Salı, Nisan 16, 2024

Dicloflam Nedir? Dicloflam Ne İçin Kullanılır ve Yan Etkileri Nelerdir?

-

Dicloflam Nedir?

İçerisinde kortizon bulunmayan Dicloflam, hap şeklinde satılan bir ilaç türü olupaynı zamanda da vücutta ağrılı ya da iltihap içeren bölgeler için kullanılır. Genellikle 10 ya da 20 drajen şeklinde bulunan ağrı kesici ilaçlar kategorisinde olan ve ayrı ayrı her bir drajen içerisinde 50 mg kadar diklofenak potasyum içerdiği bilinmektedir.

Daha birçok sebep ve neden için kullanılan Dicloflam, genellikle vücutta meydana gelen herhangi bir bölgede ağrı oluşmaması için ve iltihaplı bölgelerin iyileşmesi için kullanılsa da, aynı zamanda eklem ağrısından tutun da regl ağrısı tedavilerinde kullanıldığı söylenilebilir. Aynı zamanda da kronik hastalıklarda da kullanılan Dicloflam’ın tam anlamıyla etki gösterebilmesi için düzenli bir şekilde kullanılması gerekir.

Uzman kontrolünde alınması önerilen Dicloflam, ateş düşürücü özelliğe sahip iken, aynı zamanda da genellikle birçok yangı özelliğinin bulunması ile birlikte antikolazan spondilit ve agut gut semptomlarını azaltan, etkili bir ilaç olarak karşımıza çıkar.

Kullanım şeklinin kısa olması ve en düşük dozunun alınması önerilen Dicloflam’ın fazla alınması durumunda bazı yan etkilerin meydana gelme olasılığı çok yüksektir. Bu sebeple de alınması gereken dozun ne kadar olması gerektiği mutlaka doktor kontrolünde sağlanması gerekir.

Dicloflam’ın bazı yan etkilerinin bulunduğu mevcuttur. Peki, Dicloflam’ın yarattığı yan etkiler nedir? Bu sorunun cevabı oldukça merak edilir. Bu soruya bir açıklık getirmek istediğimizde ise, mide ağrısı, kusma, baş dönmesi ya da baş ağrısı gibi görülen semptomlar Dicloflam’ın çok sık görülmekte olan yan etkileri olduğunu söyleyebiliriz.

Bu noktada Dicloflam’ın yan etkilerinin fazla görülmemesi için genellikle yemekten sonra alınması yönünde olup, mide yanması ya da hazımsızlık gibi bulunan yan etkilerinin daha az görüldüğü ortadadır.

Dicloflam’ı Kimler Kullanabilir?

Ağrı kesici özelliği ile de bilinen Dicloflam birçok ağrı sebebiyle kullanılsa da bazı hastalıkları bulunan kişiler için oldukça tehlikeli ve kullanımının önemli boyutta olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada ise eğer bir hastalık varsa bile Dicloflam mutlaka bir uzman görüşünde reçete ile alınmalıdır. Aksi takdirde çok ciddi ve hasarlı sonuçlar doğurabilir.

Peki, Dicloflam Kimler İçin Önerilebilir Ve Kimler Kullanabilir? Son zamanlarda her hangi ufacık bir ağrı ya da iltihap gibi durumlarda bile ağrı kesiciler kullanılmaya başlanırken, Dicloflam ise doktor kontrolünde olmadan alınarak hastalıklar geri plana atılabilir. Hadi gelin, kimlerin Dicloflam kullanabileceğini ve kimlerin kullanmaması gerektiğini makalenin devamında öğrenelim.

Yetişkin kişiler Dicloflam alabilirken aynı zamanda da eklem rahatsızlıkları olan çocukların tedavilerinde doktor kontrolü ile alınabilir ve kullanılabilir.

Bu durumda ise bazı hastalıkları olan kişiler Dicloflam alabilmesi uygun olmadığından dolayı doktora danışması gerekmektedir.

