Cumartesi, Nisan 20, 2024

E-Ticaret Sitesi Kurma Maliyetini Etkileyen Faktörler

-

E-ticaret sitesi kurma maliyetini etkileyen faktörler adlı bu yazımızda e-ticaret paketi fiyatlarının değişmesine neden olabilen faktörler hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve site kurma ücretleri ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Kurma Maliyetini Etkileyen Faktörler

E-ticaret sitesi kurarak internetten satış yapmak isteyen markaların site kurma yöntemi olarak tercih edebileceği birçok alternatif bulunmaktadır. Yazılım firmaları ile çalışarak sıfırdan e-ticaret sitesi yazdırmak, açık kaynak kodlu yazılımlar kullanmak ve hazır e-ticaret paketleri ile site kurmak online mağazanızı açarken tercih edebileceğiniz yöntemler arasında yer almaktadır.

E-ticaret sitesi kurma ücretlerini düşürmek ve profesyonel bir şekilde internetten satış yapmak isteyen markaların ise bu süreçte en çok hazır e-ticaret paketlerini tercih ettiği görülmektedir. Çünkü hazır e-ticaret paketleri içerisinde bir e-ticaret firmasının ihtiyaç duyacağı tüm modül ve özellikler bulunmaktadır.

E-ticaret sitesi kurma maliyetini etkileyen faktörler adlı bu yazımızda e-ticaret paketi fiyatlarının değişmesine neden olabilen faktörler hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve site kurma ücretleri ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

E-ticaret Paketinde Yer Alan Modül ve Özellikler

E-ticaret sitesi kurma ücretlerinin farklılaşmasındaki en büyük etkenlerden birisi e-ticaret paketi içerisinde yer alan modül ve özelliklerdir. Genellikle hazır e-ticaret paketleri site kurmak isteyen markaların yararlanabileceği özel paketler olduğu için farklı modül ve özelliklerle satışa sunulmaktadır.

E-ticaret paketlerinin içerisinde yer alan modül ve özellikler ise paket fiyatlarının farklılaşmasına neden olmaktadır. Örneğin; E-ticaret paketi içerisinde yer alan blog modülü farklı bir pakette bulunmadığı takdirde bu paketin fiyatı azalabilmektedir.

Tema ve Tasarım Özellikleri

E-ticaret sitesi kurma ücretlerini etkileyen bir diğer faktör de tema ve tasarım özellikleridir. Genellikle hazır e-ticaret paketleri içerisinde markaların site tasarımı yapabileceği farklı temalar bulunmaktadır. Genellikle hazır temalar markaların site kurma sürecindeki tüm işlemleri yapmasına olanak tanımaktadır.

Günümüzde e-ticaret yapan birçok marka farklı özelliklere sahip bir e-ticaret sitesine sahip olmak istediği için tema ve tasarımsal özelleştirmeler talep edebilmektedir. Bu da aslına bakıldığında e-ticaret sitesi kurma ücretlerinin artmasına neden olmaktadır.

Yazılımcı Ücretleri

E-ticaret sitenizi kurarken hazır e-ticaret altyapılarını tercih etmeyecekseniz bir yazılımcı ile de çalışmanız gerekmektedir. Yazılım bilginiz bulunmadığı takdirde site kurma süreciniz uzayacağı için bu noktada bir yazılımcı bulmanız ve çalışmanız e-ticarete başlama sürecinizi hızlandıracaktır.

Yazılımcı fiyatları genellikle dolar üzerinden belirlendiği için ve birçok yazılımcı saatlik ücret ile çalıştığı için yazılımcı ücretleri e-ticaret sitesi kurma fiyatlarını artırmaktadır fakat hazır e-ticaret paketlerini tercih ederek internetten satış yapacak markalar herhangi bir yazılım bilgisi olmadan sitelerini kurabildikleri için e-ticaret sitesi kurma maliyetlerini azaltabilmektedir.

Sanal Pos Komisyon Oranları

E-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı yapan markalar ürün tahsilatı gerçekleştirmek için sanal pos entegrasyonu yapmak zorundadır. Sanal pos firmaları sektörel ve marka bazlı farklı komisyon oranı politikası yürütmektedir. Bu da aslına bakıldığında e-ticaret sitesi kurmak isteyen markaların site kurma ücretlerini ve kârlılığını etkilemektedir.

E-ticarette daha fazla kazanmak isteyen ve site kurma maliyetlerini azaltmayı hedefleyen her markanın sanal pos entegrasyonu yapmadan önce farklı firmalardan teklif alması ve en uygun sanal pos komisyon oranlarını veren firmalar arasından seçim yapması gerekmektedir.

Kargo Fiyatları

E-ticaret sitesi kurma maliyetleri içerisinde değerlendirilmesi gereken bir diğer gider kalemi de kargo fiyatlarıdır. E-ticaret siteleri üzerinden satılan her ürün müşteriye teslim edilmektedir. Bu nedenle markalar kargo ücretlerini de maliyetleri arasında değerlendirmelidir.

Bu noktada kargo maliyetlerini azaltarak e-ticaretteki kârlılığınızı artırmak için sitenizi kurduktan sonra birden fazla kargo firmasından teklif alabilir ve teslimat ücretleri en uygun olan firmalar ile anlaşma yapabilirsiniz.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Related Stories