Cuma, Mayıs 24, 2024

Mutlaka İzlenmesi Gereken Yabancı Diziler

-

Hazırlamış olduğumuz gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler tavsiye listesinde, en çok izlenen, en popüler, en beğenilen yabancı dizileri IMDB puanlarına göre sıraladık. Dizi önerileri listemizde yer alan 100 dizinin kimi bir hafta sonunuzu vererek bitirebileceğiniz mini diziler (tek sezonluk), kimi de oldukça uzun soluklu olan, gelmiş geçmiş en çok izlenen kaliteli yabancı diziler.

Güncel yabancı dizilerin çoğunluğu oluşturduğu listemizde, her kategoriye ait tam 100 adet ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken yabancı diziye yer verdik. Bazıları bitmiş ve bazıları hala yayında olan bu diziler, sitcom, romantik, erotik, polisiye, fantastik, çizgi, gerilim, savaş, aksiyonlu ve psikolojik gibi kategorileri kapsıyor. İşte IMDB sıralamasına göre mutlaka izlenmesi gereken en iyi, IMDB 8 üstü en güzel en popüler ve mutlaka izlenmesi gereken yabancı diziler ve konuları;

100. Escape at Dannemora (2018)

Fragman IMDb: 8,0

En iyi yabancı diziler listemize Escape At Dannemora ile başlıyoruz. Dizi bir cezaevi personelinin yardımını alarak hapishaneden kaçmayı başarmış iki mahkumu konu alıyor. Richard Matt ve David Sweat aynı hapishanede cinayet sebebiyle yatan iki mahkumdur. Richard, kaçış için devasa bir plan hazırlar fakat burada en büyük problem, bu planın tek kişi ile yürümesi imkansız olmasıdır. Bu neden ile David ile birlikte planı en derin ayrıntılarına kadar çalışırlar.

Artık iki firari olarak anılan Richard ve David’in yakalanması için ülke genelinde bir seferberlik ilan edilir. Başrollerinde Benicio Del Toro, Patricia Arquette ve Paul Dano’nun yer aldığı dizinin kadrosunda kadroda Bonnie Hunt, Eric Lange ve David Morse gibi isimler bulunuyor. Senaryosunu Brett Johnson ve Michael Tolkin’in birlikte kaleme aldığı dizinin yürütücü yapımcı kadrosunda ise Ben Stiller, Brett Johnson, Michael Tolkin, Bryan Zuriff, Michael De Luca ve Nicky Weinstock yer alıyor. Escape at Dannemora dizisini Türkçe dublajlı veya altyazılı seçenekleri ile Amazon Prime üzerinden izleyebilirsiniz.

Tür: Aksiyon, Suç

Yönetmen: Ben Stiller, Brett Johnson

Oyuncuları (Cast): Benicia Del Toro, Patricia Arquette, Paul Dano

Escape at Dannemora benzeri diziler:

 • Prison Break (2005) IMDb: 8.3
 • Narcos (2015) IMDb: 8.8

99. Altered Carbon (2018)

Fragman IMDb: 8,0

En çok izlenen yabancı diziler arasında yer alan ve Netflix’in en yüksek bütçeli dizisi olan Altered Carbon dizisi, yazdığı fantezi ve bilim kurgu alanındaki romanlarıyla tanınan İngiliz yazar Richard K. Morgan’ın aynı isme sahip olan kitabından uyarlanmıştır. 2018’de çıkan 1. sezonu sonrası beğenileri toplayan ve 2. sezonu ile popülerliğini artıran Altered Carbon konusu bakımından 25. yüzyılda geçen, insan zihni dijital bir hale gelirse ve bu sayede ruhlar bir bedenden diğer bedene transfer edilebilirse neler yaşanırdı fikrini işliyor.

Takeshi Kovacs, yıldızlararası savaşlarda yer alan bir askerdir ve ortaya çıkan bir isyanın ardından tek asker olarak kalır. Takeshi’nin zihni bir buzun içine hapsedilir ve yüzyıllar sonra Laurens Bancroftm adına sahip oldukça zengin bir adam gelene kadar orada kalır. Laurens, Takeshi’ye tekrar hayata dönme şansını verir, ancak buna karşılık olarak bir cinayeti çözmesini istemektedir. En iyi Netflix dizileri arasında gösterilen Altered Carbon dizisi, mutlaka izlenmesi gereken yabancı diziler listemizde 99. sırada yer alıyor. Altered Carbon dizisini Netflix üzerinde Türkçe dublajlı ve Türkçe altyazılı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Fantezi, Bilim Kurgu

Yönetmen: Laeta Kalogridis

Oyuncuları (Cast): Joel Kinnaman, Martha Higareda, Chris Conner, Ato Essandoh, James Purefoy

Altered Carbon benzeri diziler:

 • The Expanse (2015) IMDb: 8.5
 • Shadowhunters (2016) IMDb: 6.6

98. WandaVision (2021)

Fragman IMDb: 8,0

1950’li yıllarda geçen Marvel yapımı WandaVision dizisi, beyaz perdede Elizabeth Olsen ve Paul Bettany tarafından canlandırılan Scarlet Witch ve Vision odaklı bir dizi olarak dikkat çekiyor. WandaVision dizisinin 1. sezonu Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile çeşitli platformlarda bulunuyor.

Tür: Fantezi, Bilim Kurgu

Yönetmen: Jac Schaeffer

Oyuncuları (Cast): Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Kathryn Hahn

WandaVision benzeri diziler:

 • Black Mirror (2011) IMDb: 8.8
 • Alice (2020) IMDb: 7.2

97. Your Honor (2020)

Fragman IMDb: 8,1

Kvodo adında bir İsrail dizisine göre uyarlanan Your Honor konusu bakımından New Orleans’taki bir davayı konu alıyor. Breaking Bad’den tanıdığımız Bryan Cranston, oğlu suça bulaşmış hakim rolünde karşımıza çıkıyor. Yıllarını adil kararlar vermeye ve işine adayan adam, oğlunun içinde düştüğü durum dolayısıyla; onu korumak adına kendini tehlikeye atar. Your Honor: Korean Drama olarak da bilinen dizi, mutlaka izlenmesi gereken yabancı diziler listemize 97. sıradan giriş yapıyor. Yeni çıkan Your Honor aynı zamanda son 5 yılın en iyi yabancı dizileri arasında gösteriliyor.

Tür: Dram, Suç

Yönetmen: Peter Moffat

Oyuncuları (Cast): Bryan Cranston, Hope Davis, Sofia Black D’Elia

Your Honor benzeri diziler:

 • Prison Break (2005) IMDb: 8.3
 • Escape at Dannemora (2018) IMDb: 8.0

96. Sharp Objects (2018)

Fragman IMDb: 8,1

HBO dizisi olan ve 1. sezonu ile beğenileri toplayan Sharp Objects, konusu bakımından bir kasabada öldürülen iki kızın cinayetinin haricinde, ayrıca kendi geçmişini de öğrenmeye ve çözmeye çabalayan Camille Preaker adlı bir muhabirin başına gelenleri anlatıyor. Yıllar boyu uzak kaldığı annesi ve üvey kız kardeşi ile buluşan Camille’nin bir cinayeti çözmek amacıyla kendi geçmişine ihtiyaç duyması işlerin karışmasına sebep olur. Yabancı diziler listemizin 96. sırasında yer alan Sharp Objects dizisini çeşitli platformlar üzerinden Türkçe dublajlı veya altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

Tür: Dram, Polisiye, Gerilim

Yönetmen: Jean-Marc Vallée

Oyuncuları (Cast): Amy Adams, Patricia Clarkson, Chris Messina

Sharp Objects benzeri diziler:

 • Unbeliavable (2019)
 • Homecoming (2018)

95. Criminal Minds (2005)

Fragman IMDb: 8,1

Criminal Minds 15. sezon sonrasında aramızdan ayrıldı ancak arkasında büyük bir hikaye bıraktı. Bir suçluyu yakalamanın en kolay yolu nedir? Elbette suçlu gibi düşünmek. Virginia Quantico’da bulunan Davranış Analizi Ünitesi’nde görevli özel bir araştırma timinin uzmanlığı ‘suçlu beyinleri’ analiz etmek üzerine. Onların yaptığı iş, suç mahalli ya da laboratuvar deneyleri ile kısıtlı değil. Suçluların yaşam alanları, çalışma mekanları ve davranışları…

Amerika’nın en iyi ve en çok izlenen polisiye dizilerinden biri olan Criminal Minds’ın oyuncuları, bazıları gerçek vakalardan esinlenen senaryosu ve efektleriyle kendi tarzının en başarılı yapımlarından. Criminal Minds, Türkçe altyazılı dublajlı seçenekleri ile çeşitli platformlar üzerinde yer alıyor.

Tür: Suç, Polisiye

Yönetmen: Jeff Davis

Oyuncuları (Cast): Joe Mantegna, Matthew Gray Gubler, A.J. Cook

Criminal Minds benzeri diziler:

 • Taken (2017)
 • 24: Legacy (2017)

94. Watchmen (2019)

Fragman IMDb: 8,1

Watchmen, 2019’da yayınlanan comic uyarlaması bir HBO dizisi. Alan Moore‘un 1986 yılında yayımladığı aynı isime sahip çizgi romanı kaynak alınarak ortaya çıkarılan Watchmen, bir grup polisin şehrin süper kahramanlarını hedeflediği bir ortamda geçiyor. Maskeli kahramanlar bu dönemde suçlu olarak nitelendiriliyor, gizemli bir cinayet suçu davasına karışan kahramanların yaşadığı maceraları konu alıyor. Watchmen, Türkçe dublajlı ve altyazılı seçenekleri ile çeşitli platformlarda yer alıyor.

Tür: Dram, Bilim Kurgu

Yönetmen: Zack Snyder

Oyuncuları (Cast): Regina King, Jean Smart, Don Johnson

Watchmen benzeri diziler:

 • The Umbrella Academy (2019)
 • Jessica Jones (2015)

 93. Lucifer (2016)

Fragman IMDb: 8,1

1. sezonu ile büyük beğeni toplayan ve toplamda 5 sezon olan Lucifer, en iyi Netflix dizilerinden birisi. “Cehennem Lordu” olan Lucifer Morningstar; Los Angeles Polis Departmanı adına çalışıp onlarla birlikte suçluları yakalamaktadır. Ancak, herkesten gizlediği bilinmeyen bir sırrı vardır: Bu adam aslında tam anlamıyla dünyaya düşmüş bir melektir!