 • Dicloflam’ a karşı ya da başka ilaçlar ile birlikte alerjik bir duruma sebebiyet verdi ise kullanılması doğru değildir.
 • Kan pıhtılaşması gibi sorunlar ile de karşılaşılıyor ise kişinin Dicloflam kullanması yanlıştır.
 • Aynı zamanda da mide ülseri ya da midede oluşan herhangi bir yara durumunda Dicloflam kullanımın doğru olmadığını söyleyebiliriz.
 • Bireyde yüksek tansiyon görülüyor ise bireyin yine bu durumda da Dicloflam kullanması son derece yanlıştır.
 • Böbrek yetmezliği ya da Crohn hastalığı var ise bireyin Dicloflam’ı kullanması son derece yanlış olup, aynı zamanda da bu süreçte kullanması durumunda ise ciddi hasarlara yol açabileceğini söyleyebiliriz.
 • Bir anne adayı ya da anne iseniz, bu süreçte gebe kalmak için veyahut emzirme sürecinde Dicloflam kullanılması doğru değildir ve son derece sakıncalı bir durum olarak karşımıza çıkar.
 • Kalp yetmezliği durumunda da kullanılması birey için sakıncalıdır.
 • Ayaklarında ödem meydana gelen kişiler için Dicloflam kullanımı son derece yasaktır.
 • Çoğunlukla mide bulantısı, kusma ya da ishal gibi durumlardan dolayı vücutta su kaybı yaşayan kişilerin mutlaka Dicloflam almaması gerekir.
 • Kanama bozukluğu yaşayan kişiler için de kullanımın yasak olduğunu söyleyebiliriz.
 • Astım rahatsızlığı bulunduğu için nefes almakta zorlanan kişilerin de Dicloflam kullanması doğru olmamakla birlikte son derece tehlike içerir.

Dicloflam Nasıl Kullanılır?

Ağrıyı geçirmek için kullanılan ve ağrı kesici kategorisinde bulunan Dicloflam’ın ise nasıl ve hangi miktarda kullanılması gerektiği aşırı merak konusu haline gelmiştir. Doktor kontrolü dışında kullanımı yasak olmasıyla birlikte, fazla kullanımının da ciddi sonuçlara yol açabileceğini hesaba katarak genellikle Dicloflam, dozun toplamını gün içerisinde 2 ya da 3 ‘ e bölünerek içilmesi çok daha doğru ve etkili sonuçlar verecektir.

Etkisinin daha iyi gösterilmesi için aç karnına içilmesi önerilen Dicloflam’ın günlük miktar olarak 100 ile 150 mg şeklinde olması gerektiği yönünde vurgular mevcuttur. Bu süreçte ağır olmayan, daha çok hafif ağrılar için ise Dicloflam için önerilen doz 60 ile 100 mg olması yönünde karşımıza çıkar.

Özellikle de adet ağrısına birebir çözüm olarak görülen Dicloflam’ın kullanımı bu süreçte 50 mg doz alınarak, bu doz miktarı aşılmamalıdır. Gebe durumunda ya da emzirme sürecinde olan anneler için ise Dicloflam’ın doktor kontrolünde alınması gerektiği yönündedir.

Dicloflam Aşırı Doz Miktarı

Her ilacın kullanımı doğru bir şekilde yapılmadığında farklı ve tehlikeli sonuçlar ile karşılaşılması büyük olasılık içerir. Bu noktada ise ağrıyı kesmede son derece etkili olan Dicloflam’ın fazla kullanımı sonucunda ne olur?  Dicloflam’ı kullanan kişiler için bu miktarın aşılması son derece önemli bir boyuttadır. Bu sebeple de oldukça merak edilir.

Dicloflam genellikle düşük dozda alınması gereken, ağrı kesmede mükemmel etkileri olan ve aynı zamanda da fazla ya da aşırı kullanımı sonucunda tehlikeli sonuçlar doğurabilen bir ilaç türü olarak da karşımıza çıkabilmektedir.

Dicloflam’ın fazla miktarda alınması durumunda mutlaka bir doktora görünmelidir. Çünkü Dicloflam’ın aşırı kullanımı farklı yan etkilere yol açabilir. Kusma, soluk almada düzensizlik, şiddetli karın ağrısı, siyah ya da siyaha yakın dışkıların görülmesi büyük olasılıklıdır. Bu durumda ise bu yan etkilerin olabileceği göz önünde bulundurmalıdır.

Dicloflam Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Dicloflam bir ağrı kesici özelliği taşıdığından dolayı etkisi de diğer ilaç türlerine ya da ağrı kesicilere göre çok daha yüksek etkiye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Tam olarak etkisinin ne sürede meydana geleceği bilinemese de Dicloflam hızlı ve etkili sonuçlar ortaya koyar.

