Cumartesi, Nisan 13, 2024

Oğlak Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

-

Oğlak Burcu Özellikleri

Güneş, kış mevsiminin başladığı 21 Aralık gecesi Oğlak burcundan geçer. Bu burç ile hayatta karşımıza çıkan neredeyse her şeyin, bizden kaynaklandığı sonucuna varırız. Mutlu, üzgün veya sinirliysek sebepleri biz tercih ettiğimiz içindir.

22 Aralık – 19 Ocak tarihleri arasında doğan kişiler Oğlak burcudur. Bir insanın burcunu sorduğumuzda Güneş burcunu sorarız. Bu burç türünü kısaca açıklayıp Oğlak burcunu detaylı bir şekilde analiz edelim.

 • Sembolü: Oğlak
 • Elementi: Toprak
 • Niteliği: Kardinal (öncü)
 • Yönetici gezegeni: Satürn (disiplinin ve olgunluğun gezegeni)
 • Renk: Kahverengi, siyah
 • Gün: Cumartesi
 • Uğurlu sayılar: 4, 8
 • Uğurlu taşları: Turmalin, Zirkon, Yakut, Lal, Malahit
 • Vücutta tekabül ettiği yer: Diz, deri, kemikler ve dişler
 • Olumlu özellikleri: Sadık, ailesine düşkün, çalışkan, adanmış, dürüst, korkusuz
 • Olumsuz özellikleri: Kötümser, bağışlamaz, soğuk, maddiyatçı, burnu havada, umutsuz
 • En sevdiği şeyler: Kartvizitler, hedefler, iş unvanları, görev yapmak, aile, gelenek
 • Nefret ettiği şeyler: İstifa etmek, uluorta bağırmak, dikkatsizlik kaynaklı hatalar, kılavuz olmadan yolculuk yapmak, bir şeyi sırf yapmış olmak için yapmak,
 • Gizli tutkuları: Her ihtiyacı karşılamak
 • Güçlü yanları: Sorumluluk sahibi, disiplinli, otokontrollü olmaları, iyi yönetici olmaları
 • Zayıf yanları: Her şeyi bildiğini zanneden, bağışlamaz, küçümseyici olmaları

Astrolojide Güneş, içimizdeki kişiliğin dışavurumudur. Gezegenlerin en büyüğü olan Jüpiter ile kıyaslayınca, Güneş’in sadece 10’da birine eşittir. Güneş, bize en yakın ve en büyük yıldız olduğu için astrolojiye göre önemi diğer gezegenlerden daha fazladır.

Güneş burcu, kişinin egosu, mantığı, hayata bakış açısı ve hissettikleri ile ilgili genel bilgiler verir. Bir kişiyi tanımlamak istersek, boy-kilo-yaş ve meslek gibi basit tanımları geçince Güneş burcu ortaya çıkar. Her birimizin kişisel doğum haritasında yükselen burcuyla birlikte patron sayılır.

Güneş burcunu iyi anlamak hayattaki yapacağımız hataları en aza indirmek için önemlidir. Yoksa kibir, kabadayılık ve sahte özgüven gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Bu burç kişilik analizinde yapbozun sadece bir parçasıdır. Örneğin Türkiye’yi bir yabancıya anlatırken sadece Ankara’dan bahsetmek yetersiz kalır. Güneş burcu da kişinin sadece başkentini açıklar.

Başkent, kararlar alırken diğer şehirleri de ele almak zorundadır. Bu sebeple, paragrafların %70 veya üzeri, kişinin özellikleriyle örtüşüyorsa bu büyük bir başarıdır.

Yazılanları kabul etmeden önce sorgulayıp örnekleri inceleyin. Kendi hayatınız ile olan benzerliklere bakın. Astrolojinin kişilik analizinde sadece bir araç olduğunu hatırlayın.

Aşağıda Oğlak burcu özelliklerini başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Oğlak Burcu Genel Özellikleri 

Kış gündönümüyle birlikte duygusal hesaplaşmalar ve kendimizi incelemeler başlar. Oğlak burcu döneminde her birimiz kararlarımızın geçmişe, günümüze ve geleceğe olan etkileriyle yüzleşiriz.