Lucifer, Sandman adlı seride yer alan yardımcı karakterlerden birisiydi, daha sonra başrol olduğu bir çizgi romanda kendine yer buldu. Film de bu çizgi romanın uyarlaması. Lucifer, yeni sezon beklentileriyle izleyenlerini heyecanlandırmaya devam ediyor. Diziyi Netflix üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı olarak izleyebilirsiniz.

Tür: Fantastik, Polisiye

Yönetmek: Tom Kapinos

Oyuncular (Cast): Tom Ellis, Lauren German, D.B. Woodside

Lucifer benzeri diziler:

 • Vampires (2020)
 • Shadowhunters (2016)

92. The Good Doctor (2017)

Fragman IMDb: 8,2

Toplamda 3 sezon olan ve 1. sezonunun yayınlanmasının ardından büyük kitleler tarafından sevilen The Good Doctor, konusu bakımından Shaun Murphy isimli otizm ve savant sendromuna sahip genç bir doktorun yaşamını ele alıyor. Shaun, yüksek prestije sahip bir hastanenin cerrahi alanında görev almak için sessiz ve sakin bir yere taşınır.

Oldukça yalnız bir hayat geçiren ve insanlarla iletişim kurmakta zorlanan Shaun, iş arkadaşları kendisinden şüphe etmesin diye onlara devamlı olarak ufak tıbbi hediyeler verir. Ülkemizde yayınlanan Mucize Doktor isimli dizi de The Good Doctor dizisinden uyarlanmıştır.

Tür: Dram, Medikal Drama

Yönetmen: David Shore

Oyuncuları (Cast): Freddie Highmore, Antonia Thomas, Fiona Gubelmann

The Good Doctor benzeri diziler:

 • 24: Legacy (2017)
 • House (2004)

91. Jack Ryan (2018)

Fragman IMDb: 8,2

CIA’de görev yapan bir analiz uzmanının yaşadığı sıra dışı maceraları konu alan Jack Ryan dizisinin ilk sezonu 2018 yılında izleyiciyle buluştu, ilk iki sezonu yayınlanan dizinin her bir sezonu 8’er bölümden oluşuyor.

Tür: Casusluk, Gerilim

Yönetmen: Carlton Cuse

Oyuncuları (Cast): John Krasinski, Wendell Pierce, Abbie Cornish

Legacy benzeri diziler:

 • Treadstone (2019)
 • The Night Manager (2016)

90. The Big Bang Theory (2007)

Fragman IMDb: 8,2

The Big Bang Theory 1. sezon 1. bölüm itibariyle dizi dünyasında hemen efsane olacağının sinyallerini veren bir diğer dizimiz. Konusu bakımından birbirinden zeki ve ayrıca fazlasıyla takıntılı iki ev arkadaşının oturdukları evin hemen karşısına, güzel (ancak pek zeki olmayan) bir kızın taşınmasını ve bununla gelişen olayları ele alıyor..

The Big Bang Theory MIT doktorası yapmakta olan ve fazlasıyla asosyal olan, iki araştırma görevlisinin, garson bir kızla olan komşuluk yaşantısını anlatan bir durum komedisi. The Big Bang Theory dizisini Türkçe dublajlı ve altyazılı seçenekleriyle çeşitli platformlarda izleyebilirsiniz.

Tür: Komedi

Yönetmen: Chuck Lorre

Oyuncuları (Cast): Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco

The Big Bang Theory benzeri diziler:

 • How I Met Your Mother (2005)
 • Two and a Half Man (2002)

89. The Witcher (2019)

Fragman IMDb: 8,3

Kitap uyarlaması olan ve oyunları ile de büyük kitleleri büyüleyen The Witcher, Netflix’te yayınlanan popüler dizisi ile en iyi yabancı diziler listemize 89. sıradan giriyor. The Witcher’ın olağanüstü fantastik evreninde Yennefer ve Geralt’ın başından geçen olayları izliyoruz.

Yüzyıldan fazla bir zamandır birlikte yaşayan insanlar, cüceler ve elfler arasındaki barış biter ve ırklar arasında bir savaş ortaya çıkar. The Witcher adıyla tanınan bir suikastçi olan Geralt of Rivia, vaad edilmiş bir çocuğun doğmasını bekler, bu çocuk dünyaya tekrar barışı getirecek güce sahiptir. The Witcher 1. sezonu Netflix üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleriyle izleyebilirsiniz.

Tür: Macera, Fantastik

Yönetmen: Lauren Schmidt Hissrich

Oyuncuları (Cast): Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan

The Witcher benzeri diziler:

 • Bitten (2014)
 • Vampires (2020)

88. Kingdom (2019)

Fragman IMDb: 8,3

Netflix’in 2019 yapımı Güney Kore dizisi Kingdom, krallığı ciddi bir salgından kurtarmak için çabalayan prensin kötülükle olan savaşını konu alıyor. Güney Kore’de hakimiyet sürdüren bir krallık, açlık ve kıtlığa boyun eğmek durumundadır. Ancak tüm yaşanacaklar bununla sınırlı değil. Enfekte olan kişileri bir yaratığa çeviren salgın ortaya çıkmıştır; ölen kral ve halktan insanlar tekrardan bir yaratık olarak dirilirler.

Tür: Tarihi, Gerilim

Yönetmen: Kim Seong-hun

Oyuncuları (Cast): Ji-hoon Ju, Ryu Seung-Ryong, Doona Bae

Kingdom benzer diziler:

 • Game of Thrones (2011)
 • Vikings (2013)

87. Killing Eve (2018)

Fragman IMDb: 8,3

En iyi ajan dizilerinden mi hoşlanıyorsunuz? O zaman listemizin 87. sırasındaki Killing Eve tam size göre. Henüz 3 sezon yayınlanmış olan ve Luke Jennings’in yazdığı kitaplar kaynak alınarak oluşturulan BBC yapımı Killing Eve, konusu bakımından ajanlık yapma hayalleri kuran kadının kendini içinde bulduğu maceraları konu alıyor.

Bir güvenlik şirketine bağlı olarak çalışan Eve, ajan olma hayali kurarken; Villanelle ise şiddet temelli ilerleyen işinin ona sağladığı lüks hayata aşık bir kadındır. Dizi bu iki kadın arasında yaşananlar çerçevesinde ilerliyor. Killing Eve dizisini Türkçe altyazılı ve dublajlı seçeneklerde çeşitli platformlarda izleyebilirsiniz.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Phoebe Waller-Bridge

Oyuncuları (Cast): Sandra Oh, Jodie Comer, Fiona Shaw

Killing Eve benzeri diziler:

 • Taken (2017)
 • Bodyguard (2018)

86. Sex Education (2019)

Fragman IMDb: 8,3

Yakında 3. sezonunun yayınlanması beklenen Sex Education, tartışmalı 2. sezonuna rağmen en iyi Netflix dizileri arasında gösterilen bir diğer dizimiz. Fazlasıyla asosyal ve kendi içinde yaşayan bir çocuk olan Otis, ezik olarak nitelendirilen tiplerden biridir. Anne ve babası seks terapisti olan Otis, bu konuda oldukça bilgilidir ve sahip olduğu bu bilgiyi, okulun sıradışı kızı Maeve (Emma Mackey)’in yaptığı bir teklif sonrası kullanmaya başlar.

Otis, zamanla arkadaşlarının dertlerini dinleyip onlara çözümler öneren bir terapist haline gelir. Peki, Otis’in sıkıntılarını kim sona erdirecek? Sex Education dizisinin 1. ve 2. sezonunu Netflix üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Laurie Nunn

Oyuncuları (Cast): Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Mimi Keene, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Kedar Williams-Stirling

Sex Education benzeri diziler:

 • Greenhouse Academy (2017)
 • Skins (2007)

85. Ray Donovan (2013)

Fragman IMDb: 8,3

Toplamda 7 sezon olan Ray Donovan dizisi, konusu bakımından Ray Donovan (Liev Schreiber) isimli bir danışmanın Los Angeles’ta yaşadığı maceraları ele alıyor.

Bu danışmanın müşterileri biraz sıra dışı, onlar Los Angeles’in en zengin aileleri ve herkes gibi onların da birer sırrı var. Ray’in işi ise tam olarak bu insanların kayıtsız sorunlarını ortadan kaldırmaya çalışmak, aynı zamanda bir yandan da kendi çalkantılı yaşantısıyla uğraşmak. Ray Donovan dizisini Türkçe altyazılı ve dublajlı seçeneklerle çeşitli platformlarda izleyebilirsiniz.

Tür: Dram, Gerilim, Polisiye

Yönetmen: Ann Biderman

Oyuncuları (Cast): Liev Schreiber, Jon Voight, Eddie Marsan

Ray Donovan benzeri diziler:

 • Mr. Robot (2015)
 • Bosch (2014)

84. Prison Break (2005)

Fragman IMDb: 8,3

Toplamda 5 sezon olan Prison Break, 1. sezon 1. bölümü ile hayatımıza bomba gibi girmiş efsane dizilerden bir diğeri. Konusu bakımından haksız şekilde cinayetle suçlanan abisini hapisten çıkarmak için yola çıkan Michael Scofield’in kusursuz bir plan yapmasını ele alıyor. Lincoln Burrows’a atfedilen bu suç, üstlerinden kolay kolay atamayacakları bir suçtur ve devletin de işin içine karışmasıyla birlikte kaçış başlar.

Prison Break dizisini Netflix üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Paul Scheuring

Oyuncuları (Cast): Wentworth Miller, Sarah Wayne Callies, Dominic Purcell

Prison Break benzeri diziler:

83. Bodyguard (2018)

Fragman IMDb: 8,3

Bodyguard, bir siyasiyi koruma görevine atanmış harp gazisinin yaşamını konu alan bir dizi. David Budd, Londra Metropolitan Polisi’ne bağlı özel koruma memurudur, bir anda kendini bir terör saldırısını engelliyor olurken bulur. Terör saldırısına karşı gösterdiği üstün başarı, terfi almasına yok açar ve yeni görevi ise, İçişleri Bakanı Julia Montague’yu korumaktır.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Jed Mercurio

Oyuncuları (Cast): Richard Madden, Keeley Hawes, Gina McKee

Bodyguard benzeri diziler:

 • Safe (2018)
 • Traitors (2019)

82. Undone (2019)

Fragman IMDb: 8,3

Yabancı dizi önerileri listemizin 82. sırasında yer alan ve tek sezonluk diziler arasında olan Undone, nerdeyse ölüme sebep olabilecek bir trafik kazası yaşamasının ardından zamanla yaşamıyla bir bağlantısının varlığını fark eden kadının yaşamını konu alıyor.