Bazı hastalıklar için ise doktor kontrolünde kullanımı uzun süreli olarak verilebilir. Bu hastalıklar ise iskelet sisteminden kaynaklanan hastalıklar ile birlikte, aynı zamanda ise eklem romatizması olarak karşımıza çıkar. Bu sebeple de bu hastalıklarda ağrı sürecinin nasıl gerçekleştiği belli olmadığından dolayı Dicloflam’ın uzun süreli kullanımı gerekebilir.

Aynı zamanda da mide koruyucu olarak da bilinen Dicloflam mide hastalıları için de uzun süreli bir kullanım verilirken, vücudun herhangi bir noktasında meydana gelen iltihaplanmalar için de uzun süreli kullanım gerektirebilir. Bu noktada ise Dicloflam’ın etkisinin ne kadar sürede gerçekleştiği genellikle iltihaba ya da ağrı çeşidine göre değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Dicloflam’ın Yan Etkileri

Her ilaçta görülebildiği gibi, Diklofenak olarak anılan Dicloflam’ın da yan etkileri oldukça mevcuttur. Dicloflam hangi yan etkilere sahiptir? Bu sorunun cevabı için makaleyi okumaya devam edebilirsiniz.

Dicloflam’ın Yaygın Görülen Yan Etkileri

Tablet ya da fitil şeklinde kullanılabilen Dicloflam, genellikle yan etkilerinin de günümüzde her 10 kişinin birinde görülebildiği açıkça mevcuttur.

Dicloflam’ın yaygın olarak görülen etkilerine baktığımızda ise;

 • Dicloflam’ın kullanımı sonucunda ise yaygın olarak görülen yan etkiler genellikle kusma, mide bulantısı, alerjik reaksiyonlar, baş dönmesi, baş ağrısı, mide ağrısı, midenin şişmesi şeklinde görülür.
 • Bunlara ek olarak ciltte meydana gelebilecek cilt kızarıklıklarının meydana gelmesi, beslenmede meydana gelen iştahsızlık ve son olarak ise ishalin meydana gelmesi büyük olasılıkla karşımıza çıkabilecek ve sıklıkla görülen yan etkilerden olduğunu söyleyebiliriz.

Aynı zaman da jel ya da krem şeklinde olarak da kullanılabilen ve içerisinde de genellikle diklofenak bulunmakla birlikte, yan etkilerinin çok düşük bir seviyede olduğunu ifade edebiliriz. Fakat bu demek değildir ki, hiçbir yan etkisi yoktur. Elbette yan etkileri mevcuttur. Sadece ilaç ya da ağrı kesici olarak kullanılan Dicloflam’ a göre daha az bir yan etkisi mevcuttur.

Cilt yüzeyine aşırı bir miktarda uygulanması sonucunda da aynı yan etkileri verebilme özelliğine sahip olan ilaç formları da bulunan Dicloflamın cilde uygulanması sonucunda gösterdiği yan etkilere bakacak olur isek;

 • Ciltte aşırı kızarıklıkların oluşması ya da iltihaplanması aşırı kullanımı sonucunda meydana gelebilecek yan etkiler arasındadır.
 • Egzama, genel olarak sadece bu ilaç ya kremlerin uygulanma sonucunda görülmese de cildin tahriş olmasını ve ayrıca da cildin kurumasına sebebiyet verebilecek yapıda bir ilaç türü olarak karşımıza çıkar.
 • Diklofenak içeren jel ya da krem kullanılması sonucunda meydana gelebilecek yan etkiler arasında dermatit denilen cilt rahatsızlıkları da meydana gelebilir.
 • Son olarak ise, diklofenak içeren krem ya da jelin ciltte aşırı bir şekilde uygulanması sonucunda cildin güneş ışığına karşı daha da hassas bir yapıya sahip olmasına neden olabilir.

Cilt üzerine uygulanan ve Diklofenak içeren ilaçların bazıları;

Diclomec Jel, Difenak Jel ve Dikloron Jel olarak karşımıza çıkar.

Ciddi Şekilde Görülen Yan Etkiler

Yaygın şekilde meydana gelen etkiler olsa da aşırı kullanımı sonucu ciddi şekilde görülen ve tehlikeli sonuçlar doğurabilen yan etkilerinin de mevcut olduğunu, görülebildiğini biliyoruz. Bu noktada ise, Dicloflam ‘ın kullanımı için doktor izni ve kontrolünde gerçekleşmesi gerektiğini, aksi takdirde ise olumsuz yan etkiler doğurabileceğini de belirtmek isteriz.

