Pazartesi, Mayıs 20, 2024

BİM Personel Maaşları 2023 Temmuz Ayı İş Başvurusu ve Çalışma Şartları

-

Ülkemizin en çok tercih edilen zincir marketlerinin başında gelen BİM özellikle personel maaşları, iş başvurusu ve çalışma şartları konusunda araştırılıyor. BİM personel maaşları, çalışma takvimi, izin günleri, BİM maaşları hakkında merak ettiğiniz bütün detaylar içeriğimizde!

Temmuz ayında asgari ücrete zam gelmesi ile birlikte maaşlar da merak konusu olmaya başladı. BİM zincir marketleri için internet üzerinden BİM ücreti ne kadar? Konusuna ilişkin araştırma yapılıyor. BİM kasiyer maaşları kaç TL oldu? BİM çalışanları ne kadar maaş alacak? BİM iş başvurusu online mı olacak? BİM iş başvurusu nasıl yapılır? İşte merak edilen detaylar ve daha fazlası..

BİM HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Zincir market denilince hemen hemen herkesin aklına ilk BİM Marketler gelmektedir. 1995 yılında kurulan ve işe sadece 21 mağaza ile başlayan perakende bir zincir olan BİM, uygun fiyatlarla kaliteli ürünleri müşterilere sunmayı amaçlamaktadır. Bünyesinde 750 çeşit ürün barındıran BİM’in kurucusu Mustafa Latif Topbaş’tır.

BİM sadece ülkemizde değil, aynı zamanda dünyanın pek çok ülkesinde de hizmet vermeye devam etmektedir. Ortalama olarak BİM şubelerinde 70 bin civarında personel çalışmaktadır. Sürekli olarak yaptığı alımlarla bilinen BİM şubelerinde çalışmak isteyenler için detaylar:

BİM’DE HANGİ BİRİMLER İÇİN ALIM YAPILIYOR?

BİM market için maaş konusunda asgari ücret ve ek olarak yüzde 15 fark verildiği belirtilmektedir. Bu maaşı alan BİM personelleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • BİM kasiyer personeli
 • BİM depo personeli
 • BİM mağaza müdürü
 • BİM mağaza müdür yardımcısı
 • BİM bölge müdür

BİM İŞKUR ÜZERİNDEN PERSONEL ALIMI YAPIYOR MU?

BİM İŞKUR üzerinden de personel alımı yapmaktadır. Ancak düzenli olarak personel alımlarını takip etmeniz gerekmektedir. Eğer bu şekilde başvuru yapmak istemiyorsanız, BİM Kariyer sayfası üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

BİM PERSONEL MAAŞLARI NE KADAR? 2023 TEMMUZ

Her meslekte olduğu gibi BİM mağazalarında da maaş konusu merak edilmektedir. Ancak yukarıda belirtilen maaşlar şubelere ve yapılacak işlere göre değişkenlik gösterilmektedir. Temmuz ayında BİM personellerine ödenen maaş miktarları ortalama olarak şu şekildedir:

Maaşların 2023 Temmuz ayında asgari ücrete gelen yüzde 34’lük zam üzerinden güncellendiği belirtilmektedir:

2023 BİM Kasiyer veya mağaza personeli maaşı: 12.000,00 TL
2023 BİM Depo personeli maaşı: 12.500,00 TL
2023 BİM Mağaza müdür yardımcısı maaşı: 19.000,00 TL
2023 BİM Mağaza müdürü maaşı: 22.500,00 TL
2023 BİM Bölge müdürü maaşı: 26.500,00 TL

 

Özellikle öğrenciler BİM mağazalarında part time çalışıp çalışmayacaklarını merak etmektedir. BİM mağazalarında part time çalışmak mümkündür. Part time çalışıldığı zaman mesai saati ortalama 5 saat civarındadır. Zaman ise kişinin durumuna göre BİM mağaza müdür tarafından ayarlanmaktadır. Part time BİM maaşının miktarı ise asgari ücretin üçte ikisi kadardır.

Genellikle BİM part time çalışanlara 7 bin 500 TL maaş ödenmektedir.

BİM İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

BİM mağazalarında çalışmak isteyenler BİM iş başvurusunun nasıl yapıldığını merak etmektedir. BİM iş başvurusunda bulunmak istiyorsanız öncelikle BİM iş başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Bunun içinde BİM Kariyer sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Başvuru sırasında kişisel bilgilerinizi ve adres bilgilerinizi mutlaka doğru girmeniz gerekiyor. Aksi durumunda iş başvurunu geçersiz sayılacağı gibi BİM Marketler tarafından tarafınıza bir dönüş de yapılmayacaktır.