Alma adına sahip olan kadın, geçirdiği bu kazanın ardından bir yeteneğin ortaya çıktığını fark eder. Başta bu duruma alışmakta zorlanan Alma, sahip olduğu yeteneği babasının ölümündeki gizemi ortadan kaldırmak için kullanmaya karar verir.

Tür: Dram, Fantastik, Animasyon

Yönetmen: Raphael Bob-Waksberg

Undone benzeri diziler:

81. Homeland (2011)

Fragman IMDb: 8,3

Toplamda 8 sezon olan Homeland, konusu bakımından CIA’i işleyen bir dram dizisidir. Irak’ta kaybolan ve uzun bir zaman sonra Amerika’ya dönen Scott Brody bir CIA ajanının şüphelerini üzerine çeker. Carrie Anderson, Scott Brody’nin El-Kaide’ye çalıştığından şüphelenmektedir. Homeland dizisini Türkçe dublaj ve altyazılı seçenekler ile çeşitli platformlarda izleyebilirsiniz. Homeland, en iyi ajan dizileri arasında yer alıyor.

Tür: Dram, Polisiye, Gerilim

Yönetmen: Gideon Raff

Oyuncuları (Cast): Claire Danes, Mandy Patinkin, Maury Sterling

Homeland benzeri diziler:

 • Taken (2017)
 • Treadstone (2019)

80. Barry (2019)

Fragman IMDb: 8,3

Yabancı dizi önerileri listemizin 80. sırasında Barry yer alıyor. Hayatın yeni bir başlangıç yapmak isteyen kiralık katil Barry, karanlık geçmişinden arınıp hayal ettiklerini gerçekleştirebilecek mi? Barry bir oyuncu olmak ve temiz bir gelecek isterken, idarecisi Fuches’in onun hakkındaki planları Barry’i zor durumda bırakır.

Tür: Komedi, Polisiye

Yönetmen: Bill Hader

Oyuncuları (Cast): Bill Hader, Stephen Root, Sarah Goldberg

Barry benzeri diziler:

 • Two and a Half Men (2002)
 • Dead to Me (2019)

79. Ozark (2017)

Fragman IMDb: 8,4

Konusu ilginç en iyi yabancı diziler arasında gösterilen ve 1. sezonuyla büyük beğeni toplayan 2017 yapımı Ozark, konusu bakımından Chicago banliyösünde yaşamını sürdüren klasik bir ailenin, ailenin babası Marty Byrde’ın bir uyuşturucu kartelinin para aklama meselelerine karışmasının ardından, ailesini korumak amacıyla eşi Wendy ve Charlotte ile Jonah adındaki iki çocuğuyla, Ozark Platosu olarak da tanınan Güney Missouri’ye taşınmasını ele alıyor. Ozark dizisini Netflix üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Bill Dubuque

Oyuncuları (Cast): Jason Bateman, Laura Linney, Sofia Hublitz

Ozark benzeri diziler:

 • Community (2009)
 • The Good Place (2016)

78. Person of Interest (2011)

Fragman IMDb: 8,4

Çoğu insanın gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde kalıcı bir yeri olan Person of Interest, konusu bakımından oldukça zengin bir insan olan Mr. Finch, suç oranlarını düşürmeyi amaçlayan bir program geliştirmesini ele alıyor. Finch’in bu programı hayata geçirebilmek için bir kişiye daha ihtiyacı vardır. Kayıtlarda ölü olarak kabul edilen eski bir CIA ajanı olan Reese, tam Mr. Finch’in aradığı niteliklere sahiptir. Mr. Finch ve Resee, suçlara engel olmak için güçlerini birleştirirler.

1. sezon 1. bölüm ile diziye başladığınız andan itibaren sizi ekran karşısında hapsetmek için bekleyen 103 bölümü ne ara bitirdiğinizi anlamıyorsunuz bile. Person of Interest dizisini çeşitli platformlar üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekler ile izleyebilirsiniz.

Tür: Polisiye, Gerilim, Aksiyon

Yönetmen: Jonathan Nolan

Oyuncuları (Cast): Jim Caviezel, Michael Emerson, Taraji P. Henson

Person of Interest benzeri diziler:

 • Jessica Jones (2014)
 • Mr. Robot (2015)

77. La Casa de Papel (2017)

Fragman IMDb: 8,4

Muhtemelen çoğunuz, son yılların en popüler dizileri arasında yer alan Netflix yapımı La Casa de Papel dizisini listenin daha iyi yerlerinde görmeyi istiyordu ancak IMDB bu puanı layık gördüğü için istemeyerek de olsa bu diziyi listemizin 77. sırasına yerleştiriyoruz. La Casa de Papel, konusu bakımından “Profesör” lakabıyla bilinen oldukça zeki bir suçlunun gelmiş geçmiş en büyük çaplı soygunu planlamasını ele alıyor.

Profesörün amacı tam olarak İspanya Kraliyet Darphanesine girmektir ve bunu gerçekleştirmek amacıyla alanlarında uzman olan 8 kişiyle bir plan hazırlarlar. Bu 8 kişi, rehinelerle birlikte kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitlerler, ancak ortaya hesapta olmayan bazı aksilikler çıkar. Henüz 4 sezonu yayınlanmış olan ve 5. sezonunun çok yakında çıkması beklenen La Casa de Papel dizisini Netflix üzerinden 1. sezondan itibaren Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Álex Pina

Oyuncuları (Cast): Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Pedro Alonso

Benzer Diziler:

 • Prison Break (2005)
 • Undone (2019)

76. The Americans (2013)

Fragman IMDb: 8,4

2013 yılında 1. sezonunun yayınlanmasının ardından tam 6 sezondur bizlere gerilim ve dram dolu bir casus dizisi izleme şansı veren The Americans, konusu bakımından 1981 yılında Washington’da gerçekleşen olayları ele alıyor.

Devletin üst kademesinde çalışan bir bürokrat, mesai saati bitiminde bir barda günün yorgunluğunu atarken, ona kur yapmakta olan bir kadının cazibesine kapılarak kendini bir satranç tahtasının piyonu olarak bulabilir. Sayıları kestirilemeyecek derecede fazla hamle yapılan bu oyunun tam adı ise Soğuk Savaş. The Americans dizisini çeşitli platformlar üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Dram, Casusluk, Gerilim

Yönetmen: Joe Weisberg, Joel Fields

Oyuncuları (Cast): Matthew Rhys, Keri Russell, Noah Emmerich

The Americans benzeri diziler:

 • Homeland (2011)
 • Jack Ryan (2018)

75. Fringe (2008)

Fragman IMDb: 8,4

Yabancı diziler listesi hazırlarken, listemizin bu kadar arka sıralarında yer vermek zorunda olmamıza en üzüldüğümüz dizi kesinlikle Fringe. Çoğu insan için Fringe, gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu dizilerinden birisi. Konusu bakımından zeki ve bir o kadar da deli bir profesör olan Walter Bishop’ın çevresinde gerçekleşen olayları ele alan Fringe, bizleri 1. sezon 1. bölümden itibaren tam 100 bölüm boyunca eşsiz bir bilim kurgu serüvenine çıkarıyor.

Dizinin giriş bölümünde; Hamburg ile Boston arasında uçuş yapan 627 no’lu uçağın yolcuları ve tüm mürettebat bir kimyasal saldırıya maruz kalırlar. Akıllara durgunluk veren olayın araştırılması amacıyla FBI Özel Ajanı Olivia Dunham ve John Scott görev alırlar. Fakat Scott’un yaşanan bir patlamanın sonrasında komaya girmesi, iş arkadaşlığı dışında sevgilisi de olan Ajan Dunham’ı harekete geçirir. Fringe dizisini çeşitli platformlar üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Bilim Kurgu, Fantastik, Gerilim

Yönetmen: J.H. Wyman

Oyuncuları (Cast): Anna Torv, Joshua Jackson, John Noble

Fringe benzeri diziler:

 • Timeless (2016)
 • Colony (2016)

74. Euphoria (2019)

Fragman IMDb: 8,4

Mutlaka izlenmesi gereken bir diğer dizimiz Euphoria, aynı isme sahip İsrail yapımı bir dizi kaynak alınarak uyarlandı. Euphoria, konusu bakımından 17 yaşındaki Rue’nun yaşamı ele alınıyor. Zendaya’nın hayat verdiği Rue devamlı hikaye anlatıyor. Bu hikayeler, seks, kimlik arayışı, travma, sosyal medya, uyuşturucu, aşk ve arkadaşlık gibi temalar üzerinde şekilleniyor.

Tür: Dram

Yönetmen: Sam Levinson

Oyuncuları (Cast): Zendaya, Hunter Schafer, Maude Apatow

Euphoria benzeri diziler:

 • Skins (2007)
 • On My Block (2018)

73. The Walking Dead (2010)

Fragman IMDb: 8,4

Yabancı dizi önerileri söz konusu olduğunda, The Walking Dead’in yer almadığı bir liste hayal bile edilemezdi. 10 sezondur aramızda olan ve çoğu insan için en iyi zombi dizisi olarak kabul edilen The Walking Dead, konu olarak dünyayı kasıp kavuran bir zombi kıyametini alıyor.

1. sezon 1. bölümde tanıştığımız polis memuru Rick Grimes, bir gün vurulur ve hastaneye yatırılır; ancak o komadayken dünyada birçok şey değişmiştir. Dünya, insan etleriyle beslenen zombilerin istilası altındadır! The Walking Dead dizisini Netflix üzerinden Türkçe dublajlı ve altyazılı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Dram, Korku

Yönetmen: Glen Mazzara

Oyuncuları (Cast): Norman Reedus, Andrew Lincoln, Melissa McBride

The Walking Dead benzeri diziler:

 • Fringe (2008)
 • Z Nation (2014)

72. Lost (2004)

Fragman IMDb: 8,4

Aranızda bu diziyi izlemeyen çok az kişi vardır muhtemelen. Lost, son bölümü ile onu severek izleyen çoğu insanı hayal kırıklığına uğratsa da, her şeye rağmen listemizde olmayı hak ediyor.

Lost, Oceanic Havayolları’na bağlı olarak Sidney – Los Angeles arasındaki seferi yürüten yolcu uçağının okyanus üzerinden geçtiği sırada, manyetik alanın etkisiyle dev bir adaya düşmesini konu alıyor. Sıradan bir tropik adaya benzeyen bu bölgenin, kazayı yaşayan her bir yolcunun hayatınca ciddi değişikliklere sebep olacağından ise kimsenin haberi yoktur. Lost dizisini çeşitli platformlardan Türkçe dublajlı ve altyazılı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Macera, Dram

Yönetmen: Damon Lindelof

Oyuncuları (Cast): Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway

Lost benzeri diziler:

 • The Expanse (2015)
 • Prison Break (2005)

70. Brooklyn Nine-Nine (2013)

Fragman IMDb: 8,4

Geçtiğimiz ay 8. sezonu ile ekranlara veda edeceğini açıkladığında bir çoğumuzun üzüldüğü Brooklyn Nine-Nine, Brooklyn’deki 99. polis karakolunun yaşadığı olayları konu alıyor.