Peki, bu kadar ciddi şekilde yan etkileri bulunabilen Dicloflam’ın doğurduğu sonuçlar nedir? Hadi gelin birlikte bakalım.

 • Dicloflam kullanan kişinin kusmuğunda veyahut kakasında kan var ise bu durum çok risklidir. Ve mutlaka bir doktora danışılması gerekebilir. Çünkü bu durum, mide yahut bağırsakta kanama olabileceğinin habercisi olarak karşımıza çıkabilen ve ciddi şekillerde görülebilen yan etkiler olduğunu söyleyebiliriz.
 • Ödem belirtisi olarak adlandırabileceğimiz belirtiler arasında genellikle kızarıklık, kabarıklık ya da kaşıntı şeklinde görülebilir. Ödem belirtisinin olması ise Dicloflam’ın yan etkilerinden biri olarak karşımıza çıkar.
 • Kalp yetmezliği olarak adlandırdığımız hastalıkta meydana gelen belirtiler arasında ise nefes darlığı, yorgunluk veya vücudun herhangi bir bölümünde şişlik meydana gelmesi bu hastalığı ifade edebilir. Aynı zamanda kalp yetmezliğinin görülmesi ise Dicloflam’ın kullanılması sonucunda görülebilen yan etkiler arsında yer alabilir.
 • Felç belirtileri arasında ise vücutta meydana gelebilen zayıflık, konuşmada yaşanan aksaklıklar ya da denge kaybının yaşanması gibi durumlar ifade edebilir. Yine bu belirtilerin görülmesinde ve yan etki oluşturmasında Dicloflam’ın büyük bir etkisinin olduğunu söyleyebiliriz.
 • Midede meydana gelen yanma, şişkinlik, gaz veyahut ekstra olarak mide bulanması ya da ishal gibi durumlar görülebiliyor ise ülsere işaret olabilir. Bu noktada ise Dicloflam kullanımın aşırı kullanımın doğurduğu sonuçlar ortadadır.
 • Kalpte nefes darlığı sıkıntısı çekiliyor ise, aynı zamanda da çok şiddetli görülen bir baş ağrısı sonucunda ya da halsizlik gibi durumlardan söz ediliyor ise bu kalp krizi işaretlerinden biri olmakla birlikte Dicloflam’ın ciddi şekilde neden olabildiği yan etkiler arasında da yerini alır.

Ciddi Şekilde Görülen Alerjik Reaksiyon

Diklofenak içeren ve ağrı kesici olmakla birlikte birçok ağrıyı da çözüm önerisi olarak sunulan aynı zamanda da şifalı bir özelliğe sahip olan Dicloflam çok sık rastlanmasa da ciddi alerjik reaksiyonlara da neden olabildiği görülmüştür. Peki, Dicloflam Kullanımında Oluşan Ciddi Alerjik Reaksiyonun Yan Etkileri Nelerdir? Bu sorunun yanıtı için makalenin devamını okumaya devam edin.

Hırıltılı bir şekilde nefes alma, nefes alınırken ve verilirken zorlanmak, konuşmada aksaklıkların meydana gelmesi, dil, dudak ve çevresinde meydana gelen şişkinler ya da ciltte meydana gelen kırmızı baloncuk şeklinde görülen ve aynı zamanda da şişmiş bir kızarıklık meydana gelmesi sonucunda kişide eğer bu belirtiler görülüyor ise ciddi alerjik reaksiyonun olduğunun göstergesidir.

Bu gibi belirtilerin görülmesi sonucunda mutlaka acil bir şekilde doktora vurulması daha doğru olacaktır.

Dicloflam’ın Yan Etkileri İle Nasıl Baş Edilir?

Dicloflam bir ağrı kesici özelliği taşıyıp, ağrıları hafifletse veya tamamen yok etse bile birçok yan etkisinin olduğu tartışılamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkar. Bu noktada ise, önemli olan faktör yan etkileri ile nasıl başa çıkmaya çalıştığımızdır. Uzman bir doktora gidilebilir veyahut kendi yöntemlerimiz ile Dicloflam’ın yan etkileri ile mücadele edilmesi şeklinde olabilir. Ama en doğru çözüm olarak tabii ki de doktor kontrolü önerilecektir.

