Cumartesi, Nisan 13, 2024

Çok Sevilen ve Tercih Edilen En İyi Türk Giyim Markaları

-

En İyi Türk Giyim Markaları

Türkiye sadece turizm ve tarım alanında değil, aslında hazır giyim ve giyim sektöründe de önemli bir yeri olan ülke! Hazır giyim konusunda tanınan pek çok Türk markası ile ilgili merak edilen her şeyi sizler için derledik! Hazır giyim konusunda sadece müşterilere hizmet değil, iş gücü konusunda da önemli bir yeri olan en iyi Türk giyim markaları, yurt dışında da önemli bir konumda.

Pek çok kişinin bilmediği bir konu! Türkiye’nin kendisine ait olan ve global çapta isim yapmış pek çok markası bulunuyor. Sandığınızın aksine bu markaların sayısı hiç de azımsanacak gibi değil! Peki, en iyi Türk giyim markalarının hangisi olduğunu merak ediyor musunuz? O halde içeriğimizi okumaya devam edin!

1. MAVİ

Mavi markası, Türkiye merkezli olarak doğan ve uluslararası arenada özellikle Türkiye dışında büyük bir popülerliğe sahip olan bir markadır. Günümüzde ülkemizdeki etkisi yurt dışındaki etkisiyle paralel bir noktada bulunsa da, moda dünyasının hazır giyim sektöründe öncü markalarından biri olarak Mavi hala ön plandadır. Kökenleri kot pantolon üretimine dayanan Mavi, 1990’ların enerjik ruhuyla büyüyerek tanındı. Hızla büyüyerek genişleyen şirket, ürün yelpazesini genişleterek dünya genelinde 40’tan fazla ülkede yüzlerce mağaza ağına sahip bir marka haline geldi. Kadın, erkek, genç, çocuk gibi kategorilerde müşterilerine hizmet veren Mavi markası, günümüzde pek çok yüzle de anlaşma yapmaktadır.

2. LCW

Türkiye’nin en çok alışveriş yapılan markalarının başında herkesin de tahmin ettiği gibi LCW geliyor. LC Waikiki, Türk markası olma özelliğiyle başlamasa da Türk yatırımcıların sahiplenmesiyle büyük bir dönüşüm yaşadı. Günümüzde yalnızca Türkiye sınırları içinde değil, dünyanın birçok noktasında mağazalarıyla öne çıkan LC Waikiki, hazır giyim sektörünün en etkili ve başarılı markalarından biri olarak öne çıkıyor.

Casual, spor ve sokak modasına dayalı ürünleriyle özgün bir tarz sunan LCW, uygun fiyatlarla kaliteyi birleştirerek takdir kazanıyor. Son yıllarda parfüm ve ev tekstili gibi farklı alanlarda da ürün yelpazesini genişleten LCW, büyüme ve gelişme yolunda emin adımlarla ilerliyor. LC Waikiki, dünya genelinde en yüksek ciro elde eden Türk şirketlerinin de başında geliyor!

3. VAKKO

Türkiye’nin lüks hazır giyim alanında en prestijli ve cesur markalarından biri olarak kabul edilen Vakko, öne çıkan bir isimdir. Lüks giyim denilince akla gelen markaların başında olan Vakko, premium segmentteki ürünleri ve özgün tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Markanın kalitesi ve güvenilirliği tartışılmaz bir konumda bulunuyor.

Vakko’nun hikayesi, bir şapka dükkânıyla başladı ancak doğru vizyon ve stratejik yatırımlarla neler başarabileceğini göstererek, Türk stilini dünyaya taşıyan en başarılı şirketlerden biri haline geldi! Markanın tarihi 1934 yılına kadar dayanıyor.

4. D’S DAMAT

Klasik erkek giyim alanında öncü olma hedefiyle Orka Grup bünyesinde kurulan D’S Damat markası, günümüzde Orka Grup’un beklentilerini fazlasıyla karşılayan bir konumda yer alıyor. Tamamen erkek giyimine hitap eden marka, dünya çapında da hizmet veriyor.

Takım elbise, pardösü, palto, kemer ve çeşitli klasik aksesuarlar konusunda öne çıkan D’S Damat, kendine has çizgileri ve üstün kalitesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. D’S Damat markalı ürünler, dünya genelinde geniş bir yelpazede satışa sunuluyor.

