Pazar, Mayıs 26, 2024

İliklerinize Kadar Korkacaksınız! Tarihin En Ünlü Seri Katilleri

-

Tarihin çeşitli dönemlerinde ortaya çıkmış bazı seri katiller bulunuyor. Ancak bunlar arasında bazıları var ki, onlar ün salmış ve isimleri bile bizi tir tir titretmeye yetiyor! Gerçek hayatta olan ve dünyanın en ünlü seri katillerini sizler için sıraladık! Normal bir insana kıyasla farklı psikolojileri olan seri katilleri gelin biraz daha yakından inceleyelim!

 1. Ted Bundy: Şeytanın Yer Yüzündeki Sureti

Ted Bundy için şeytanın yer yüzündeki sureti demek çok da yanlış olmaz. Görünüşü itibarıyla aslında son derece yakışıklı olan ve her kadının hayalini süsleyen bir beyefendililiğe sahip olan Ted Bundy 1974 ve 1978 yılları arasında en az 30 kadını kaçırdığı biliniyor. Öldürdüğü kadınların sadece bu kısmını polislere itiraf etti. Daha fazlası olduğu tüm dünya tarafından konuşuluyor. Bu katille ilgili en rahatsız edici olan şey ise öldürdüğü kadınların kafasını kesip hatıra olarak saklamasıydı!

 1. John Wayne Gacy: Katil Palyaço

John Wayne Gacy, dünyanın belki de en korkunç katili olabilir! John Wayne Gacy adı duyulduğunda, insanların genellikle ilk aklına gelen şey, o ürkütücü palyaço kıyafeti içindeki görüntüsüdür. Ancak bu “Katil Palyaço” olarak bilinen kişi, bir baba ve koca figürünün ardında korkunç bir sır taşıyordu. İlk olarak 1968 yılında iki genç çocuğa cinsel saldırıda bulundu ve bu suç nedeniyle tutuklandı. Sonuç olarak on yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ancak manipülasyon yeteneği sayesinde sadece on sekiz ay sonra serbest bırakıldı. Serbest kalması ne yazık ki onun daha da hızlı harekete geçmesine neden oldu. Tam 33 çocuk kaçırdı ve hepsine vahşi bir şekilde işkence edip öldürdü. Evinin bahçesine de gömdü! Daha sonra yakalanan Gacy, 1994 yılında idam edildi.

 1. Joseph James DeAngelo: Hem Katil Hem de Tacavüzcü

James, tam 1974 yılından 1986 yılına kadar her yerde arandı. Tam bir suç makinesi olan Joseph James DeAngelo, hem bir seri katil hem de tecavüzcüydü. Ancak bütün suçlardan da bir şekilde yırtmayı başarabilecek kadar da akıllıydı! HBO’nun ‘I’ll Be Gone in the Dark’ belgeselinde anlatıldığı gibi, Golden State Killer olarak bilinen suçlu, 1980’lerin sonlarına kadar Kaliforniya’da elliye yakın tecavüz ve on iki cinayet işledi. Bu dehşet verici suçların ardından kırk yılı aşkın bir süre boyunca suçlu yakalanamamıştı. Ancak sonunda Joseph James DeAngelo isimli kişi yakalandı ve kurbanların aileleri sonunda bir nefes alabildi!

 1. Richard Ramirez: Gece Avcısı

Dünyanın en korkunç seri katilleri arasında olan Richard Ramirez bundan sadece 10 yıl önce kanser sebebi ile öldü. Hayatı boyunca en az 14 kişiyi öldürdüğü bilinen ve en az iki düzene kişiye tecavüz/işkence eden Amerikalı seri katil Richard Ramirez gerçekten korkunç biri! Onunla ilgili araştırma yapan müfettişler yaşadığı yerde Satanizme dair pek çok şey buldular. 1985 yılında yakalanmasına rağmen 4 yıl sonra ölüm cezası aldı. Ancak günlerini hapiste geçiren seri katil 7 Hazinra 2013 yılında kanserden öldü.

 1. Jeffrey Dahmer: Tüm Dünyayı Korkuttu

Netflix’te hikayesi olan Jeffrey Dahmer kelimenin tam anlamıyla korkunç bir katildi. Eşcinsel olan Dahmer her zaman erkekleri hedef alıyordu. Bu melek yüzlü katil, kurbanlarını öldürdükten sonra vahşice parçalayıp yemesiyle tüm dünyada dehşet yaratmıştır. Ayrıca, bu rahatsız kişinin nekrofili eğilimleri olduğu da bilinmektedir. Dahmer, ilk cinayetini 18 yaşında işledi, ancak toplam cinayet sayısı tam olarak bilinmemektedir. 1992 yılında 957 yıl hapis cezasına çarptırıldı, ancak sadece iki yıl sonra bir başka mahkum tarafından öldürüldü.