Raymond Hold adındaki bir yüzbaşı, oldukça yetenekli ancak başına buyruk bir dedektif olan Dedektif Jake Peralta’nın da içerisinde bulunduğu Brooklyn 99 karakoluna atanır ve olaylar başlar. Rosa Diaz, Amy Santiago, Terry Jeffords, Charles Boyle, Gina Linetti ve elbette Hitchcock ve Scully… En çok beğenilen yabancı diziler arasında yer alan Brooklyn Nine-Nine dizisini 6. sezonuna kadar Netflix üzerinden Türkçe dublajlı ve altyazılı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Nine-Nine!

Tür: Komedi, Polisiye

Yönetmen: Dan Goor

Oyuncuları (Cast): Andy Samberg, Andre Braugher, Melissa Fumero

Brooklyn Nine-Nine benzeri diziler:

 • Modern Family (2009)
 • House (2004)

71. American Crime Story: The People v. O.J. Simpson (2020)

Fragman IMDb: 8,4

O.J. Simpson, California’nın ücra bölgelerinde büyümüş ve oldukça fakir bir aile çocuğudur. Henüz küçük yaşlarındayken Amerikan futboluna merak saran Simpson’un güçlü fizik yapısı ve hızı onu ilerleyen yıllarda NFL‘in en değerli oyuncularından biri yapar.

Tür: Dram

Yönetmen: Ryan Murphy

Oyuncuları (Cast): John Travolta, Cuba Gooding Jr.

69. How I Met Your Mother (2005)

Fragman IMDb: 8,4

How i Met Your Mother yada hayranlarının deyişiyle “himym”, New York’ta yaşayan 5 arkadaşın başlarından geçen olayları anlatıyor. Ana karakterimiz Ted, aşktan yana şansı yaver gitmeyen bir mimardır. Ted en iyi dostu olan ve hukuk okuyan Marshall ve onun kız arkadaşı Lilly ile New York’da yeni bir eve çıkar.

Evlerinin hemen altındaki barda takıldıkları bir gece Ted, Barney Stinson adındaki bir kadın avcısıyla tanışır. Ted, Barney, Marshall ve Lilly yeni bir arkadaşlığa yelken açarken aralarına sonradan katılan Robin ile ekip tamamlanmış olur. Ted Scherbatsky’nin bitmek bilmeyen gerçek aşk arayışı sırasında dostları ile başından geçen olayları konu alan Himym dizisini, Netflix üzerinden Türkçe dublajlı ve altyazılı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Durum Komedisi (Sitcom)

Yönetmen: Craig Thomas, Carter Bays

Oyuncuları (Cast): Josh Radnor, Jason Segel, Alyson Hannigan

How i Met Your Mother benzeri diziler:

 • Two and a Half Men (2002)
 • Friends (1991)

68. After Life (2019)

Fragman IMDb: 8,5

En iyi yabancı dizilere arasında kendisine sağlam bir yer edinen ve sadece 2 sezon olan After Life, bir adamın eşini kaybettikten sonra yaşadıklarını konu alıyor. Hayatı oldukça iyi ilerleyen Tony, eşinin ölmesinden sonra depresyon belirtileri göstermeye başlar ve aniden oldukça radikal bir karara imza atar.

Tony, kendisine ve çevresindeki diğer kişilere tam anlamıyla içinden geldiği şekilde davranmaya başlar. Hiç kimseyi umursamayan Tony’nin bu hali arkadaşları arasında bir endişeye sebebiyet verir. Arkadaşlarının onu eski haline çevirmeye çalıştığı bu ilginç durum komedisine hayran kalacaksınız. İlginç diziler arasında sağlam bir yeri olan After Life dizisini Netflix üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz. After Life aynı zamanda son 5 yılın en iyi yabancı dizileri arasında gösteriliyor.

Tür: Komedi

Yönetmen: Ricky Gervais

Oyuncuları (Cast): Ricky Gervais, Kerry Godliman, Tom Basden

After Life benzeri diziler:

 • Derek (2013)
 • Stek Note (2017)

67. Outlander (2014)

Fragman IMDb: 8,5

Popüler zaman yolculuğu dizilerinden bir diğeri olan Outlander, 5 sezondan oluşuyor. 1945 yılında geçen hikayede, evli ve cephelerde görevli bir hemşire olan Claire Randall, garip bir şekilde 1743 zaman yolculuğu yapar ve İskoç bir savaşçı olan Jamie Fraser’la evlenmek zorunda kalır. Claire iki farklı zaman diliminde, iki farklı erkek arasında kalmıştır. Outlander dizisini Netflix üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Tarihi, Bilim Kurgu, Romantik

Yönetmen: Ronald D. Moore

Oyuncuları (Cast): Caitriona Balfe, Sam Heughan, Tobias Menzies

Outlander benzeri diziler:

 • Frontier (2016)
 • Black Sails (2014)

66. The Punisher (2017)

Fragman IMDb: 8,5

Marvel çizgi romanlarının popüler karakteri Punisher, Marvel sinematik evreninde geçen bir diğer dizi. Eşi ve çocukları öldürüldükten sonra bir intikam yolculuğuna çıkan Frank Castle’ın yaşamını işleyen ve 2 sezondan oluşan The Punisher’da, New York’un yeraltı dünyası konu alınıyor. İntikam almak amacıyla “The Punisher”a dönüşen Castle, artık yalnız ailesinin değil, birçok insanı etkileyen adaletsiz durumları çözmeye hazır bir durumdadır.

Tür: Polisiye, Aksiyon

Yönetmen: Steve Lightfoot

Oyuncuları (Cast): Jon Bernthal, Ben Barnes, Amber Rose Revah

The Punisher benzeri diziler:

 • Iron Fist (2017)
 • Taken (2017)

65. Spartacus (2010)

Fragman IMDb: 8,5

En iyi yabancı diziler listesi yapıyorsak yayınlandığı dönemde reyting rekorları kıran Spartacus’e yer vermemek haksızlık olurdu. Birçok kesim tarafından ihanete uğrayan, kölelik yapan ve bir gladyatör olarak yeniden doğan Spartacus’ün hikayesindeyiz. Aynı isme sahip çizgi roman kaynak alınarak oluşturulan Spartacus, yaşadığı yer ve sevdiği kadından zorla kopartılan adamın, arenalarda yaptıklarıyla baştan doğuşunu konu alıyor. Spartacus, tüm hazların esiri olan ve ve kötülüğün hakim olduğu dünyada mücadele vermek durumunda.

Tür: Dram, Tarihi

Yönetmen: Steven S. DeKnight

Oyuncuları (Cast): Liam McIntyre, Peter Mensah, Manu Bennett

Spartacus benzer diziler:

 • Outlander (2014)
 • Knightfall (2017)

64. Suits (2011)

Fragman
IMDb: 8,5

Hukuk fakültesinden ayrılmış olan, oldukça zeki ve eşsiz bir foto hafızaya sahip olan Mike Ross’un hayatı, Harvard mezunu Harvey Specter’la kesiştiken sonra ciddi ölçüde değişir. Specter NewYork’un en bilinen ve başarılı avukatlarından biridir, ayrıca Mike’ın yeteneklerini oldukça etkileyici bulmuştur. İkili bir araya gelirler, Mike Harvard mezunu olduğu yalanını söyler ve maceralar başlar.

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Aaron Korsh

Oyuncuları (Cast): Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman

Suits benzeri diziler:

63. Supernatural (2005)

Fragman IMDb: 8,5

Konusu ilginç olan, 15 sezondan oluşan ve geçtiğimiz yıl final yapan Supernatural dizisini, doğaüstü olayları konu alıyor. Dean ve Sam Winchester kardeşlerin, doğaüstü canavarlara karşı verdikleri mücadele sizi etkisi alacak. Annelerini garip bir yaratığın yakarak öldürmesi sonrasında, babalarıyla beraber avcılığa merak salan kardeşlerden Sam, normal bir yaşam istemektedir ve bu amacı çerçevesinde ailesinden ayrılarak bir üniversiteye gider.

Yıllar boyu uzaklarda ailesini görmeden yaşayan Sam, babasının kaybolduğu haberini alır ve evine döner. Her şeyin yeni başladığının farkında değildir. Supernatural dizisini çeşitli platformlar üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Dram, Fantastik, Korku

Yönetmen: Eric Kripke, McG

Oyuncuları (Cast): Jared Padalecki, Jensen Ackles, Misha Collins

Supernatural benzeri diziler:

 • Vampires (2020)
 • Bitten (2014)

62. Sons of Anarchy (2008)

Fragman IMDb: 8,5

Motorların dünyasına hoşgeldiniz. Sons of Anarchy sisteme direnen bir grup insanı konu alıyor. Düzene başkaldıran asiler, kendi kanunları haricindeki her şeyi hiçe sayıyorlar ve eşsiz motorlarıyla oldukça dikkat çekiyorlar. Onlar anarşistlerin motor kulübü. Onların oluşturduğu motosikletli çete, yaşadıkları kasabada hüküm sürerek birçok kanun dışı işe ön ayak oluyor. Sons of Anarchy dizisini çeşitli platformlar üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Kurt Sutter

Oyuncuları (Cast): Charlie Hunnam, Katey Sagal, Kim Coates

Sons of Anarchy benzeri diziler:

 • Yankee (2019)
 • Wanted (2016)

61. Vikings (2013)

Fragman IMDb: 8,5

Eski kuzeyli ruhunu iliklerimize kadar hissettiğimiz Netflix dizisi Vikings, 8. yüzyılda İskandinavya topraklarında geçiyor. Vikings, çiftçilikten savaşçılığa evrilen Ragnar Lothbrok ve ailesini anlatıyor. Savaş Tanrısı Odin’in nesline dayandığına inanılan Ragnor’un adamlarıyla birlikte denizlerdeki maceralarını izlerken; savaş ve ticaretle ilgilenen bir kavim olan Vikingler’in oldukça ilginç kültürlerine de göz atmış oluyoruz. Sons of Anarchy dizisini çeşitli platformlar üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Dram, Tarihi

Yönetmen: Michael Hirst

Oyuncuları (Cast): Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård

Vikings benzeri diziler:

 • Knightfall (2017)
 • The Last Kingdom (2015)

60. Mr. Bean (1990)

Fragman IMDb: 8,5

Yabancı dizi önerileri listemizin 60. sırasında yer alan Mr. Bean, ülkemizde çok tanınmasa da Amerika’da bir zamanlar oldukça popüler olan popüler ve bir o kadar da ilginç bir diziydi. Birçok alanda beceriksiz ve çocuksu bir adam olan Bay Bean, günlük hayatındaki en kolay işleri bile yerine getirmek konusunda oldukça zorlanır. Ancak sahip olduğu azim ve becerikliliği sık sık sorunları çözmek için çeşitli yollar geliştirir.

