Pazartesi, Mayıs 20, 2024

İnsansı Bir Uzaylı Irkı: Nordikler Kimdir?

-

Nordikler Kimdir?

Dünyanın dört bir yanındaki eski medeniyetler, Tanrı tarafından ruhsal ve duygusal bilgeliklerini Dünyalılarla paylaşarak insanlığa yardım etmek için gönderilmiş, gökten inen meleksel varlıklardan (bunlardan biri de Nordikler) bahsetmişlerdir. Söylentilere göre bu mitolojik varlıklar bu güne kadar görevlerini sürdürüyorlar. Bazı eski medeniyetler onların, Nordik veya Pleiadesli ırkı olarak bilinen uzaydan gelen temsilciler olduklarına inanıyorlardı.

Nordiklere Dair Mitolojik İddialar

Nordikler, Venüs gezegeninden ve daha sonra Pleiades yıldız kümesinden olduğunu iddia eden, 1950’lerde dünyayla temas kurdukları düşünülen insan benzeri bir türdür. Nordiklerin yaşadıkları gezegenin neresi olduğu hakkında birçok tartışma o dönemler dünyanın gündemindeydi. Eğer gerçeklerse, yaşadıkları yeri insanlardan gizlemek için birçok haklı gerekçeleri bulunuyor.

Nordik adındaki bu uzaylılar, birçok kültürde “Uzun Beyazlar” ve “Uzay Kardeşleri” olarak da bilinir. Birçok din ve eski uygarlıkta temsil edilen meleksel varlıklar oldukları düşünülmektedir.

Hopi Kehaneti Nedir?

Bu barışçıl varlıkların, Hopi kehanetinde önceden bildirilen ve dördüncü çağın sonunu işaret eden Gerçek Beyaz Kardeşler olduğuna inanılıyor.

Vril Örgütü

Genel olarak barışçıl bir tür olarak kabul edilmesine rağmen Vril Örgütü’ne göre, Nordikler insanlığa karşı barışçıl değil, bizleri yok etmeyi amaçlayan bir uzaylı topluluğu.

Nordiklerin Çeşitli Özellikleri

Fiziksel

Nordikler, belki de tüm dünya dışı varlıkların görünüşte en insancıllarıdır ve İskandinav kökenli insanlara çok benzerler. Sarı ve kırmızı saçlara, mavi veya yeşil gözlere sahip olma eğilimindedirler ve 1,8 ila 2 metre uzunluğa sahip oldukları düşünülüyor.

Bazıları ise iddiaları öyle bir boyuta taşıyor ki, Nordiklerin göz irisleri olmadığını ve gezegenimizi ziyaret ederken uyum sağlayabilmek için kontakt lens kullandıklarını iddia ediyor. Göz sağlığı önemli sonuçta.

Bu ırkla temas halinde olduğunu belirten kişiler, onların insanlara çok benzediğini ve içimizde rahatlıkla dolaştıklarını ortaya atıyorlar. Yine aynı kişiler, bu varlıkların koku alma duyusuna sahip olmadığını da iddia ediyor.

İnsanlarla İletişim Kurma Yöntemleri

Galaksimizin bir parçası olarak Nordikler, genellikle insanlıktan uzak dururlar ve iddialara göre telepatik olarak veya rüyalar aracılığıyla iletişim kurarlar.

Dünyadaki Amaçları Ne?

Birçok kişi, bu varlıklardan kanalize edilmiş barış ve sevgi mesajı aldıklarını iddia etti ve Nordikler hakkında mevcut bilgilerin çoğu bu şekilde elde edildi. Nordikler, insanlığın ruhsal evrimiyle ilgilenir ve temas ettikleri kişilere, insanlarla her an iletişim halinde olduklarını belirtirler.

Kaçırma Vakaları

Nordiklerin dünyaya gelmekle kalmayıp, bazı insanları kaçırdıklarına dair söylentiler de yok değil. Bu kısmı inanmış gibi yaparak okuduğunuzu biliyoruz, gerçi biz de aynı ruh haliyle yazıyoruz pek bir farkımız yok diyebiliriz.

Travis Walton

Nordikler tarafından kaçırılma söylentileri arasında en ilgi çekici olanı Travis Walton’un başından geçtiği iddia edilen olaydır.