Duygularla iyi bir bağ kurmanın bizi sağlıklı bireyler yapacağına inanırız. Peki ya duygularımızı fark edince onları dengeleyecek sistemi içimizde bulamazsak? Oğlak burcu, duyguların karşısındaki bu sistemi temsil eder.

Duyguları dengeleyecek olan doğruluk, sabır, karakter, onur ve kararlılıktır. Oğlak burcu, bu sistemi geliştirerek üstün başarıya ulaşma amacı içindedir.

Kış mevsiminde doğan Oğlak ilk olarak soğuk hava ve sert esen rüzgar ile tanışır. İnsanlar doğalgaz ve elektrik harcamalarından yakınır, soba varsa tamiri ve temizliği ile uğraşır. Oğlak burcu, bu ortamda hayatın zorluklarını anlar.

Zorluğu deneyimleyerek, mutluluğa ulaşmanın yolunun kişisel çabadan geçtiğini ve yakınmanın zaman kaybı olduğu sonucuna ulaşır.

Gelişmek için bir Oğlak, kişisel potansiyelinin sınırını zorlayacak işlere adım atmalıdır. Çaba göstermeli ve vazgeçmemelidir. Oğlak burcunun odak noktası, karar alırken duygular yerine gerçeği ve mantığı dikkate almak üzerinedir.

Hayata yüksek statüye ulaşma dürtüsüyle gelmiştir. Bu statü, kişinin kendisini geliştirmesiyle veya başkasının onu nasıl gördüğüyle ilgili olabilir.

Örneğin bir Oğlak işinde usta olmasıyla tanınabilir, diğeri ise çocuğunun ünlü olmasıyla veya çok güzel olmasıyla. Önemli olan bu yüksek statüye erişmektir.

​Yüksek statü ve saygı ihtiyacı genellikle sadece Oğlak burcunun bir parçasıdır. Bu burç ailede “baba” ile özdeşleştirilir. En saygıdeğer görevi, yönetme yeteneğini kullanarak insanlara yapıcı bir yol çizmektir.

Genellikle Oğlak burcu, toplumda örnek insanı temsil eder. Onun karşısında daha dik ve güçlü durmaya çalışırız. Konuşurken cümle yapısına ve dilbilgisine dikkat ederiz. Kısaca, sanki ilkokulda kurallara bağlı ve otoriter olan öğretmenimizle sohbet ediyormuş gibi hissederiz.

Oğlak burcu, profesyonel kıyafetler içinde kendisini huzurlu hisseder. Çünkü bu kıyafetler onun hayatta ayakları yere basan, sağlam bakış açısını yansıtır.

Oğlak Burcu Aşk ve İlişki Hayatı 

İlişkiye başlamak Oğlak burcu için kolay değildir. İnsanlar ile arasına ördüğü güçlü bir duvar vardır. Bu duvar sayesinde hayatının kontrolünü elinde tutar.

İlişki için adım atması, duvarı indirip içindeki önemli ve duygusal alanları paylaşacağı anlamına gelir. Kişisel sıkıntıların üstesinden tek başına gelmiş Oğlak burcu için bu özel alanları ortaya çıkarmak zaman alır. Sezgileriniz kuvvetliyse, söylemek istemediği konuları az çok fark edersiniz.

Oğlak burcu çoğunlukla yalnızdır. Kendi koyduğu hedeflere tek başına tırmanan bir kişiyi temsil eder. Hayatı zora girdiğinde insanların anlayış göstermesini veya destek sunmasını beklemez. Hatta, böyle fırsatlar ortaya çıktığında sunulanı reddetmeyi seçebilir.

Oğlak burcuna iyilik yapmak kolay değildir. Arkadaşlarına ve sevdiklerine destek sunan, fayda sağlayan bir Oğlak görmek sıradandır. Ama benzer şeyleri başkasından alma konusunda pek iyi değildir. Çünkü, birisine muhtaç olmak kontrolü kaybetmek demektir ve ürkütücüdür.