Tür: Komedi

Yönetmen: Richard Curtis, Rowan Atkinson

Oyuncuları (Cast): Rowan Atkinson, Robin Driscoll, Roger Lloyd-Pack

Mr. Bean benzeri diziler:

 • The Garfield Show (2009)
 • Oggy et les Cafards (1998)

59. Hannibal (2013)

Fragman IMDb: 8,5

Thomas Harris’in popüler serisi Hannibal’dan uyarlanan dizi Red Dragon’a odaklanır. Klasik bir seri katil hikayesi olan bu dizide, FBI Ajanı Will Graham ve onun akıl hocası Hannibal Lecter’ın yaşadıkları ele alınıyor. Toplamda 3 sezon olan Hannibal, sevilen yabancı diziler arasında yer alıyor.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Bryan Fuller

Oyuncuları (Cast): Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Gillian Anderson

Hannibal benzeri diziler:

 • Mindhunter (2017)
 • Paranoid (2016)

58. Justified (2010)

Fragman IMDb: 8,6

Miami’de görevini sürdüren Federal Şerif Raylan Givens, bir iş esnasında kendini savunurken, insanların gözü önünde bir suçluyu öldürür. Bu olaydan sonra üzerine birçok soruşturma açılan Raylan, farklı bir bölgeye göreve gönderilir. Tayin edildiği bölge ise doğup büyüdüğü Kentucky’dir. Raylan burada bir yandan geçmişiyle yüzleşirken, bir yandan da suçlara karşı mücadele vereceği maceralara atılır.

Tür: Dram, Polisiye

Yönetmen: Graham Yost

Oyuncuları (Cast): Timothy Olyphant, Nick Searcy, Joelle Carter

Justified benzer diziler:

 • Frontier (2016)
 • Godless (2017)

57. Doctor Who (2005)

Fragman IMDb: 8,6

Bu Doktor biraz sıra dışı, İsmi, karakteri, tavırları gibi tüm özellikleriyle tam anlamıyla muamma. Rose Tyler ismindeki bir kadın, kendini “Doktor” olarak tanıtan bir adamla tanışır ve hayatında hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacaktır. Yakın bir zamanda ailesi de dahil bütün dünyanın tehlike altında olduğuna dair bir bilgi alır. Kurtuluş yolu bulma zamanı gelmiştir.

Tür: Macera, Bilim kurgu

Yönetmen: Russell T Davies, Steven Moffat, Chris Chibnall

Oyuncuları (Cast): David Tennant, Peter Capaldi, Jodie Whittaker

Doctor Who benzer diziler:

 • Travelers (2016)
 • Timeless (2016)

56. Shameless (2011)

Fragman IMDb: 8,6

Her bir üyesi farklı birer belaya bulaşmış bir aile hayal edin. Sarhoş bir baba, yaşları 2 ila 20 arası değişen 6 çocuk, aileyi terketmiş bir anne.

Shameless bu ilginç ve karanlık görüntüden bir dram değil de, oldukça ilginç bir komedi çıkarmayı başarmış. En büyük kardeş olan Fiona’nın ayakta tutmaya çalıştığı ailesi, her geçen gün uçuruma bir adım daha yaklaşıyor ve dertler bitmek bilmiyor.

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Paul Abbott

Oyuncuları (Cast): William H. Macy, Ethan Cutkosky, Shanola Hampton

Shameless benzer diziler:

 • Community (2009)
 • Skins (2007)

55. Mad Men (2007)

Fragman IMDb: 8,6

Reklam dünyasının ve ayrıca Amerika’nın da kalbi olan New York’ta, 1960’lardaki reklamcılığa ve pazarlamacılığa değinilen bir dizidir Mad Men. Reklam uzmanı Don Draper ve ekibinin reklam dünyasında yaptıklarına bayılacaksınız.

Tür: Dram

Yönetmen: Matthew Weiner

Oyuncuları (Cast): Jon Hamm, Elisabeth Moss, John Slattery

Mad Men benzer diziler:

 • Suits (2011)
 • Homeland (2011)

54. Twin Peaks (1990)

Fragman IMDb: 8,6

Küçük bir kasabada Laura Palmer adında genç bir kız cinayete kurban gider. Sessiz, sakin ve kendi halinde görünen bu kasaba aslında hiç de göründüğü gibi değildir. FBI Ajanı Dale Cooper bu cinayeti araştırmak amacıyla kasabaya görevlendirilir.

Tür: Dram, Polisiye

Yönetmen: David Lynch, Mark Frost

Oyuncuları (Cast): Kyle MacLachlan, Sheryl Lee, Michael Ontkean

Mad Men benzer diziler:

 • Mindhunter (2017)
 • The Expanse (2015)

53. Taboo (2017)

Fragman IMDb: 8,6

Deniz nakliye zinciri sahibi olan babasının ölümünü öğrenen James Keziah Delaney, çalıntı 14 adet elmasla birlikte Afrika’dan Londra’ya dönüş yapar. Öldüğü düşünülen Delaney’in dönüşü, babasından miras kalan bir araziyi satma planı içinde olan üvey kız kardeş ve onun kocasının planlarını sıkıntıya sokar. James, babasının arsenikle zehirlendiğini öğrendiğinde ise dost sandıklarının aslında düşman olduklarını yeni yeni öğrenmeye başlar.

Tür: Dram, Tarihi

Yönetmen: Steven Knight, Tom Hardy

Oyuncuları (Cast): Tom Hardy, Leo Bill, Oona Chaplin

Taboo benzer diziler:

 • Frontier (2016)
 • Black Spot (2017)

52. Mindhunter (2017)

Fragman IMDb: 8,6

FBI ajanı olan Holden Ford ve ortağı Bill Tench seri katil ve tecavüzcüler üzerine görevlendirilir. Suçlu profilleri çıkarma tekniklerini zamanla geliştiren ikilinin merkezde olduğu Mindhunter dizisi; John Douglas ve Mark Olshaker tarafından kaleme alındı. En heyecanlı yabancı dizilerden olan Mindhunter dizisini çeşitli platformlar üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Dram, Polisiye

Yönetmen: Joe Penhall

Oyuncuları (Cast): Jonathan Groff, Holt McCallany, Hannah Gross

Mindhunter benzer diziler:

 • The Stranger (2020)
 • Safe 2018)

51. Big Little Lies (2017)

Fragman IMDb: 8,6

Liane Moriary’in aynı ada sahip romanından uyarlanan Big Little Lies’da; dışarıdan eşsiz hayatlara sahipmiş gibi görünen üç kadının, cinayet vakası sebebiyle yollarının birleşmesi işleniyor. Çocukları kreş arkadaşı olan kadınlar, kreşte düzenlenen veli toplantısı sırasında gerçekleşen cinayeti aydınlatmak için çalışıyor.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Liane Moriarty, David E. Kelley

Oyuncuları (Cast): Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley

Big Little Lies benzer diziler:

 • Alias Grace (2017)
 • Unbelievable (2019)

50. Gangs of London (2020)

Fragman IMDb: 8,6

Yabancı dizi önerileri listemizin 50. sırasında Gangs of London yer alıyor. Finn Wallace, Londra’nın en bilinen, zengin ve güçlü ailesinin lideridir. Wallece’in bir suikast e kurban gitmesi, bir lider eksiklğine sebep olur. Bu da Londra’daki çetelerin aralarındaki barış durumunu tehdit altına alır.

Sean Wallace, çeşitli ailelerin desteğiyle birlikte babasının boşluğunu doldurmaya karar verir. Sean, yeraltı dünyasındaki kontrolü ele alır ve babasının ölümünden sorumlu olanlarla yüzleşir. Yeni çıkan Gangs of London aynı zamanda son 5 yılın en iyi yabancı dizileri arasında gösteriliyor.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Gareth Evans, Matt Flannery

Oyuncuları (Cast): Joe Cole, Michelle Fairley, Colm Meaney

Gangs of London benzer diziler:

 • Queen of the South (2016)
 • El Chema (2016)

49. The Outsider (2020)

Fragman IMDb: 8,6

Yeni yabancı dizilerden olan The Outsider, 11 yaşındaki küçük bir çocuğun cinayete kurban giden cesedi bir parkta ortaya çıkar. Yapılan testler, tanık ifadeleri ve parmak izleri sonucunda Flint City şehrinin en saygın iş insanlarından birinin cinayet şüphelisi olduğu ortaya çıkar. Şüpheli kişi, Küçükler Ligi koçu ve aynı zamanda İngilizce öğretmeni olan Terry Maitland’ın ta kendisidir.

Soruşturmayı yürütmesi için görevlendirilen dedektif Ralph Anderson düzenlediği bir operasyonla halkın gözleri önünde Terry Maitland’ı tutuklar. Terry, her ne kadar masum olduğuna dair iddialarda bulunsa da dava aleyhine ilerler. Yapılan araştırmalar ilerledikçe ortaya çıkan gerçekler ve Tery’nin cinayet gecesine dair anlattıkları ise her şeyi değiştirecektir. The Outsider aynı zamanda son 5 yılın en iyi yabancı dizileri arasında gösteriliyor.

Tür: Gerilim, Korku

Yönetmen: Richard Price

Oyuncuları (Cast): Ben Mendelsohn, Bill Camp, Jeremy Bobb

The Outsider benzeri diziler:

 • The Sinner (2017)
 • Paranoid (2016)

48. Mr. Robot (2015)

Fragman IMDb: 8,6

Konusu ilginç yabancı dizilerden bir diğeri olan Mr. Robot, listemizin 48. sırasında yer alıyor. Gündüzleri bir siber güvenlik şirketine bağlı olan programcı olarak çalışan Elliot, geceleri ise intikam kovalayan bir hackerdir. Oldukça asosyal, içine kapanık ve sıkıntılı bir görüntü çizen gencin yolu bir yeraltı hack grubunun lideriyle kesişir.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Sam Esmail

Oyuncuları (Cast): Rami Malek, Christian Slater, Carly Chaikin

Mr. Robot benzeri diziler:

 • Travelers (2016)
 • Timeless (2016)

47. Succession (2018)

Fragman IMDb: 8,6

New York’ta dünyanın en değerli medya devlerinden birini yöneten Logan Roy ve sahip olduğu dört çocuğunun hikayesi para, siyaset güç ve aile değerleri çerçevesinde işleniyor. Yapımın cast kadrosunda Brian Cox, Jeremy Strong, Hiam Abbass, Sarah Snook, Kieran Culkin, Alan Ruck, Nicholas Braun, Matthew Macfadyen gibi önemli isimler bulunuyor.