BİM başvurusu için aynı zamanda en yakın BİM mağazalarına gidebilirsiniz. Burada başvuru yapmak istediğinizi söyleyerek, oradaki çalışanların yönlendirmesine göre hareket edebilirsiniz. Günümüzde artık hemen hemen her mahallede bir BİM şubesi bulunduğu için en yakın BİM şubesine giderek de süreç hakkında bilgi alabilirsiniz.

BİM PERSONEL BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

 • BİM iş başvurusu yapmaya karar verdiğinizde bir takım belgeleri de hazırlamanız gerekiyor. İlgili kişiler verdikleriniz evrakları inceleyerek sizler için süreci hızlandırabilirler. BİM personel başvurusu için gerekli belgeler şu şekilde:
 • Tam teşekküllü devlet hastanesi ya da sağlık ocağından alınan sağlık raporu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 4 adet fotoğraf
 • E-devlet ya da muhtarlıktan alınan ikametgah belgesi
 • E-devlet üzerinden alabileceğini adli sicil kaydı
 • Mezuniyet durumu için diplomanın fotokopisi

 BİM ÇALIŞMA ŞARTLARI, SAATLERİ VE İZİNLER

Çalışmak istediğiniz zincir market BİM ise, mutlaka çalışma şartlarını, saatlerini ve izinlerini araştırmanız gerekiyor. Şartları iyice bilmeniz halinde sorun yaşamadan çalışma hayatınıza devam edebilirsiniz. BİM şubelerinde çalışanların yaş aralıkları genellikle 18-30 arasındadır. BİM iş başvurusu yaparken, yaş durumunuzu da göz önünüze almanız önerilmektedir.  Genel olarak BİM çalışma şartları şu şekildedir:

 • BİM’de bölgelere göre vardiya sistemi ile çalışma yapılmaktadır. Vardiya sistemi genellikle yazlık bölgelerde geçerlidir.
 • Günlük 9 saatten fazla çalışılan dönemler bulunmaktadır. Bu durumda çalışanlara fazla mesai ücreti verilmektedir.
 • Eğer göreviniz kasiyer ise ne yazık ki sadece kasiyerlik yapmayacaksınız. Aynı zamanda reyonlara da bakmanız istenecektir.
 • Bununla birlikte BİM’de çalışmak için adayların en az lise mezunu olması şarttır.
 • Diksiyonunuzun düzgün olması, satış ve pazarlama da iyi olmanız beklenmektedir.
 • Özellikle her 3 ayda bir şubelerde mal sayımı yapılmaktadır. Bu mal sayımına bütün şubede çalışanların katılması zorunludur. Çalışanlar bu katılım halinde herhangi bir ücret almayacaklardır.
 • Tercihen sigara kullanmıyor olmanız istenmektedir. Ancak sigara kullandığınız için de işe alınmama gibi bir durumunuz da olmamaktadır.
 • Sabıka kaydının bulunmaması
 • Vardiyalı ve esnek çalışma saatlerine uygun olarak çalışabilmek
 • Müşteri odaklı çalışabilmek, güler yüzlü olmak
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmaması
 • Yüksek derece etkili iletişim becerisine sahip olmak

BİM’E ÖZEL MARKALAR VAR MI?

Diğer zincir marketlere ait kendi ürünleri olduğu gibi BİM’in de kendine ait markalı ürünleri bulunmaktadır. Hemen hemen herkesin aldığı o ürünlerin BİM markası olduğunu biliyor muydunuz? Temizlik malzemelerinden gıda ürünlerine, atıştırmalıklardan kahvaltılıklara kadar, BİM’e ait olan markalar şu şekilde:

Emin, Aknaz, Bili Bili, Binvezir, Dost, Dost Gurme, İlkgün, Abdullah Efendi, Agah, Berk, Etkin, Teatone, Jucy, Karlıtepe, Le Cola, Lefer, Ekmecik, Cardella, Connex, Pasta Veneta, Balkaşık, Bruno, Buono, Carlotti, Casey, Activ-blok, Aks Bril, , AKS, Art, Bill, Bind Activit, Bulut, Desto, Apluselegance, Adora, Çiğdem, A Plus, Derya, Destan, Bgrill, Saban, Efsane, Yazgan, Centro, Cupido, Bugido, Güldal, Mr. Bee, Green, Agu Baby, Mutfağım, Sırım, Kerem, Felice, Domates, , Elma, Limon, Patates, Salatalık, Soğan, Tombik, Pervin, Üçköşem, Kaanbey, Le’Mandy, Le’Portaü Lemonte, Performans, , Vip, Will, Fıçı, Hürrem, İlkgün, İnci, M. Z. Ege, Şafak, Unlum, Gofgof, Hazine, Hyperbon, Jelly Party, Kelly’s Fitness, Krınkıl, Lezzethane, Osmanoğlu, Party, Patito, Peripella, Sayley, Serel, Simbat, Sniti, Star Krak, Startop, Süsse, Tindy Candy, Top Stars, Topi Gum, Topi, Topitanem.