Eğer Oğlak burcunun duvarını geçip ona yaklaşırsanız, içinde gizli romantik bir kişi bulursunuz. Bu özellik tüm toprak burçlarında (Boğa, Başak, Oğlak) vardır. Fakat, romantik yanına önemli kararlar verme sürecinde pek fırsat vermez.

Romantizmin zirvesini yaşadığı bir kişiyle gelecek yerine sosyal çevresine uyumlu ve daha güvenilir bir eşi tercih edebilir. Bu kendi duygularından büyük bir fedakarlıktır.

Eğer Oğlak burcu erken evlenirse, maddi anlamda güven veren eşi seçtiği için zaman zaman pişmanlık duyabilir. Nadiren aşkı için hayatındaki diğer her şeyi kenara atan bir Oğlak bulursunuz.

Evlendikten sonra ise ailesini korumak için her şeyi bir kenara atabilir. Çünkü, evliliği oluşturan temeller tamamen aşktan kaynaklanmaz. Hatta, görücü usulü ile tanışma fırsatına açık olabilir. Yıllar boyunca oluşturulan sıcak bağ ve karşılıklı saygı, Oğlak burcu için aşka dair duygulardan daha kıymetlidir.

Benzer bir durumda Balık, Aslan ve Yay burcu insanının nasıl davranacağını tahmin edersiniz. Yaşadıkları güçlü duyguların etkisinde büyük kararlar alabilirler.

Oğlak burcu, verdiği sözleri ciddiye alır. İlişki bir tür yatırım gibidir ve başarıyla sonuçlanmasını ister. Genellikle anne/baba olmak isteyen birçok Oğlak erken evlenir. Geç evlenen Oğlak ise potansiyel adayları dikkatlice incelemeyi tercih etmiştir. Nadiren, yıldırım nikahıyla veya sadece içgüdüye dayalı evliliğe adım atar.

Oğlak burcu çalışmaya, göreve, saygıya ve aile içinde kurulan bağlara birkaç aylık tutkudan daha çok kıymet verir. Bu durum tutkuyu ve derinliği hissetmediği anlamına gelmez.

Toprak burcunun cinsel arzusu oldukça yüksek ve duygusal ruh hali oldukça dengededir. Bir Akrep veya Yengeç gibi duygusal değişimleri sık yaşamaz. Oğlak burcu, tutkulu yanına çok güvenmediği için ciddi ilişkilerinde bu yanını ön plana çıkarmaz.

Bir Oğlak ile ilişkide olmak, ilişkinin yönünü onun eline bırakacağınız anlamına gelir. İlişkide küçük düşürülmeyi veya boyun eğmeyi pek kabul etmez. O kazanandır ve sevdiği kişinin hayatını ona teslim etmesini bekler.

Eğer gururunu incitirseniz veya özsaygısını elinden alırsanız, affetmek için uzun bir süreye ihtiyaç duyar. Unutmak ise daha uzun zaman alır.

Oğlak burcu, sevgi ve duygusal yakınlığı göstermekte zorlanır. Size derinden bağlanmış olabilir. Ama hiç dile getirmeyebilir. Genellikle duygularını kolaylıkla dile getiren, bir parça sorumsuz ve oyuncu davranışlar gösteren kişiler ilgisini çeker.

Gerçekçi ve pragmatik kişiliğinin altında fanteziler kuran bir insan bulursunuz. Ama, sizinle birçoğunu paylaşmaz. Özellikle kaos, Oğlak burcunu ürkütür. Hayatta pek bilinmeyen, bilinçaltına dair konulardan uzak durmayı tercih eder.

Duygusal patlama veya mantıksız bir deneyim Oğlak burcunu utandırıp zayıf bırakabilir. Oysa, eşinde buna benzer şeyler arar. Hayatın ona ürkütücü gelen kısmına güven duymasını sağlayacak bir eşe ihtiyaç duyar.