Tür: Dram

Yönetmen: Jesse Armstrong

Oyuncuları (Cast): Brian Cox, Jeremy Strong, Kieran Culkin

Succession benzeri diziler:

 • Mad Men (2007)
 • Community (2009)

46. The Handmaid’s Tale (2017)

Fragman IMDb: 8,6

Margaret Atwood’un aynı isme sahip olan romanı kaynak alınarak oluşturulan dizi, Gilead adı verilen bir toplumda geçiyor. Bazı sebeplerden ötürü nüfusu devamlı azalan bu yerde, kadınlar devletin malı olarak görülüyor. İnsan nüfusunun tekrar artışa geçmesi amacıyla üreme hizmetine zorlanan Offred, oldukça zor koşullarda hayatta kalma savaşı veriyor.

Tür: Dram, Bilimkurgu

Yönetmen: Bruce Miller

Oyuncuları (Cast): Elisabeth Moss, Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski

The Handmaid’s Tale benzeri diziler:

 • Unbelievable (2019)
 • The Sinner (2017)

45. Fleabag (2016)

Fragman IMDb: 8,6

Fleabag, Londra’da tek yaşayan ve yalnız olarak yaşam mücadelesi veren bir kadının hikayesi çevresinde ilerliyor. Dizide tamamen bu kadının aşk, aile ve iş hayatına dair yaşadığı trajikomik anılar işleniyor.

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Phoebe Waller-Bridge

Oyuncuları (Cast): Phoebe Waller-Bridge, Andrew Scott, Brett Gelman

Fleabag benzeri diziler:

 • Crashing (2016)
 • Russian Doll (2019)

44. The Newsroom (2012)

Fragman IMDb: 8,6

Duygusal yabancı diziler arasında yer edinen The Newsroom, oldukça keskin konuşan bir ana haber sunucusu olan Will McAvoy ve ekip arkadaşlarının, haber merkezi ve kamera arkasındakileri ekranlara getiriyor.

Tür: Dram

Yönetmen: Aaron Sorkin

Oyuncuları (Cast): Jeff Daniels, Emily Mortimer, John Gallagher Jr.

The Newsroom benzeri diziler:

 • House of Cards (2013)
 • Homeland (2011)

43. Oz (1997)

Fragman IMDb: 8,7

En iyi tv dizileri arasında gösterilen Oz, listemizin 43. sırasında yer alıyor. Oswald Hapishanesi, suçluları normal bir insana çevirebileceğine inanan Tim McManus tarafından idare edilmektedir. Buradaki mahkumlar birçok ihtiyacını karşılamak için devamlı mücadele etmek zorundadır. Ayarsız derecede acımasız olayların yaşandığı hapishanede bazıları tahliye olacağı zamanı görmek için, bazıları da uyuşturucu ticareti yapmak ve güç kazanmak için savaşmak zorundadır.

Tür: Dram

Yönetmen: Ernie Hudson

Oyuncuları (Cast): Ernie Hudson, Kirk Acevedo, Terry Kinney

Oz benzeri diziler:

 • Narcos (2015)
 • Prison Break (2005)

42. The Haunting of Hill House (2018)

Fragman IMDb: 8,7

En popüler yabancı diziler arasında yer alan ve ilk sezonu The Haunting of Hill House adı ile yayınlanan dizi, yayın hayatına The Haunting adı ile devam ediyor. Dizinin ilk sezonunda perili köşk olarak ünlenen bir evde büyüyen ve sonra yolları ayrılan 5 kardeşin hikayesi anlatılıyor.

Ayrı olan kardeşler, yaşanan bir trajedinin ardından tekrar birleşirler. Büyüdükleri evde buluşan kardeşler, burada oldukça paranormal olaylarla karşılaşırlar.

Tür: Dram, Korku

Yönetmen: Mike Flanagan

Oyuncuları (Cast): Victoria Pedretti, Kate Siegel

The Haunting of Hill House benzeri diziler:

 • Curon (2020)
 • Bitten (2014)

41. Downton Abbey (2010)

Fragman IMDb: 8,7

Bir malikanede yaşayan Crawley Ailesi ve yanlarında çalışan kişilerin hayatı çevresinde ilerleyen dizi, 1912’den 1920’lere kadar uzanıyor. Mutlu bir şekilde ilerleyen hayatları 15 Nisan 1912 yılında Titanik’in buzdağına çarpması ile birlikte tamamen değişir. Ailenin iki üyesi destansı kazada hayatlarını kaybetmiştir.

Tür: Dram, Tarihi

Yönetmen: Julian Fellowes

Oyuncuları (Cast): Hugh Bonneville, Michelle Dockery, Maggie Smith

Downton Abbey benzeri diziler:

 • Jamestown (2017)
 • The Crown (2016)

40. Daredevil (2015)

Fragman IMDb: 8,7

Yabancı dizi önerileri listemizin 40. sırasında Daredevil yer alıyor. Görme yetisinden yoksun olan Avukat Matt Murdock’ın geriye kalan tüm duyuları insanüstü seviyelerdedir. Murdock masumları savunmasının dışında, geceleri Daredevil kimliğine bürünerek suçlularla savaşmaktadır.

Tür: Fantastik, Aksiyon

Yönetmen: Steven S. DeKnight, Drew Goddard

Oyuncuları (Cast): Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson

Daredevil benzeri diziler:

 • Jessica Jones (2015)
 • Taken (2017)

39. Battlestar Galactica (2003)

Fragman IMDb: 8,7

Uzay dizisi denilince akıllara ilk gelen bir başyapıt. Bilinmeyen yaratıkların yaptığı saldırıdan yalnızca bir savaş gemisi kurtulmayı başarır; o geminin adı Galactica’dır. Komutan William Adama tarafından yürütülen bu gemi, kaybolmuş Dünya’yı bulmak amacıyla çalışmaktadır.

Dizi, kayıp Dünya’yı arayan ekibin yaşadıklarını konu alıyor. Battlestar Galactica, izlenecek en iyi kült yabancı diziler arasında güçlü bir yere sahip.

Tür: Dram, Bilim Kurgu

Yönetmen: Glen A. Larson, Ronald D. Moore

Oyuncuları (Cast): Edward James Olmos, Mary McDonnell, Katee Sackhoff

Battlestar Galactica benzeri diziler:

 • Colony (2016)
 • Another Life (2019)

38. Dexter (2006)

Fragman IMDb: 8,7

En çok izlenen Amerikan dizileri arasında olan Dexter, iyi amaçlarla öldüren bir katil. Kendisi, Miami çevresinde yaşanan cinayetler üzerinde çalışan bir ‘kan’ uzmanı. Dizi, kısacası adaletin sağlanması için öldürmeyi kendine amaç edinmiş olan Dexter’in yaşadıklarını anlatıyor.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: James Manos

Oyuncuları (Cast): Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, James Remar

Dexter benzeri diziler:

 • Paranoid (2016)
 • Mindhunter (2017)

37. The Boys (2019)

Fragman IMDb: 8,7

Süper kahramanlar ve süper diziler… Süper kahramanların sahip olduğu güç ve şöhretleri kötü amaçlar için kullandığı evrende geçen The Boys dizisinde, kendilerini adalet sağlamaya adayan ve “The Boys” olarak bilinen insanların kötü amaçlı süper kahramanlarla mücadelesi işleniyor.

Tür: Dram, Bilim Kurgu

Yönetmen: Eric Kripke

Oyuncuları (Cast): Karl Urban, Jack Quaid, Antony Starr

The Boys benzeri diziler:

 • The Tick (2016)
 • Titans (2018)

36. Better Call Saul (2015)

Fragman IMDb: 8,7

Breaking Bad spin-off’u olarak ortaya çıkan Better Call Saul, Breaking Bad’te Walter White ve Jesse’nin avukatı ve aynı zamanda suçluların bir numaralı adresi olan Saul Goodman odaklı bir dizidir. Yani Breaking Bad dizisinde yaşanan dönemin öncesine yolculuk yapacaksınız, Saul Goodman henüz Walter ve Jesse’yle tanışmamış olacak.

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Vince Gilligan, Peter Gould

Oyuncuları (Cast): Bob Odenkirk, Giancarlo Esposito, Jonathan Banks

Better Call Saul benzeri diziler:

 • El Chema (2016)
 • Ozark (2017)

35. Resident Alien (2021)

Fragman IMDb: 8,7

Listemize girmeye hak kazanan en son çıkan yabancı dizilerden bir diğeri olan ve aynı isme sahip olan Resident Alien çizgi romanının ekranlara uyarlaması olarak kabul edilen yapımda, uzaylıların dünyaya inişi ve dünyada yaptıkları işleniyor.

Harry, özel bir görevle sorumlu olarak dünyaya gönderilen bir uzaylıdır. Colorado’da bir kasabaya yerleşir ve burada doktor kimliğine bürünür. Ancak aklında cevap bekleyen oldukça zor bir soru oluşmaya başlar: insanları kurtarmak için çabalamaya değer mi?

Tür: Komedi, Bilim Kurgu

Yönetmen: Chris Sheridan

Oyuncuları (Cast): Alan Tudyk, Corey Reynolds, Alice Wetterlund

Resident Alien benzeri diziler:

 • Ad Vitam (2018)
 • Colony (2016)

34. Dark (2017)

Fragman IMDb: 8,7

Zamanda yolculuğu konu alan Netflix dizisi Dark’da, kayıp çocuklarını arayan ve bunun için hayatlarını ortaya koyan bir ailenin hikayesine tanıklık ediyoruz. Yapılan arama çalışmalarının ortaya çıkardığı gerçekler, dizinin geçtiği kasaba hakkında bazı bilinmeyenleri ortaya çıkarır. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Kesinlikle izlenmesi gereken en iyi Avrupa dizileri arasında yer alan Dark dizisini Netflix üzerinden Türkçe dublajlı ve altyazılı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Baran bo Odar, Jantje Friese

Oyuncuları (Cast): Louis Hofmann, Maja Schöne, Lisa Vicari

Dark benzeri diziler:

 • Requiem (2018)
 • Vampires (2020)

33. The Queen’s Gambit (2020)

Fragman IMDb: 8,7

Listemizin 33. sırasında en güzel Amerikan dizileri arasında gösterilen The Queen’s Gambit yer alıyor. Satranç oynamayı sever misiniz? Cevabınız hayırsa, sezonluk dizilerden olan The Queen’s Gambit’i izledikten sonra fikrinizi değiştireceğinize emin olabilirsiniz. 1983’de yazılan aynı ada sahip roman kaynak alınarak uyarlanan The Queen’s Gambit, Soğuk Savaş döneminde yaşanan ilginç bir hikayeyi konu alıyor.