5. DEFACTO

LCW’den sonra ülkemizin en önemli hazır giyim markaları arasında olan Defacto, tarihçesi açısından diğer rakiplerine kıyasla daha genç bir konumda bulunuyor. Bu gençlik dinamizm getiriyor ve DeFacto, ülkemizin hızla büyüyen giyim markalarından biri olarak adından söz ettiriyor!

Geniş bir yaş aralığına ve her kesime hitap eden tasarımlar sunan DeFacto, uygun fiyatlı ve kaliteli ürünleriyle casual ve spor giyimde öne çıkıyor. Türkiye genelinde 300’ün üzerinde mağaza ile faaliyet gösteren firma, uluslararası arenada da iddialı bir şekilde yer alıyor. 150’den fazla mağaza ile birçok ülkede varlığını sürdüren DeFacto, sevilen ve tercih edilen bir marka olarak tanınıyor. Aynı zamanda mobil uygulaması üzerinden de dönemsel olarak indirim kampanyaları sunan DEFACTO, herkes tarafından beğeniliyor.

6. SARAR

Erkek giyimi denilince akla gelen bir diğer markaların başında da şüphesiz ki Sarar geliyor! Zarafet, lüks ve üstün kalite… Bu üç özellik, Sarar’ın klasik giyimdeki eşsiz tarzıyla buluştuğunda, premium segmentte ürünlerin doğuşu kaçınılmaz oluyor.

Sarar, kararlı bir şekilde ilerleyerek çizgisini koruyor. İşçiliğin kalitesi, malzemenin kalitesi ve her döneme uygun koleksiyonlarıyla dikkat çeken Sarar, Türkiye’nin önde gelen hazır giyim markaları arasında yer alıyor.

7. DESA

Desa, perakende deri giyim ve aksesuar sektöründe öncü markalardan biri olarak öne çıkıyor. Kaliteli ürünler ve müşteri memnuniyetini ön planda tutma ilkesiyle tanınan Desa, yenilikçi ve çağa uygun tasarımlarıyla da göz dolduruyor. Ana prensiplerine sıkı sıkıya bağlı olan marka, Derimod ile birlikte perakende deri giyim pazarının önemli bir oyuncusu olarak öne çıkıyor. Günümüzdeki haline gelebilmek için yola kadın çantası ile çıkan Desa, artık bir dünya devi!

8. KOTON

Türkiye’nin önde gelen tekstil devlerinden biri olan Koton, uygun fiyatlı ve kaliteli ürünleri ile müşterilerini memnun etmeye devam ediyor. LC Waikiki, DeFacto gibi benzer ölçekli dev markalarla rekabet eden Koton, kendi benzersiz tarzını ve çağa uygun koleksiyonlarıyla öne çıkıyor.

1990’ların başında ilk yurtdışı mağazasını açan Koton, bugünün hedefi ise dünyanın dört bir yanında en az bir mağazaya sahip olmak. Bu hedef, markanın ne kadar büyüdüğünü açıkça gösteriyor. Koton’da aynı LCW ve Defacto gibi, mobil uygulamaları üzerinden kullanıcılarına dönemsel olarak kupon vererek hem satışlarını artırıyor hem de pek çok kişinin bütçesine hitap ediyor.

9. AVVA

Son dönemlerin popüler markaları arasında yer alan AVVA, erkek giyimine hitap ediyor. Avva markası, kendi ifadesiyle “genç ve sofistike” bir tarzı yansıtmayı ve bu tarzı benimseyen koleksiyonlarla moda sahnesinde öne çıkmayı hedefliyor. Avva, uzun bir geçmişi olan ve kaliteli, yenilikçi tekstil ürünleri sunan bir devasa markadır.

Smart casual akımına uyum sağlayarak hareket eden Avva, şehirli erkekleri stil sahibi ve modern bir müşteri kitlesi olarak belirlemektedir. Yüzlerce mağazaya sahip olan Avva, hem Türkiye hem de dünya genelinde etkili bir hazır giyim markası olarak tanınmaktadır.

10. KİĞILI

Yine bir erkek giyim olarak karşımıza çıkan Kiğılı markası, Cumhuriyet’in ilk dönemlerinde kumaş ticareti için kurulmuştur. Zamanla büyüyerek, Türkiye’nin en güçlü hazır giyim markalarından biri olan Kiğılı, klasik giyimdeki iddialı tarzıyla öne çıkıyor.

