunuz hem de bütçenizi zorlamanız gerekmiyor. Dolayısıyla önceliğiniz fiyattan ziyade kalite olduğunda geriye sadece uygun fiyat sunan biri platformu seçerek sipariş vermek kalıyor.

- Advertisement -

Mekana Uygun Ebat Seçimi

Seramik almadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer unsurdan mekana uygun olarak boyut ya da şekil seçimi yapmanızdır.  Seramik çeşitleri kare, dikdörtgen ya da daha farklı formlarda üretilebiliyor. Bu tasarımların her birinin mekana ayrı bir derinlik kazandırdığını da belirtmek gerekir.

Örneğin, dikdörtgen bir seramik modeli seçtiğinizi varsayalım. Dikdörtgen seramiklerin döşenme yönü mekanın o tarafa doğru daha geniş olduğu şeklinde bir algı yaratır. Bu nedenle mekan ile seçtiğiniz seramik ve seramiğin döşenme yönü titiz bir şekilde belirlenirse alanın çok daha geniş ve ferah bir görünüm kazanması mümkün olur.

Renk Seçimine Dikkat Etmenizde Fayda Var

Dikkat etmeniz gereken unsurlardan bir diğeri de renktir. Zemin seramikleri geçmişe nazaran artık çok daha fazla sayıda renk alternatifi sunuyor. Renk skalasının geniş olması ise kullanıcılar için büyük bir avantajdır. Çünkü hem mekanda yaratılmak istenen atmosfere hem de genel dekorasyona uygun olan renk tonlarının kolaylıkla seçilmesi mümkün oluyor. Açık renk tonları mekanda daha ferah ve geniş bir izlenim yaratır.

Koyu renk tonları ise geniş mekanları için daha uygun olmakla birlikte daha asil bir görünüm sergiler. Toprak tonlarının etkisi sıcak ve samimi bir atmosfer yaratmaktır. Bu bilgiler ışığında renk seçimi yapmanızı öneririz.  Bu arada en uygun VitrA yer seramik fiyatları sayesinde gönlünüzce seçim yapmanız ve bütçe kaygısı duymadan alışverişinizi tamamlamanız da mümkün olacaktır. VitrA Online üzerinden en yeni seramik modellerine hemen göz atmaya başlayın.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Related Stories

Cep Telefonu Teknolojisi Nereye Gidiyor?

Cep telefonu teknolojisindeki gelişmeler, son yıllarda hızlı bir ivme kazandı ve hayatımızı derinden etkileyen yeniliklerle dolu bir dönemi başlattı. Bu gelişmeler, temel olarak işlemci...

Yurt Dışı Turizm Rotalarınız için Havalimanı İpuçları

Her yurt dışı seyahati unutulmaz anılar yaratıyor. Fakat bu seyahatlerin iyi hatırlanması adına, yolculuğun hem ilk hem de son adımı olan havalimanındaki alan ve...

Ofis Giyimi: Profesyonelliğin Zarafetle Buluştuğu Adres

SETRE'nin ofis giyim koleksiyonu, şıklığı ve rahatlığı bir araya getirerek geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Takım elbiseler, gömlekler ve tulumlar gibi parçalar, fonksiyonelliği ve...

Instagram Casus Programı: İşte En İyi 3 Seçenek

Sosyal medya, çağımız modern iletişimin vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu iletişimi sağlayan en önemli platformlardan birisi olan Instagram’ın dünya çapında milyarlarca kullanıcısı vardır. Bazen güvenlik...

TWİTTER TAKİPÇİ SATIN AL HİZMETİ VEREN EN İYİ 5 SİTE

Twitter hesabının yükselişe geçmesini sağlamak için yüksek takipçi sayısına sahip olması son derece önemlidir. Günümüzde etki alanı en yüksek sosyal medya platformlarından olan Twitter,...