Kısaca Oğlak burcu, içindeki çocuğu serbest bırakacak eşi arar. Bu tür bir ilişki, yaratıcı yanını ortaya çıkarır ve onu iyileştirir. Doğum haritasında su burcu (Yengeç, Akrep, Balık) ile ateş burcu (Koç, Aslan, Yay) karışımı olan kişiler, ihtiyacı olan mükemmel eşi Oğlak burcuna verebilir.

Hayatın heyecan dolu tarafını keşfetmiş bir sevgili istese de daima alışma süreci vardır. Oğlak burcunun yöneticisi olan Satürn, içine katı “baba” figürünü koymuştur.

Hem içindeki baba ile uğraşırken hem de eğlenmek isteyen tarafı ile zıtlaşan Oğlak, heyecanlı ve neşeli eşine sert ebeveyn rolünü oynayabilir. Sevdiği insanın spontane ruhunu baskılayabilir.

Oğlak burcunun bu tür davranışları evlilik sürecinde değişebilir. Erken evlenen Oğlak burcu başlangıçta eşine çocuk gibi gelirken, yaşı ilerledikçe geleneksel anlamdaki olgunluğu göstermeye başlar.

Yay burcu hayat boyu macera sever, Koç burcu da hep atılgan ve yeniliklere açık kalırken, Oğlak burcu çocukluktan olgunluğa doğru olan klasik gelişim sürecini en yakın takip eden burçtur.

Sevgiyle bir parça yumuşamış Oğlak, hayata ve insanlara güven duymayı öğrenir. Birçoğu için hayat 40’ında başlar. O yaşa kadar çalışıp başardığı ne varsa, sevdiği insanla gerçek anlamda paylaşmak ister.

Oğlak Burcu Erkeği Özellikleri

20’li yaşlarda tanıştığınız Oğlak burcu erkeği henüz tüm özelliklerini açığa çıkarmamıştır. Gelişme sürecindedir. Ya kendi gözünde Dünya yarışını kaybetmiştir, ya da hayatta hangi yöne doğru ilerleyeceği konusunda güvensiz hisseder.

Sabredin, yanında kalın veya onu daha sonra tekrar görün. Oğlak burcunu gerçek formunda bulacaksınız. Daima bir amacı olur ve onu gerçekleştirmek için geleceğe umutla bakmayı başarır.

Sevgisini gösterme şekli sizinle o amacı paylaşmaktan geçer. Aşk ve ilişkide beklentisi ise amaçlarını gerçekleştirmesinde destek sunmanızdır.

Oğlak burcu erkeği geleneklere ve aileye dair konulara önem verir. Yine bu durum gençlikte pek belirgin değildir. Hayatın ilk çeyreğinde zor deneyimler yaşar ve kendi ahlak sistemini geliştirir.

İçsel duygusal karmaşası ve güvende hissetme ihtiyacı sebebiyle bir ilişkiye ihtiyaç duyar. Ama öncelikle bir meslek edinip kendisini hayatta başarılı hissetmek ister.

Erkek çocuk sahibi olmak birçok Oğlak erkeği için önemlidir. Kadınları çok sevse ve hayranlık duysa da içinde ataerkil düşünceyi güçlendiren bir parça vardır. Çoğu Oğlak erkeği, Dünya’nın erkekler tarafından yönetilmesi gerektiğini düşünür.

Feminizme destek sunmaya daha açık olan Kova, Terazi veya Balık burcunun aksinde bir düşünceye sahiptir. Erkeksi gururun, saygınlığın ve başarının ne olduğunu iyi kavrar.

Eğer bir Oğlak erkeğini kazanmak istiyorsanız, insanlarla ilişkide usta olmanız fayda sağlar. Yani bir diplomat olmayı, saygı görmeyi ve göstermeyi sevmelisiniz. Hoşlanmadığı ise asilik ve kargaşadır.

Yönetici Satürn’ün etkisiyle Oğlak erkeğinde baba figürünü görürsünüz. Babasıyla samimi iletişimi olan kadınlar, Oğlak erkeğini daha çekici bulur.