 • Baş Ağrısı: Dicloflam baş ağrısını hafifletmek için kullanılan bir ağrı kesici olsa da zaman zaman yan etki şeklinde de görülebilir. Bu sebeple de dinlenmek, bol bol nefes almak ve aynı zamanda çok miktarda su içmek baş ağrısı için hem de Dicloflam’ın yan etkisini azaltmak için faydalı olacaktır. Eğer bu gibi çözümler tam anlamıyla bir fayda sağlamıyor ise doktora danışılmasında son derece yararlı olup aynı zamanda da eczaneden önerilen bir ilaç alınabilir. Genellikle Dicloflam kullanımı sonucunda gerçekleşen baş ağrılarının bir haftaya bağlı olarak geçeceği bilinmektedir.
 • Kusma Yahut İshal: Kusma ya da ishal gibi durumların görülmesi takdirinde bol bol su içmek son derece faydalı olacaktır.
 • Mide yanması, Mide Ekşimesi:Diklofenak içeren ilaç genellikle böyle durumlarda yemekten sonra alınmasında fayda vardır. Böylece mide yanması ya da mide ekşimesi şeklinde görülen yan etkilerinin önüne geçilebilir.
 • Kulak Çınlaması:Kulak çınlaması da diklofenak içeren ilaca bağlı olarak gelişirken, böyle bir durumda doktora gidilmesi çok daha etkili bir sonuç verecektir.
 • Görmede Bozukluk Yaşanması: Görmede bozukluk Dicloflam’ a bağlı olarak gelişir iken, aynı zamanda bu yan etkiyle baş edebilmek için böyle bir durumda yan etki geçene kadar ıstı rahat etmek faydalı olacaktır.
 • Cilt Kaşıntısı Veyahut Dökülmeler: Cilt kaşıntısı ya da ciltte pütürlü bir yapı oluşması aynı zamanda da ciltte dökülmelerin meydana gelmesi sonucunda doktora danışılarak çözüm önerisi olarak bir krem alınabilir. Ekstra olarak cildinize en uygun olan antihistaminik ilacını seçerek kullanımı sonucunda ciddi faydalı sonuçlar elde edebilirsiniz.
 • Karın Ağrısı Ya Da Şişkinlik: Karın ağrısı ya da şişkinlik gibi durumların görülmesi sonucunda yemeklerde gaz oluşturabilecek yiyecekler tercih edilmemelidir. Aynı zamanda ise, gaz oluşturabilecek özellikle de kola ya da gazoz gibi içecekler bu gibi durumlarda içilmemelidir.

Gebelik Ve Emzirme Süreci

Anne adayları ya da gebe olan anne adaylarının Dicloflam kullanımı son derece önemli bir boyutta olarak görülür. Genellikle gebelik sürecinde ve düşük yapmak arasında Dicloflam’ın büyük önem taşıdığı ve aralarında da sıkı bir bağın olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada ise hamile kalmak isteyen kişiler için Dicloflam kullanımı yasaktır diyebiliriz.

Diclloflam kullanımı hamile kadınların kullanmasının yasak olmasıyla birlikte, aynı zamanda da hamilelikte 30. Haftaya girildiği itibaren kullanımı tamamen yasaktır. Dicloflam kullanımının 30. Haftadan sonra kullanımın tamamen yasak olması ise, aslında gebeliğin ve bebeğin tehlikeye atılma riskine karşılık olduğunu söyleyebiliriz.

Gebelik sürecinde yasak olmasına rağmen kullanılan Dicloflam ilacı, gebelik sonrasında bebekte bazı sorunlara yol açabilir. Özellikle de bu süreçte fetüste meydana gelebilecek sorunlar arasında kalbine ve genellikle ise kan damarlarına zarar verilebildiği görülmüştür.

 Emzirme Süreci

Emzirme sürecinde olan anneler genellikle diklofenak içeren Dicloflam ilacını içiyor ise anne sütünde azalmanın meydana gelebileceğini söyleyebiliriz. Bu süreçte en doğru karar anne sütü verirken, Dicloflam ilacını bırakması olacaktır.

Aynı zamanda ise bebek erken doğmuş ise yahut bebeğin herhangi bir tıbbı sorunu varsa da emzirme sürecindeki annelerin Dicloflam’ı daha çok doktora danışarak kullanması gerekir.