BİM ÇALIŞMA SAATLERİ

BİM çalışma saatleri özellikle bayram ve normal zamana göre değişkenlik gösterebilir. Genellikle BİM hafta içi ve hafta sonu 09.00 – 21.30 saatleri arasında faaliyet göstermektedir. Ancak sahil kenarında olan bir BİM şubesinin 11.00’e kadar açık olduğu bilinmektedir. Sabah açılış saatlerinde çok fazla değişiklik olmamakla birlikte genellikle 09.00’de kapılarını açmaktadır.

Bunun dışında eğer sabah – akşam vardiyası yapan bir şubede çalışıyorsanız sabah çalışanlar 08.30’da işbaşı yapar ve akşam 16.30’da işi bırakırlar. Akşam vardiyasına girecek olan kişiler ise öğlen 13.30’da iş başı yapacak ve gece 21.30’a kadar mesaiye kalacaklardır.

Tam olarak haftalık 45 çalışma saati doldurulmaktadır. Çalışanların izinli olacakları günler mağaza sorumlusu tarafından belirlenmektedir. BİM’de izin günü sadece 1’dir. İzinler genellikle hafta içi kullandırılır.

BİM’DE ÇALIŞMAK YORUMLAR

BİM’de çalışacak olanlar daha önce BİM’de çalışan vatandaşların yorumlarını da merak etmektedir.

Genel olarak BİM’de çalışanlar, yaz aylarında serin, kış aylarında sıcak bir ortam olmasından memnunlar. Maaşlarının gününde yattığını söyleyen çalışanlar mesai yaptıklarında da ödemelerini tam bir şekilde alabildiklerini söylemektedir.

BİM MAAŞLARI NE ZAMAN YATAR?

Bir işte çalışan kişi elbette maaşlarının ne zaman yatacağını merak eder. Bu noktada da BİM maaşlarının ne zaman yatacağı araştırılmaktadır. BİM maaşları her ayın başında 1-10 arasında yattığı bilinmektedir. Ancak maaşların zamanı bulunulan bölge ve konuma göre değişmektedir. BİM maaşları için ayrıntılı bilgiye çalışacağınız şube üzerinden ulaşabilirsiniz.

BİM İLETİŞİM BİLGİLERİ

Müşteri Hizmetleri Numarası 0850 254 4444
Yatırımcı İlişkileri ircontact@bim.com.tr
İletişim Formu Form için tıklayın.
Kiralık Yer Başvuru Formu Form için tıklayın.
İş Başvuru Formu Form için tıklayın
Faks 0216 311 79 78
Genel Müdürlük Adresi Ebubekir Cad. No: 73 Sancaktepe 34887 / İstanbul
Genel Müdürlük Telefon Numarası 0216 564 03 03
Sosyal Medya Hesapları Facebook, Instagram, YouTube, LinkedIn

 

BİM ÇAĞRI MERKEZİ

Telefon Numarası 0850 254 4444
Çalışma Saatleri Pazartesi – Cuma 09:00 – 18:00

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Related Stories

Diş Hekimi Maaşı Ne Kadar? Diş Hekimliği Maaşları 2023

Diş Hekimliği Maaşları Son dönemlerin en çok merak edilen ve tercih edilen meslekleri arasında olan diş hekimliğinde maaşlar doktorların çalışma stiline ve mesleki tecrübelerine göre...

Gardiyan Maaşları: Güncel 2023 Gardiyan Maaşları

Enflasyon oranının belli olmasından sonra gardiyan maaşı 2023 en çok araştırılan konular arasında yerini aldı. Gardiyan maaş zammına ilişkin son rakamlarla birlikte nasıl gardiyan olunur?...

Teğmen Maaşları: Güncel 2023 Teğmen Maaşları

Günümüzün en popüler meslekleri arasında bulunan teğmenlerin ne kadar maaş aldığı merak ediliyor. Orduda görev almak isteyen gençler artık mesleğin özellikleri ya da başvuru...