Başarısız olduğunuz bir işin ortasında gelip “Merak etme ben yaparım” diyerek işi elinizden alır. Gerçekten de o işi yapar. Gözünüzde gücün ögelerini temsil eden becerikli bir erkek olarak görünür.

Babasıyla iyi ilişkisi olan birçok Oğlak erkeği yetenekli ve becerikli kadınlara pek ilgi duymaz. İlişkide güç figürünü temsil etmek isteyen bu erkeğe, desteğe ihtiyaç duyan bir kadın olarak görünmeniz işe yarayacaktır. Birçok konuda bağımsız ve becerikli kadınlar bu rolü oynamayı pek istemeyebilir.

Bazen ise bu durumun tersini görürsünüz. Tanıdığınız Oğlak erkeğini sınıflandırmadan önce babası ile iletişimini gözlemleyin veya hakkında sorular sorun. Babasıyla iyi bir ilişkide olmayan Oğlak, ona karşı isyan sürecinde olabilir. Bu Oğlak çeşidi, eş seçerken kendisine doğru desteği sunacak kadınlara bakar.

Kariyer her şeyden önce gelir. Eğer işi için bir yere taşınması gerekiyorsa, kendinizi gideceği şehre hazırlayın. Elbette sizin de amaçlarınız ve belli bir düzeniniz vardır. Tası tarağı toplayıp Oğlak erkeğini takip etmek pek mantıklı gelmeyebilir. Bu durumda iki seçenek ortaya çıkar.

Ya işinizi ve özel hayatınızı bu adamın amaçlarına uygun bir şekilde adapte edeceksiniz ya da Oğlak erkeği şehirden ayrılacak ve ilişkiniz devam edecek. İkinci seçeneği uygularsanız, aranızdaki yakınlık kısa sürede sıradan arkadaşlığa dönüşebilir.

Oğlak erkeği, kendi amaçlarına hayatını adamayacak bir kadınla evlilik düşünmekten kaçınır. Taşındığı şehirde yeni insanlarla tanışıp ona istediği duygusal desteği verecek kadını aramaya koyulur.

Erkek egemen toplumu kabul etmiş kadınlar için mükemmeldir. Bağımsız ve macera sever kadınlar ise bu ilişkide pek mutlu olmayabilir.

Babasıyla iyi ilişkisi olan Oğlak erkeğine hükmetmek mümkün değildir. Ancak, duygusal tehdit ile bir süre elinizde tutarsınız. Siz daha harekete geçmeden onu da fark edebilir.

Oğlak erkeği, Aslan burcu ile birlikte tipik erkeği temsil eder. Hatta, Oğlak erkeği biraz daha maskülen sayılır. Duyguların ikinci planda olduğu, üretkenliğin ve başarının öncelik olduğu erkek modelidir.

Birçok kadın kendi duygularıyla iyi iletişimde olan, biraz daha ortada buluşabileceği erkek tipini arar. Bu erkek tipi, hayatın kadına dair yönlerine daha çok tolerans gösterir.

30’lu yaşları geçmiş bir Oğlak erkeği genelde ne istediğini bilir. Seçtiği kadını hayatında tutmak için de ısrar eder, peşinden sürükler. Oğlak erkeğini ister sevip saygı gösterin, isterseniz kendi haline bırakın.

Oğlak burcunu değiştirmek Akrep erkeğinden bile zordur. Hayatta yaptığı iş hem kendisini değiştirip geliştirir hem de Dünya’ya fayda sağlar. Ayakları yere sağlam basan, duyguları kontrollü, ömürlük bir erkek arıyorsanız doğru adamı buldunuz.

Oğlak Burcu Kadını Özellikleri

Babasının prensiplerini benimseyen bir kadını hayal etmek kolay değildir. Bu özellik, Oğlak kadınını maskülen yapmaz. Tipik Oğlak kadını, duyarlı ve çabuk kavrayan ince bir zekaya sahiptir.