Dicloflam Fiyatı Ne Kadardır?

En son belirtilen Nisan ayına göre belirlenen fiyatı tahmini olarak 51 TL’ dir. SGK tarafından karşılanabilmek olan bir ağrı kesici olan Dicloflam daha çok doktor tarafından önerilen ve aynı zamanda da SGK tarafından karşılandığı takdirde daha ucuza bile gelebilen bir ilaç olarak karşımıza çıkar.

Dicloflam Ateş Düşürür Mü?

Sadece ağrı kesici ve ağrıları dindiren bir yapısı olmakla bilinen Dicloflam sadece ağrı kesici olmamakla birlikte ateş düşürücü özelliğinin olduğunu söyleyebiliriz.

Anti enfalumatuar türde bir ilaç türü olan Diclofram 50 mg tablet şeklinde ateşi yüksek olan kişiler içtiği takdirde faydasını oldukça görecektir.

Dicloflam Aç Karnına İçilir mi?

İçildiği takdirde gastrit gibi mide rahatsızlıklarına neden olabilen Dicloflam daha çok, aç karnına içildiğinde yan etkiler görülebildiği için aç karın yerine tok bir şekilde içilmesi doktorlar ve uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

Dicloflam Adet Kanamasını Keser Mi?

Ağrıların dinmesine yardımcı olan Dicloflam’ın kullanımı ve ekstra olarak aşırı doz kullanımı adet kanamasını tamamen kesebildiği gibi kanamanın daha geç bir sürede gelmesine de sebebiyet olabilir. Adet kanamasının gecikmesine ya da kesilmesine neden olan faktör ise Dicloflam içerisinde yer alan siklooksijenaz / prostaglandin sentezi olduğu söylenebilir.

  Dicloflamla Eş Değerde Olan İlaçlar Nelerdir?

Dicloflamla eş değerde olan birçok ilaç çeşidi sayabiliriz. Bu ilaçlara bakacak olur isek eğer;

 • Cataflam: 50 mg Draje
 • Cloflast: 50 MG Şase
 • Dikloron25 mg, 50 mg, 75 mg, 100 mg film tablet – Dikloron 75 mg/3 ml ampul
 • Miyadren 75 mg/3 ml ampul – Miyadren Retard 100 mg Mikropellet Kapsül
 • Voltaren %1 5 Flaster – 100 mg Supozituar – Enterik Kapli 25 mg, 50 mg tablet –Voltaren İm 75 mg/3 ml Ampul – Voltaren Retard 100 mg Tablet – Voltaren Sr 75 mg Tablet
 • Diclofix 25 mg, 50 mg Efervesan tablet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Related Stories

Elleacnelle Kullananlar Yorumları – Ne İşe Yarar?

Elleacnelle: Tüm Doğum Kontrol Hapı Sorularınıza Yanıtlar Doğum kontrol yöntemleri, modern hayatın vazgeçilmezlerinden biridir ve gebe kalma riskini en aza indirmek için birçok seçenek sunar....

Demir Eksikliği İlacı ile Daha Sağlıklı Kalın

Demir, vücudumuzun bağışıklık sistemi için özellikle büyüme ve gelişme evresinde ihtiyaç duyduğu minerallerden bir tanesidir. Vücut tarafından üretilemeyen demir minareli, demir eksikliği ilacı ile...

Apireks Şurup Ne İşe Yarar? Apireks Şurup Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Hastalık dönemlerinde, özellikle ateşin düşürülmesinde etkili olan Apireks şurup, birçok kişi tarafından tercih edilen bir ilaçtır. Ancak, bu şurubun nasıl kullanılması gerektiği, içeriği ve...

Diş Ağrı Kesici İlaç İsimleri

Diş ağrısı, ciddi olarak hayatın olağan akışını etkileyebilen büyüklükte bir ağrıdır. Kişinin günlük hayat kalitesini düşüren bu ağrının evde birkaç pratik tedavisi bulunuyor. Diş...

Doktorların Önerdiği En İyi Yüz Güneş Kremi

Çoğu kişi güneş kremlerinin sadece yaz aylarında kullanılacağını zannediyor. Ancak güneş kremleri sadece yaz aylarında değil, kış aylarında ve diğer mevsimlerde de düzenli olarak...