 1. Harold Shipman: 250 Kişiyi Öldürdü

Tarihin en korkunç katilleri arasında yerini alan Harold Shipman’ın en az 250 kişiyi öldürdüğü biliniyor. 1970 yılında tıp doktoru olarak pratiğe başladı. 1998 yılına kadar olan dönemde, en az 215 ve muhtemelen 260 hastayı ölümcül dozlarda ağrı kesici enjeksiyonlarla hayatlarından etti. Bir yerel cenaze direktörü, Dr. Shipman’ın hastalarının olağandışı yüksek bir ölüm oranına sahip olduğunu fark etti. Dr. Shipman, sevecen bir aile doktoru olarak bilinmesine rağmen, tam olarak ölümcül eylemlere ne zaman başladığını veya gerçekte kaç hastayı kendi elleriyle öldürdüğünü tespit etmek neredeyse imkansızdır. Dahası, bu korkunç doktor, birçok durumda aileleri ölen yakınlarını yakmayı kabul etmeleri konusunda ikna etti. Cinayetleri tüm dünyada yankı uyandırdı!

 1. Pedro Alonso Lopez: 300’den Fazla Kıza Tecavüz Etti

“Kolombiya doğumlu Pedro Lopez, Güney Amerika’da (Kolombiya, Peru ve Ekvador’da) üç yüzden fazla genç kıza cinsel saldırıda bulunmak ve öldürmek suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı ve bu ona “And Dağları Canavarı” lakabını kazandırdı. 1980 yılında, Lopez polise, hepsi dokuz ila on iki yaşları arasındaki elli dokuz kurbanının mezarını gösterdi. Daha sonra bir akıl hastanesine yatırıldı ve 1998 yılında iyi davranış nedeniyle serbest bırakıldı. Ve ne yazık ki hala hayatta olduğu ve dışarıda dolandığı tahmin ediliyor.

 1. Henry Lee Lucas: 300 Kişinin Ölümüne Sebep Oldu

Henry Lee Lucas, 1936 yılında Virginia’da doğan bir seri katildi. Annesi, hayat kadını olarak çalıştığı için genç yaşlardan itibaren annesine büyük bir öfke beslemişti. 1960 yılında annesini öldürmekten suçlu bulunarak hapis cezasına çarptırıldı. 1970 yılında şartlı tahliye edildikten sonra, on beş yaşındaki bir kızı kaçırmakla suçlanarak tekrar hapse girdi. 1975 yılında yeniden serbest bırakıldı, ancak daha sonra iki kadını öldürmekle suçlandı ve 1983 yılında tutuklandı. Kanıt eksikliğine rağmen, çok sayıda cinayeti işlediğini itiraf ettiğini söyledi. Hapishanede kendi eceli ile öldüğü biliniyor.

 1. Ed Gein: Ölülerin Derilerinden Elbise Yapıyordu

Listenin içinde Ed Gein’in olmasının sebebi öldürdüğü kişi sayısı sebebi ile değil. Ancak yaptığı onun dünyanın en kötü katiller arasında olmasına neden oluyor. Gein’in annesi öldükten sonra, mezarlıkta annesine benzeyen kadınların cesetlerini bulup onların derilerinden bir elbise yapmaya başladığı bilinmektedir. Daha sonra polis, Gein’in evinde insan etiyle kaplanmış mobilyalar, kafatası kaseleri ve hatta insan meme uçlarından yapılmış bir kemer gibi gerçek vücut parçalarından oluşan bir koleksiyon keşfetti.

 1. Karındeşen Jack: Listenin Olmazsa Olmazı

Bu listenin olmazsa olmazları arasında Karındeşen Jack bulunuyor. Filmlere bile konu olan Jack’ın en önemli özelliği kurbanlarını öldürmeden önce polise mektup göndermesiydi. Korkunç cinayetini işlemeden önce aslında polisler tarafından durdurulmak isteniyordu, ancak polisler onu yakalayamıyordu. Katil, kadınların boğazlarını ve karınlarını kesiyor ve iç organlarını alarak korkunç bir şekilde öldürüyordu.

 1. Aileen Wuomos: Katil Kadın

Muhtemelen tüm zamanların en ünlü kadın seri katili olarak bilinen Wuornos, 1989 ile 1990 yılları arasında hayat kadını olarak çalışırken en az yedi erkeği öldürdü. Aileen Wuornos, 2003 yapımı “Canavar” adlı filmde Charlize Theron’un muhteşem performansıyla daha geniş bir ün kazandı. Bu film, Charlize Theron’a En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını kazandırdı.

 1. Irina Gaidamachuk: Kadınları Öldürüyordu

2002 ve 2010 yılları arasında 17 orta yaşlı kadını öldürdüğü bilinen Irina, seri bir Rus katildir. Etekli Şeytan olarak da adlandırılan bu katil normal bir kadın gibi görünüyordu. Anca kadınları çekiç ve baltayla öldüren Irina daha sonra evdeki bütün değerli eşyaları çalıp kaçıyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Related Stories