Cuma, Temmuz 12, 2024

Maaşınıza Göre Ne Kadar Kredi Alabilirsiniz?

-

Yılın çeşitli dönemlerinde nakit paraya ihtiyaç duyduğunuzda siz de kredi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Her türlü acil nakit ihtiyacınızda başvurabileceğiniz kredi seçeneklerinin başında ihtiyaç kredisi geliyor. Kimi zaman tatil masraflarını karşılamak kimi zaman beyaz eşya ihtiyacınızı gidermek için kullanabileceğiniz bu kredi sadece nakit paraya ihtiyaç duyduğunuzda da tercih edebileceğiniz bir kredi seçeneğidir.

Peki, maaşınıza göre ne kadar ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz? Bu kredi seçeneğinde önemli olan belgelenebilir gelirinizdir. Çünkü en fazla ne kadar kredi kullanabileceğiniz konusunda dikkate alınan unsur gelir seviyeniz oluyor. Siz de ihtiyaç kredisi hesaplama işlemini yaparken sadece maaşınızı değil belgelenebilir durumda olan gelir seviyenizi dikkate alabilirsiniz. Hesaplama işlemi ise aslında sanıldığı kadar zor değil.

Elbette maaşınıza göre en fazla ne kadar kredi kullanabileceğiniz bankalar tarafından sunulan ihtiyaç kredisi seçeneklerine göre değişiyor. Ancak genellikle aylık ödemenizin gelirinizin %50’sini geçmeyecek şekilde bir hesaplama yapıldığını söyleyebiliriz. Örneğin aylık gelirinizin 10 bin TL olduğunu varsayalım. Bu durumda kullandığınız ihtiyaç kredisinin aylık taksiti 5 bin TL’yi geçemez. Bu hesaplama üzerinden siz de en fazla ne kadar ihtiyaç kredisi kullanabileceğinizi kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Eğer maaşınızın dışında ek bir gelire sahipseniz ve bu geliri belgeleyebiliyorsanız sadece maaşınızı değil toplam gelirinizi dikkate alarak bir hesaplama yapmanız mümkün olacaktır. Bu noktada merak edilen unsur ise kredinin geri ödemesinde aylık taksitlerin ne kadar olacağıdır. Aylık taksitlerin ne kadar olacağı hem talep ettiğiniz meblağa hem de bankanın uyguladığı faiz oranına göre değişkenlik gösteriyor. Dolayısıyla hesaplama yapmak sizin için biraz zor olabilir. Bunun kolay bir yolunun olduğunu da aktaralım. O da Enpara.com adresine tıklayarak sitede yer alan ihtiyaç kredisi hesaplama aracını kullanmanızdır.

İhtiyaç Kredisi Hesaplamalarının Kolay Yolu!

Bankadan ne fazla ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenmek için öncelikle aylık taksit tutarlarınızı bilmeniz gerekir. Enpara.com internet sitesi üzerinden kullanabileceğiniz hazır hesaplama aracı sayesinde bankadan ne kadar ihtiyaç kredisi alırsanız ve kaç ay vade ile geri ödeme yaparsanız aylık taksitlerinizin ne kadar olacağı bilgisine anında ulaşabilirsiniz. Bu hesaplama aracını kullanmak için Enpara.com müşterisi olmanız gerekmiyor. Sadece siteye tıklayarak ihtiyaç kredisi hesaplama aracını kullanmanız mümkündür.

Bu hesaplama aracı sayesinde size en uygun olan aylık geri ödeme planını kendiniz tespit edebilirsiniz. Çünkü bankadan talep edeceğiniz miktarı ya da vade sayısını değiştirebilirsiniz. Bu sayede anında aylık taksit bilgisini de karşınızda göreceksiniz. Gelirinizin %50’sini geçmeyecek şekilde aylık taksit tutarlarınızı belirlemeniz halinde diğer koşullar da uygunsa banka tarafından kredi talebiniz onaylanacaktır.

Eğer gördüğünüz hesaplama sonucunda aylık taksitiniz gelirinizin %50’sini geçiyorsa vade sayısını uzatabilirsiniz. Alternatif olarak bankadan talep ettiğiniz kredi meblağını da azaltabilirsiniz. Bu yolla size en uygun olan geri ödeme planını sunacak şekilde bankaya ihtiyaç kredisi talebinizi kolaylıkla iletebilirsiniz. Bu sayede kredinizin onaylanma ihtimalini de güçlendirmiş olacaksınız. Ancak kredi puanınızın da belirli bir seviyenin üzerinde olması gerektiğini unutmayın. Eğer kredi notunuz çok düşükse bankadan düşük bir meblağda ihtiyaç kredisi talep etseniz dahi kredinizin onaylanma ihtimali düşük olacaktır.

İhtiyaç Kredisi İçin Hangi Banka Seçilmeli?

Kredi talebinizi iletmeden önce titiz bir araştırma yapmanız gerektiği doğrudur. Ancak bu araştırmanın sonucunda çok sayıda kişinin tercihinin Enpara.com olduğunu da aktaralım. Çünkü Enpara.com ihtiyaç kredisi kullananlardan dosya masrafı almıyor. Üstelik bankadan ne kadar kredi talep ettiğinizin ya da geri ödemenizi kaç ayda yapacağınızın hiçbir önemi yok. Dosya masrafsız ihtiyaç kredisi kullanmak istisnasız herkes için en cazip seçenektir. Dolayısıyla dosya masrafı kesintisi uygulanmadan kredi kullanmak isteyenler soluğu Enpara.com internet sitesinde alıyor.

Bu arada kredi kullanmanın ve başvuru yapmanın son derece kolay olduğunu da bilmeyenler için aktarmak gerekir. Aynı zamanda düşük faiz uygulanıyor olması da dikkatlerden kaçmıyor. İhtiyaç kredisinde faiz oranları ne kadar düşük olursa geri ödemeniz de o kadar az olacaktır. Siteye tıkladığımızda kredi kartı başvurusu da yapabilirsiniz. Enpara.com ömür boyu aidat almıyor olması nedeniyle kredi kartı taleplerinin de yoğun olduğu bir dijital bankadır. Kullandığınız kredi kartı için aidat ödemekten kurtulmak istiyorsanız siz de bu bankayı tercih edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Related Stories