İnsanlarla ilişkisinde diplomasiyi kullanır. Genellikle sesi sakin ve soğukkanlı bir hava verir. Ne sürekli değişen modaya dair giyinir, ne de aşırı süslenir. Örneğin Terazi kadını kendi tarzını oluşturmaya çalışırken, Oğlak ise tarzında emindir.

Kadınsı yanını ortaya çıkaran klasik bir görüntü çizer. Kaliteli iç çamaşırı ile pahalı bir parfümün maviye boyanmış saçlardan daha etkili olduğunu bilir.

Bir insanda güç görünce onunla doğrudan yüzleşilmemesi gerektiğini bilir. Eğer bir erkekten bir şey istiyorsa, eninde sonunda alır. Ama nasıl alacağına yakından bakalım.

Aklındaki fikir her neyse işin sonunda erkek, fikrin kendisinden çıktığını düşünür. Oğlak kadını istediği zaman yardıma muhtaç görünmeyi o kadar güzel başarır ki erkek kendisini olduğundan kıymetli ve güçlü görür. Oysa, Oğlak kadını ne narin ne de yardıma muhtaçtır. Tüm burçlar arasında en güçlü iradeye sahip kadınlardan biridir.

Baba figürünün önemini bilen Oğlak kadını, hayatın zor ve sorumluluk dolu tarafının bilincindedir. Bu yüzden kendisine destek ve güven veren, kariyerinde destek sunan bir erkek arar.

Birçok Oğlak kadını kendisini eşine adar ve çocuk sahibi olur. Güçlü iradesi ve iş fırsatlarını iyi yorumlayan özelliği ile eşinin kariyerinde de mantıklı fikirler ortaya atar. Başarılı bir erkeğin arkasındaki güçlü kadını sıklıkla Oğlak burcundan çıkar.

Ailede gücü elinde tutan kadını oynamak, diğer kadınların gözünde kıskançlığa yol açabilir. Toplumun onu eleştirme olasılığının bilincinde olan birçok Oğlak kadını, evde sözünün geçtiğini insanlardan saklar. Arka planda kalmak için uğraşır.

İnce zekasıyla da eşine destek sunarak hem onun başarılı olmasını sağlar hem de kendisinin ve çocuklarının geleceğini sağlama alır.

Oğlak burcu bir şeyleri idare etmek, yönetmek ister. Ev hanımlığını seçerse, hayattaki rolünü gerçekleştirmek adına aile üyelerinin hayatını kontrol eder.

Erkeğin ve çocuklarının hayatını organize eder. Onlara amaçlar verir. Ailedeki bireylerin bu amaçları sahiplendiği gözlenir. Eğer Oğlak kadını bir şekilde ailede kısıtlandıysa, ucundan tutup idare edecek bir şey daima bulur.

Oğlak kadını kendi özelliklerini uygulayabileceği bir uğraşa ihtiyaç duyar. Kişisel ilişkilerinin dışında bir şekilde yönetme, organize etme ve insanlara hizmet etme isteğini doyurmalıdır.

Örneğin hemşirelik veya kendine ait küçük bir iş yeri olabilir. Önemli olan yaptığı işte, içindeki hedefleri rahatlıkla açığa çıkarmasıdır. Kendi gözünde veya toplumun gözünde hedeflerine ulaşmak için çaba harcamak ister.

Henüz 40’lı yaşlarına ulaşmamış Oğlak kadınında iki tür vardır. Birincisi erkek arkadaşıyla ilişkisinde çok sevilmek ister, hediye bekler. İçindeki sorumluluk almak istemeyen parçayı dışarı çıkarmıştır. Cazibesiyle ideal kadını oynar.

Aslında olması gereken güçlü kadın rolünü bırakmıştır. Hayatındaki zorlukları kenara atarak kendisini koruyacak erkeğe sığınmıştır. Belli bir süre sonra Oğlak kadını bir dönüm noktasına ulaşır.

Ya ilişkisi biter ve erkek gider ya da yaşadığı birkaç hayal kırıklığıyla sonuçlanan aşk sonucunda kendini sorgulamaya başlar. Ancak o zaman, olması gereken güçlü kadını idrak etmeyi başarır.