En iyi satranç oyuncularından biri olan Beth Harmon’ın hayatına odaklanılan dizinin başrolünü Anya Taylor-Joy üstleniyor. Ailesini trafik kazasında kaybettikten sonra bir kurum tarafından büyütülen Beth, burada çalışan bir temizli görevlisinden satranç oynamayı öğrenir. Bu alanda oldukça yetenekli olan Beth, karşısına çıkan tüm rakiplerini dize getirir. Ölmeden önce izlenecek diziler arasında şimdiden güçlü bir yer edinen The Queen’s Gambit dizisini Netflix Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Dram

Yönetmen: Scott Frank

Oyuncuları (Cast): Anya Taylor-Joy

The Queen’s Gambit benzeri diziler:

 • Unbelievable (2019)
 • Dead to Me (2019)

32. Modern Family (2009)

Fragman IMDb: 8,7

Yabancı diziler listesine 32. sıradan girmeyi başaran ve en iyi tv dizileri arasında yer alan Modern Family, karantina günlerinde geçen sıkıcı günlere neşe getirmek için izleyebileceğiniz en iyi komedi dizileri arasında yer alıyor. Gözünüzün önünde bir aile canlandırın. Sizden oldukça küçük yaşta ve güzel eşiniz, onun babalık yapmaya çalıştığınız oğlu.

Her birinin ayrı sorunları bulunan, üç çocuğu olan kızınız ve partneriyle birlikte bir çocuk evlat edinmek isteyen eşcinsel oğlunuz. Bu tarz bir aile portresinden komedi dışında bir şey çıkması beklenemezdi herhalde.

Tür: Komedi

Yönetmen: Steven Levitan, Christopher Lloyd

Oyuncuları (Cast): Ed O’Neill, Julie Bowen, Ty Burrell

Modern Family benzer diziler:

 • Community (2009)
 • Mozart in the Jungle (2014)

31. Gomorrah: La Serie (2014)

Fragman IMDb: 8,7

Kesinlikle izlenmesi gereken yabancı diziler arasında yer alan ve bir roman uyarlaması olan Gomorrah, klasik bir İtalyan mafya dizisidir. Dizi, Savastano ailesinin en yakınlarından olan Ciro, Pietro ve onun oğlu Genny ‘nin yaşadıkları çerçevesinde ilerliyor. İtalya’da mafyaların oldukça fazla olduğu dönemlerde, bölgelerde hakimiyet kurmak isteyen liderler arsında yaşananlar işleniyor.

Tür: Suç

Yönetmen: Matteo Garrone

Oyuncuları (Cast): Fortunato Cerlino, Salvatore Esposito, Maria Pia Calzone

Gomorrah benzeri diziler:

 • El Chema (2016)
 • Suburra (2017)

30. Six Feet Under (2001)

Fragman IMDb: 8,7

Dizi önerileri listemizin 30. sırasında Six Feet Under yer alıyor. Cenaze evi işletmesi sahibi olan bir ailenin, evin babasının ölümüyle hayatının ciddi ölçüde değişimi ve tüm aile üyelerinin birbirlerini yeniden tanıyışlarının, kişisel ilişkilerin zamanla derinleştiği bir kara mizah hikayesine hazır olun.

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen:  Alan Ball

Oyuncuları (Cast): Peter Krause, Michael C. Hall, Frances Conroy

Six Feet Under benzeri diziler:

 • Mad Men (2007)
 • Seven Seconds (2018)

29. The Crown (2016)

Fragman IMDb: 8,7

Duygusal diziler arasında yer alan The Crown, II. Dünya Savaşı’ndan sonra İngiltere’de oluşan siyasi yıkımın ve tahta geçen bir kadının hikayesini konu alıyor. II. Elizabeth’in tahta geçmesi oldukça farklı bir dönemin başlamasına ön ayak olmuştur. Kraliçe II. Elizabeth’in yönetimdeki ilk yıllarının ve perde arkasının konu alındığı dizide, siyasi rekabetler, aşk ve 20. Yüzyılın ikinci yarısında ön plana çıkan önemli olaylar işleniyor.

Tür: Dram, Tarihi

Yönetmen: Peter Morgan, Stephen Daldry

Oyuncular: Olivia Colman, Tobias Menzies, Helena Bonham Carter

The Crown benzeri diziler:

 • Knightfall (2017)
 • Jamestown (2017)

28. Peaky Blinders (2013)

Fragman IMDb: 8,8

Kimilerine göre sıradan bir mafya dizisi, kimilerine göre ise en iyi yabancı dizilerden bir diğeri. Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere’yi, yasadışı faaliyetlerde bulunan çeteler ele geçirmiştir.

Bu çetelerden biri de hırsızlık ve at yarışlarıyla geçim sağlayan Peaky Blinders çetesidir. Polislerin birçoğunu rüşvetle başlarından salan çete, bir soygun esnasında planların işlememesi sonrasında, başlarına bela olacak yeni bir müfettişin bölgeye atanmasına sebep olurlar.

Tür: Dram, Tarihi

Yönetmen: Steven Knight

Oyuncuları (Cast): Cillian Murphy, Helen McCrory, Paul Anderson

Peaky Blinders benzeri diziler:

 • Paranoid (2016)
 • Rebellion (2016)

27. The Office (2001)

Fragman IMDb: 8,8

Yabancı diziler listemizin 27. sırasında gelmiş geçmiş en komik dizilerden biri olan The Office yer alıyor. Brooklyn Nine-Nine ve The Good Place’i izleyip sevdiyseniz, The Office tam size göre. Çalışanlarının mutluluğu ön planda olacak şekilde şirket kurallarını esnetmeye çalışan, zaman zaman da masum oyunların kurbanı olan bir şef.

Her birinin farklı takıntıları bulunan farklı yaş gruplarından kadrosuyla The Office, tam anlamıyla iş hayatının eğlenceli yönlerini gözler önüne seriyor. Unutulmaz yabancı diziler arasında güçlü bir yer edinen The Office dizisini çeşitli platformlar üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Komedi

Yönetmen: Ricky Gervais, Stephen Merchant

Oyuncuları (Cast): Elizabeth Berrington, Ralph Ineson, Joel Beckett

The Office benzeri diziler:

 • The Good Place (2016)
 • Brooklyn Nine-Nine (2013)

26. House of Cards (2013)

Fragman IMDb: 8,8

Netflix’de en çok izlenen diziler arasında yer alan ve çoğu insanın en iyi 10 yabancı dizi listesinde yer alan House of Cards, BBC’nin yaptığı aynı ada sahip mini diziden uyarlanan bir dizidir. Kevin Spacey ve David Fincher’ın yapımcılığını üstlendiği dizinin BBC versiyonu da Michael Dobbs’un kitabından uyarlanmıştı.

Kaliteli bir dram – gerilim dizisi izlemek istiyorsanız, House of Cards’ı Netflix üzerinden Türkçe dublajlı ve altyazılı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Melissa James Gibson

Oyuncuları (Cast): Robin Wright, Michael Kelly, Diane Lane

House of Cards benzeri diziler:

25. Narcos (2015)

Fragman IMDb: 8,8

Para, uyuşturucular ve delilik… Medellin Karteli’ni ele alan Netflix yapımı Narcos dizisinde, Uyuşturucu İle Mücadele Dairesi’nde görevli Meksikalı bir ajan olan Javier Pena, ünlü uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ı yakalama göreviyle ABD’den Kolombiya’ya gönderilir. Pablo Escobar’ın gerçek hayatı baz alınarak uyarlanan dizi, dünyaya yayılmış bir yuşturucu şebekesiyle mücadeleyi anlatıyor.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Carlo Bernard, Chris Brancato, Doug Miro

Oyuncuları (Cast): Pedro Pascal, Damián Alcázar, Francisco Denis

Narcos benzeri diziler:

 • El Chapo (2017)
 • El Chema (2016)

24. Westworld (2016)

Fragman IMDb: 8,8

İzlenecek en iyi yabancı diziler listemizin sıradaki üyesi, 2016 yapımı Westworld. Bilim kurgu dizileri arasında açık ara en iyilerden birisi olan Westword, kafa karıştırıcı konusu, sinematografisi ve muhteşem oyunculuklarıyla mutlaka izlenmesi gereken dizilerden bir diğeri.

Geleceğin karanlık oluşunu işleyen dizi, zengin kesime hizmet veren bir eğlence parkında geçiyor. Yapay zekanın hüküm sürdüğü bu parkta, vahşi batı konseptine sahip kısımda bir arıza çıkıyor. Eğlenmek amacıyla buraya gelen müşteriler, yapay zekanın peşlerine taktığı silahlı adamdan kurtulmaya çalışacaklar.

Tür: Western, Bilim Kurgu, Dram

Yönetmen: Jonathan Nolan, Lisa Joy

Oyuncuları (Cast): Evan Rachel Wood, Thandie Newton, Tessa Thompson

Westworld benzeri diziler:

 • Osmosis (2019)
 • Timeless (2016)

23. Arrested Development (2003)

Fragman IMDb: 8,8

Dizi, çökmekte olan bir aile şirketinin mensuplarının yaşadıklarını anlatıyor. Ekonomik bir daralmaya giden aile üyeleri, sosyetik adetler ve burjuva davranışlarıyla sefil bir hayat sürüyor. Bu hikayeden komedi dışında bir şey çıkarmak da biraz zor olsa gerek.

Tür: Komedi

Yönetmen: Mitchell Hurwitz

Oyuncuları (Cast): Jason Bateman, Will Arnett, Jessica Walter

Arrested Development benzeri diziler:

 • Russian Doll (2019)
 • Community (2009)

22. Black Mirror (2011)

Fragman IMDb: 8,8

En iyi yabancı dizi önerileri söz konusu olduğunda Black Mirror’a yer vermemek haksızlık olur. Her bölümü bir başka hikayeyi anlatan Netflix’in distopik yapımı Black Mirror dizisinde, bir bölüm sosyal medyanın bir çok yönden başa bela olabilecek yönlerini gösterirken; bir diğeri ise insanların gelecekte hafıza çipi sayesinde hayatlarını depolayabileceğine dair bir distopyayı işleyebiliyor.