Kendine özgü bir çizgi benimseyen Kiğılı, en popüler markalar arasında kendine sağlam bir konum edinmiştir. Organize perakende alanında önemli bir öncü olan Abdullah Kiğılı liderliğinde dünya çapında tanınan bir marka haline gelmiştir. Kiğılı, kaliteli ürünleriyle kendi alanında öne çıkmakta ve erkek gömlekleri konusundaki 50 yılı aşkın tecrübesi ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

11. COLİN’S

Kot ve jean pantolon denilince hemen hemen herkesin aklına gelen Colin’s günümüzde pek çok AVM’de yer almaktadır. Jean pantolon ve tişört gibi ürünleriyle öne çıkan Colin’s, yabancı bir marka gibi algılansa da tamamen yerli üretim bir Türk markasıdır.

Sokak modası ve rahat giyim alanında özellikle genç ve özgür ruhlara hitap eden Colin’s, modern ve kaliteli ürünleriyle dikkat çekmektedir. Şıklık ile rahatlığı mükemmel bir dengeyle birleştiren marka, büyük bir ilgi görmektedir

12. PENTİ

Penti, yola ilk olarak kadın iç çamaşırı ve kadın çorabı ile çıkmış. Türkiye merkezli ve uluslararası alanda büyük başarı elde eden şirketlerimizden biri olan Penti bu alanda kadınların en çok tercih ettiği markalar arasında bulunmaktadır.

Kökleri 1950’lere kadar uzanan Penti, kendi markası altında ürünler sunmaya 1980’lerde başlamıştır. İç giyim, çorap, gecelik ve pijama gibi ürün kategorilerinde lider bir marka olan Penti, Türkiye’nin en tanınmış ve tercih edilen isimlerinden biridir.

13. İPEKYOL

Diğer zincir markalara kıyasla biraz daha lüks giyime hitap eden İpekyol, kadın giyim sektörünün öncü markaları arasında bulunmaktadır. Özellikle şehirli kadınları hedef alan bir marka olarak bilinen İpekyol, tutarlı tarzını koruyarak ve yeniliklere açık bir şekilde başarısını sürdürmektedir.

Türkiye genelinde sayısız mağazaya sahip olan İpekyol, uluslararası arenada da adını duyurmuş ve Arap ülkeleri ile Türk Cumhuriyetleri’nde de mağazalar açarak büyüme ivmesini sürdürmüştür. İpekyol mağazalarında geniş bir ürün yelpazesi bulunmakta olup farklı tarzlara ve aksesuarlara rastlamak mümkündür.”

14. YARGICI

1970’lerde erkek gömlek üretimi amacıyla kurulan Yargıcı, ilerleyen zamanlarda Türkiye’nin en saygın hazır giyim markalarından birine dönüşmüştür. Şimdi ise kadın modasına yön veren ve kadınlar için özel ürünler tasarlayan Yargıcı, aynı zamanda kozmetik ve ev tekstili gibi alanlarda da kendini kanıtlamıştır.

Renk paleti ve tasarımları ile her zaman çağın ilerisinde olan Yargıcı, tarih boyunca modern ve yenilikçi bir marka olarak öne çıkmıştır. Avrupa ülkelerinde de etkisini hissettiren bu marka, yüksek kalitesini koruyarak önemli bir konumda bulunmaktadır.

15. BEYMEN

Lüks giyim denilince akla gelen bir diğer marka olan Beymen, 1970’lerde erkek gömlek üretimi amacıyla kurulan Yargıcı, ilerleyen zamanlarda Türkiye’nin en saygın hazır giyim markalarından birine dönüşmüştür. Şimdi ise kadın modasına yön veren ve kadınlar için özel ürünler tasarlayan Yargıcı, aynı zamanda kozmetik ve ev tekstili gibi alanlarda da kendini kanıtlamıştır.

Renk paleti ve tasarımları ile her zaman çağın ilerisinde olan Yargıcı, tarih boyunca modern ve yenilikçi bir marka olarak öne çıkmıştır. Avrupa ülkelerinde de etkisini hissettiren bu marka, yüksek kalitesini koruyarak önemli bir konumda bulunmaktadır.

16. LTB (Little Big)

Çak Tekstil çatısı altında faaliyet gösteren Little Big (LTB) markası, sıklıkla yabancı bir marka olarak yanılgısına sebep olsa da aslında gurur duyulması gereken bir Türk markasıdır. Spor ve gündelik giyim konseptine odaklanan LTB, rahatlık, şıklık, sporluk ve renklilikten hoşlananların ilk tercihlerinden biri olmayı başarmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Related Stories