Cuma, Mayıs 24, 2024

Dark Desire: İç İçe Geçmiş Yalanlar, Sırlar ve Cinayetler

-

Leticia López Margalli’nin yaratıcısı olduğu Meksika yapımı Dark Desire dizisi Netflix’in en yeni dizilerinden biri. Dizinin ilk sezonu ortalama 30 dakika süren 18 bölümden oluşuyor. Başrol oyuncuları Maite Perroni, Jorge Poza, Alejandro Speitzer, Erik Hayser gibi Meksika’nın ünlü oyuncuları. İkinci sezon ne zaman gelecek bilmiyoruz ancak ilk sezonun sonuna bakılırsa yakında gelecek gibi duruyor.

Dark Desire dizisi bir cinayetle başlayıp 6 hafta öncesine gidiyor ve olayları biraz karışık anlatarak ilerliyor. Dizinin konusu başlangıçta basit bir aldatma olayı gibi görünse de aslında derin bir intikam hikayesi olduğunu daha sonra anlıyoruz.

Dark Desire Karakterleri

Dark Desire Karakterleri
Dark Desire Karakterleri

Önce Dark Desire dizisinin ana karakterlerinden bahsedeyim. Kadınların toplumdaki yeri ve uğradıkları şiddetin boyutları üzerine araştırma yapan hukuk profesörü Alma Solares, eşi Yargıç Leonardo Solares ve üniversiteli kızları Zoe. Yargıcın kardeşi Esteban kilit isimlerden biri ve geçmişi oldukça karanlık, tekinsiz. Dario Guerra ise ilk görüşte bir intikam planı olduğundan hemen emin olduğumuz dizinin ana erkek karakteri.

Dark Desire Dizisinin Konusu

Dark Desire Konusu
Dark Desire Konusu

Alma, henüz eşinden yeni boşanmış olan çok yakın arkadaşı Brenda’yı ziyaret edeceği gün eşinin bir telefon konuşmasına şahit oluyor ve kendisini aldattığını düşünmeye başlıyor. Alma kafasında bütün bunlarla uğraşırken arkadaşı onu bir gece kulübüne götürüyor ve bütün olayları tetikleyecek tanışma burada gerçekleşiyor. Alma, gece kulübünde Dario ile tanışıyor ve bu tanışma çok kısa sürede tutkulu bir ilişkiye dönüşüyor. Alma’nın evden uzakta bir hafta sonu kaçamağı olarak kalacağını düşündüğü ilişki yakasını bırakmıyor. Alma bu durumla baş etmeye çalışırken en yakın arkadaşı Brenda’nın ölmesiyle hayatını altüst edecek asıl olaylar da başlıyor. Brenda intihar mı etti, yoksa öldürüldü mü?

Karakterlerin neredeyse hepsinin geçmişlerinde karmaşık, sırlarla ve yalanlarla dolu olaylar var. 18 bölüm boyunca her defasında karakterlere dair yeni bir şeyler öğreniyoruz ve öğrendiğimiz her yeni bilgiyle fikrimiz ve şüphelerimiz adres değiştiriyorDark Desire dizisi, ilk 3-4 bölüm çok basit bir hikayeyle karşı karşıya olduğunuzu düşündürüyor; ancak hikaye ilerledikçe olaylar ve geçmiş hesaplaşmalar daha karmaşık bir hal alıyor ve bir süre sonra da dizi izleyiciyi içine çekmeyi başarıyor.

Dark Desire Dizi Konusu
Dark Desire Dizi Konusu

Dizide hikaye anlatımı lineer ilerlemiyor. İzleyici olarak geçmişin parçalarını dağınık bir şekilde toplayabiliyoruz. Dizinin gerçek kötüsünün kim olduğunu anlamak epey zaman alıyor diyebilirim. Bütün bu dağınık parçalar ancak sonlara doğru toparlanmaya başlıyor. En azından benim için öyle oldu. Sezonun sonunda ise ilginç bir ters köşesi var.

Dark Desire dizisinin güzel tarafı da dünyanın her yerinde yaşanan kadın şiddetine karşı farkındalık geliştirici tavrı. Dark Desire dizisi, kadına şiddetin boyutlarını pek çok açıdan hem olay örgüsü içerisinde hem de Alma’nın seminerlerinde tartışıyor. Olay örgüsü içerisinde yüzeysel kalsa da seminerde konuşulanlar dünyanın acı gerçeğiyle bir kez daha yüzleştiriyor.

Dark Desire dizisi için kısaca, bölüm sürelerinin kısa olması, olayların dağınık ancak nispeten hızlı ilerlemesi dolayısıyla vakit öldürmek için izleyebileceğiniz orta halli bir suç ve gerilim dizisi diyebilirim. Çok fazla cinsellik içeren sahnesi olduğunu da ekleyelim. IMDb puanı 6.4 olan Dark Desire dizisini Netflix’ten izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Related Stories

Alias Grace Dizi İncelemesi: Aslında O Kadar Eski Bir Hikaye Değil

Alias Grace dizisi 2017’de Netflix’te yayınlanmaya başladıktan sonra, son yılların en popüler yabancı dizileri arasında kendisine yer edinmeyi başardı. Handmaid’s Tale ve Wandering Wanda gibi kitapların ünlü yazarı Margaret Atwood’un...

En İyi Tayvan Dizileri: Uzakdoğu’ya Açılan Beyazperde

Tayvan dizileri, Asya dizilerinin büyük rağbet görmesinin ardından büyük bir popülarite kazandı. Tayvan kültürünü ve yaşamını ilmek ilmek işleyen bu dizilerde nefretten doğan aşk,...

Lezbiyen Dizileri | En İyi Lezbiyen Temalı Dizi Önerileri

Lezbiyen karakterlere ve ilişkilere odaklanan dizi seçenekleri, son yıllarda artan bir şekilde çeşitlenmiştir. Lezbiyen dizileri en çok araştırılan konuların başında geliyor. İşte lezbiyen temalı...

30 Öneri – En İyi BBC Mini Dizileri Listesi

Bir Oturuşta Biten En İyi BBC Mini Dizileri Pek çok kült dizisi ve belgeselleriyle akıllarımıza kazınan BBC (British Broadcasting Corporation), televizyon dünyasının en önemli platformlarından...

Mutlaka İzlenmesi Gereken Yabancı Diziler

Hazırlamış olduğumuz gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler tavsiye listesinde, en çok izlenen, en popüler, en beğenilen yabancı dizileri IMDB puanlarına göre sıraladık. Dizi...