Walton, günümüz İskandinavlarına benzeyen uzun, beyaz insansı bir ırk da dahil olmak üzere birkaç tür varlıkla karşılaştığı gemiye alındı. Burada beş gün esir kaldıktan sonra serbest bırakılan Walton, dünyanın gündemine ilk sıradan giriş yapmıştı. Walton, 1993 yapımı Fire in the Sky filminin temelini oluşturan Walton Experience adlı kitabında deneyimlerini bizlerle paylaşmayı ihmal etmedi.

Billy Meier

Diğer temas vakaları arasında, Nordikler ile temas halinde olduğunu iddia eden İsveçli çiftçi Billy Meier yer alıyor. Hayatı boyunca ufoların fotoğraflarını çekti, filme aldı ve onlarla temas halinde oldu, insanlığa barış ve sevgi mesajlarını ilettiklerini söylemekten büyük haz alıyordu.

George Adamski

George Adamski, 1950’lerde Nordikler ile temas ettiğini iddia edenlerden sadece biriydi. Venüs’ten gelen bir grup Nordik ile temas halinde olduğunu iddia etti. Konuyla ilgili birkaç kitap yazdı ve materyallerinin FBI ve ABD hükümeti tarafından ortadan kaldırıldığını söyledi.

Dönemin ABD Başkanı Eisenhower

Eisenhower’ın, ileri teknoloji karşılığında, ABD’yi nükleer füze programını etkisiz hale getirmeye ikna etmeye çalışan bir grup Nordik ile görüştüğüne dair rivayetler var. Toplantının, Şubat 1954’te Edwards Hava Kuvvetleri üssünde gerçekleştiği belirtiliyor. Ayrıca yapıldığı iddia edilen toplantıda uzlaşma sağlanamadığı da iddialar arasında.

Nordik uzaylı ırkları ile olan her karşılaşmanın ardından ortaya atılan mesajlar, ruhsal farkındalığın ve gezegenimizin idaresinin önemi olarak ön plana çıkıyor. Nordiklere göre, insanlar onlarla yakından ilişkili bir tür ve insanlığın yükseliş süreci, gelecekte onlarla uyum içinde yaşamamızı sağlayacak şekilde gelişiyor. Sizce, insanlığın kolektif yükselişi için dünya dışı bir türe ihtiyaç var mı? Yani, dünya dışı müdahalelerin insanlığın ve dünyanın evrimi için gerekli bir adım olduğuna inanıyor musunuz?

Belki de uzun yıllardır aradığımız uzaylılar halihazırda aramızda bulunuyor olabilirler, kim bilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Related Stories

Carl Gustav Jung Kimdir? Carl Jung Kitapları, Sözleri ve Ödülleri

Carl Jung karmaşık ve duygusal olarak yüklü çağrışımlara inanan İsviçreli bir psikiyatrdır. Sigmund Freud ile işbirliği yapsa da onunla birçok konuda aynı fikirde değildi. Jung,...

Müziğin Babası Franz Joseph Haydn: Eserleri ve Hayatı

Klasik müziğin temel türlerinin yaratıcılarından birisi olarak kabul edilen Franz Joseph Haydn’ın ayrıca daha sonraki besteciler üzerinde de çok büyük etkisi oldu. Haydn’ın en...

Metin Güneş Kimdir? İş Adamı Metin Güneş Hakkında Merak Edilenler

İş adamı olan Metin Güneş hakkında merak edilen her şey içeriğimizde mevcut! Aslen Batmanlı bir iş insanı olan Metin Güneş, liseye kadar olan eğitimini...

René Descartes Kimdir? Biyografisi ve Sözleri

Filozof ve matematikçi René Descartes, varoluş için bir başlangıç ​​noktası tanımladığı için modern felsefenin babası olarak kabul edilir. René Descartes, önce 8 yaşında Cizvit...

Epikuros Kimdir? Felsefesi ve Sözleri

Epikuros (MÖ 342-270 civarı) bir Yunan filozofu ve Epikürcülük’ün kurucusuydu, ayrıca açık terapi filozoflarının ilki ve atom teorisinin savunucularından biriydi. Epikuros (Epikür)’ün doğduğu şehir kesin...