İkinci çeşitteki Oğlak kadını, güçlü baba figürünü temsil eden erkekleri reddeder. Daha katı ve kontrol edici davranışlar gösterir. Oğlak kadınına yaslanıp ondan destek alacak erkeği arar.

Bu kadın ise yatak odasında sorunlar yaşayabilir. Oğlak kadınının gözünde erkeği güçsüzdür. Yatakta onu tatmin etme olasılığı düşer. Bir şekilde kendi içine bakar ve değişmesi gerektiğini fark eder. Nihayetinde iki Oğlak kadını da 40’lı yaşlara doğru ortayı bulmayı başarır.

Kendisinin babası olmayı başarmış, kendi ayakları üzerinde duran Oğlak kadını, ilişkide bambaşka bir kişiye düşünür. Bu kadın sever, kıymet verir ve samimiyeti yaşatır. Kadınsı yanı ön plana çıkar. Zaman ve çaba ile duyarlı yanı kararlılığı ile birleşir.

Oğlak burcunun yönetici gezegeni Satürn, yaş ilerledikçe kişiyi bilge yapar, merhameti öğretir. Hayattaki zorlukları anlayan ve onlarla cesurca yüzleşen Oğlak kadını tüm etkileyici özelliklerini ilişkisine getirir. Karşınızda ayakları yere sağlam basan, gıpta edilesi bir kadın bulursunuz.

Oğlak Burcu Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri 

Eğer hayatındaki insanları kontrol etmek ve saygı duyulmak amaç haline gelirse otoriter davranabilir. Başarılı olarak tanınmak, işi yapmaktan daha önemli hale gelir.

Oğlak burcu, amaçlarına herkesin duyarlı olmasını bekleyebilir. Bu konuda hassas bir hale gelerek, saygı görmeyince kırıcı tonda eleştirebilir.

İş yerinde mükemmel görünmek istemek, iş arkadaşlarıyla arasında tartışmaların ortaya çıkmasına sebep olur. Başarılı olabilecekken yetenekleri geri planda kalır.

Eğer Oğlak burcu, organize etme becerisini çevresindeki insanlara yöneltirse kazanır. İnsanların hayatına düzen katar. Etkili tavsiyeler alan kişiler, Oğlak burcuna saygı duymaya başlar.

Önemli olan amaçları belirlerken sevdiği insanların görüşlerini de dikkate almasıdır. Bu sayede içindeki doğrudan yana ve sorumluluk sahibi karakteri ön plana çıkar. Sevdikleri, onun duyarlı ve başarılı karakterini görüp takdir ederler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Related Stories

Terazi Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Terazi Burcu Özellikleri Kuzey Yarım Küre’de Güneş, Terazi burcuna gece ve gündüz eşit olduğu zaman girer. Bu sebeple bu burcu denge ve eşitlik simgeler. Örneğin,...

Akrep Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Akrep Burcu Özellikleri Güneş, sonbaharın ikinci ayında yaprakların düştüğü, soğukların yaklaştığı dönemde Akrep burcundan geçer. Geleneksel olarak Akrep burcu sonraki hayat, ölüm, kişilik değişimi gibi...

Balık Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Balık Burcu Özellikleri Mart ayında Güneş, Balık burcunda ilerlerken günler uzamaya başlar. Güneş ışıkları, bulutlu gökyüzü altında zayıftır. Balık burcu döneminde doğa, ilkbahara dair umut...

Yay Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Yay Burcu Özellikleri Güneş, günlerin kısalıp soğuduğu, soba veya ısıtıcımızın yanında derin düşüncelere daldığımız zamanlarda Yay burcundan geçer. Hayat nedir? Hayatımız sona erdiğinde ne olur?...

Aslan Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Aslan Burcu Özellikleri Aslan burcu Kuzey Yarım Küre’de yılın en sıcak ayına denk gelir. Temmuz ve Ağustos aylarında zaman genelde eğlenceye, tatile ve yaratıcı aktivitelere...