Her bölümünde farklı distopyaları konu alan ve şimdiden unutulmaz yabancı diziler arasında yer edinen Black Mirror, başlangıçta 3 bölümlük bir mini dizi olarak planlanmıştı ancak artan ilgi sayesinde uzatıldı.

Tür: Dram, Bilim Kurgu

Yönetmen: Charlie Brooker

Oyuncuları (Cast): Crystal Clarke, Fola Evans-Akingbola, Yahya Abdul-Mateen

BeBlack Mirror benzeri diziler:

 • Ad Vitam (2018)
 • Omniscient (2020)

21. Stranger Things (2016)

Fragman IMDb: 8,8

Yayınlandıktan çok kısa bir süre sonra bile en çok izlenen yabancı diziler arasına girmeyi başarmış olan Stranger Things, listemizin 21. sırasında yer alıyor. Bir arkadaşınızdan en iyi yabancı dizileri içeren bir tavsiyede bulunmasını isterseniz, muhtemelen önerdiği diziler arasında Stranger Things de olacaktır. Netflix yapımı olan ve en güzel Amerikan dizileri arasında gösterilen Stranger Things, büyük kesimler tarafından severek izlenen bir gerilim / korku dizisidir.

Winona Ryder ve Millie Boby Brown gibi isimleri başrollerde bir araya getiren dizi; kaybolan bir çocuk ve onu bulmak için çabalayan annesi konu alıyor.. En beğenilen dizilerden bir diğeri olan Stranger Things dizisini Netflix üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz. Stranger Things aynı zamanda son 5 yılın en iyi yabancı dizileri arasında gösteriliyor.

Tür: Dram, Fantastik, Gerilim

Yönetmen: Matt Duffer, Ross Duffer

Oyuncuları (Cast): Millie Bobby Brown, Winona Ryder, Finn Wolfhard

Stranger Things benzeri diziler:

 • Greenhouse Academy (2017)
 • Vampires (2020)

20. House (2004)

Fragman IMDb: 8,8

Listemizin en iyi 20 yabancı dizi kısmında geçtiğimizde bizi 20. sırada yer alan House karşılıyor. Biraz ukala, huysuz, saplantılı, asosyal ve tüm bunlarla beraber oldukça dahi bir doktor, onunla birlikte çalışan teşhis konulması zor hastalıklar konusunda uzman ve bu alanda staj görmesi için seçilmiş genç doktorlar. Tv Şovları dünyasının Nobel Ödülü olarak görülen Humanitas Prize ödülüne, Altın Küre ve Emmy’e atfedilen bu dizi gelmiş geçmiş en iyi hastane dizilerinden biri.

Tür: Komedi, Medikal Drama

Yönetmen: David Shore

Oyuncuları (Cast): Hugh Laurie, Robert Sean Leonard, Omar Epps

House benzeri diziler:

 • MacGyver (2016)
 • Bones (2005)

19. Boardwalk Empire (2010)

Fragman IMDb: 8,8

1920’li yıllarda gerçekleşen Büyük Buhran’da bir gangster imparatorluğu kuran Al Capone, şüphesiz ki 20yy’ın gördüğü en kurnaz ve en illegal ‘iş adamlarından’ biri olarak dikkat çekiyordu. Belalı hayat hikayesi ve Chicago varoşlarından yaptığı yükseliş sinema filmlerine defalarca kez konu olan, organize suçun babası Al Capone, bu diziyle ekranlara taşınıyor.

Tür: Dram, Polisiye

Yönetmen: Terence Winter

Oyuncuları (Cast): Steve Buscemi, Kelly Macdonald, Michael Shannon

Boardwalk Empire benzeri diziler:

 • Ozark (2017)
 • Seven Seconds (2018)

18. Fargo (2014)

Fragman IMDb: 8,9

Sürükleyici yabancı dizi arıyorsanız Fargo’ya bayılacaksınız. İşini oldukça başarılı şekilde yapan bir seri katil olan Lorne Malvo, yine bir iş esnasında geçirdiği bir kaza sonrasında hastaneye kaldırılır. Hastanede Lester Nygaard ile tanışan Malvo, bu genç adamın hayatının değişmesinde ön ayak olur.

Ailesi tarafından devamlı olarak küçümsenen ve geçnişi başarısızlıklarla dolu olan Lester Malvo ile yaptığı konuşmalardan etkilenir. Eşini öldürerek farklı bir dünyanın kapısını aralar. O, artık herkesin bildiği Lester değildir. İşlediği suçtan sonra Malvo’dan yardım ister ve sonrasında da birlikte çalışmaya başlarlar.

Tür: Polisiye, Dram

Yönetmen: Joel Coen, Ethan Coen

Oyuncuları (Cast): William H. Macy, Frances McDormand, Steve Buscemi

Fargo benzeri diziler:

 • Paranoid (2016)
 • The Forest (2017)

17. Seinfeld (1989)

Fragman IMDb: 8,9

Dokuz sezon aralıksız şekilde yayınlanan ve toplam 169 bölümde televizyon tarihinin ev çarpıcı yapımlarından biri olan Seinfeld, yayınlandığı birçok ülkede televizyonların en sevilen sitcomlarından olmayı başardı. Dizi, aynı şehirde ikamet eden dört arkadaşın günlük yaşamlarından kesitler sunuyor ve bunu oldukça eğlenceli şekilde yapıyor. Seinfeld aynı zamanda kült yabancı diziler arasında yer alıyor.

Tür: Komedi

Yönetmen: Larry David, Jerry Seinfeld

Oyuncuları (Cast): Jerry Seinfeld, Julia Louis-Dreyfus, Michael Richards

Seinfeld benzeri diziler:

 • Dead to Me (2019)
 • Mozart in the Jungle (2014)

16. True Detective (2014)

Fragman IMDb: 9,0

Louisiana’da cinayet alanında görevli olan dedektif Rust Cohle ve Martin Hart azılı bir seri katili yakalamakla görevlendirilirler. Çalışmaları beraber yürüten ikili, takibe devam ettikçe hayatlarının bir çıkmaza girdiğini fark ederler. 17 yıl aralıksız şekilde bir seri katili yakalamak amacıyla iz süren dedektifler, yıllar sonra dava dosyasının tekrar açılmasıyla birlikte sorgu odasına çağırılırlar.

Tür: Polisiye, Gerilim

Yönetmen: Nic Pizzolatto

Oyuncular: Mahershala Ali, Stephen Dorff, Carmen Ejogo

True Detective benzeri diziler:

 • Unbelievable (2019)
 • Black Spot (2017)

15. Band of Brothers (2001)

Fragman IMDb: 9,0

2. Dünya Savaşı’nı anlatan en başarılı TV dizilerinden biri olarak kabul edilen Band of Brothers, askerler arasındaki görev duygusu, dostluk ve güvebi sergileyen oldukça iyi bir yapıt. Band of Brothers, tarihçi ve biografi yazarı Stephen Ambrose’nın yazdığı aynı ada sahip romandan uyarlanan, II. Dünya Savaşı temalı ve 10 bölümlük bir mini dizidir.

Tür: Dram, Savaş

Yönetmen: Steven Spielberg, Tom Hanks

Oyuncuları (Cast): Nicholas Aaron, Damian Lewis, Donnie Wahlberg

Band of Brothers benzeri diziler:

 • Frontier (2016)
 • Alias Grace (2017)

14. When They See Us (2019)

Fragman IMDb:9,0

Yabancı dizi önerileri listemize 14. sıradan giren When They See Us, haksız yere ve herhangi bir suç işlememelerine rağmen hapse giren gençleri konu alıyor. Antron McCray, Kevin Richardson, Yusef Salaam, Raymond Santana ve Korey Wise adındaki gençler, Central Park civarlarında koşu yapan bir kadına cinsel saldırı yaptıkları iddiasıyla karşı karşıyadır.

Beş siyahi genç, işlemedikleri bu suçtan ötürü hapis yatarlar. Kendilerini, suçsuz olduklarını ispatlamak için oldukça zor bir mücadele içerisinde bulurlar. When They See Us aynı zamanda son 5 yılın en iyi yabancı dizileri arasında gösteriliyor.

Tür: Dram

Yönetmen: Ava DuVernay

Oyuncuları (Cast): Asante Blackk, Caleel Harris, Ethan Herisse

When They See Us benzeri diziler:

 • The Forest (2017)
 • Seven Seconds (2018)

13. Death Note (2006)

Fragman IMDb: 9,0

En çok izlenen yabancı diziler arasında yer alan bir diğer Netflix yapımı dizi olan Death Note listemizin 13. sırasında yer alıyor. Yagami Light, üniversite sınavına hazırlanan bir lise son öğrencisidir. Oldukça yetenekli bir öğrenci olan Yagami, hayatının çok tekdüze ve keyifsiz olduğunu düşünür. Üzerinde “Death Note” başlığı bulunan bir defter bulmasıyla birlikte sıkıcı hayatı oldukça değişir.

Defteri biraz inceledikten sonra, burada ismi yazılan insanların öleceğini öğrenir. Bu bilginin doğru olup olmadığını test etmek isteyen Nagami, kötü kalpbir bazı insanların ismini deftere yazar ve hepsi sırayla ölür. Nagami artık bu defteri kötülükle savaşmak için kullanacaktır.

Tür: Fantastik, Gerilim, Animasyon

Yönetmen: Adam Wingard

Oyuncuları (Cast): Mamoru Miyano, Shido Nakamura, Kappei Yamaguchi

Death Note benzeri diziler:

 • Charlotte (2015)
 • Blue Exorcist (2011)

12. Friends (1994)

Fragman IMDb: 9,0

2004’de final yapmış olan ve unutulmaz efsane yabancı diziler arasında gösterilen Friends (çoğu kişiye göre en iyi yabancı dizi), muhteşem bir arkadaş ortamını konu alıyor. Dizi, bizleri bir şekilde yolları bir araya gelen ve arasından su sızmayan 6 arkadaşın (Monica, Chandler, Rachel, Ross, Phoebe ve Joey) gündelik hayatına davet ediyor.

Tam 10 sezon süren ve tarihin en iyi sitcom dizilerinden biri olan Friends, arkadaşlık ve ilişkileri konu alan mükemmel hikayelerini anlatırken kendinizi dizide yer alan 7. arkadaş gibi hissedeceksiniz. Final bölümüyle tarihin en çok izlenen yabancı dizileri arasına giren ve en güzel Amerikan dizileri arasında gösterilen Friends dizisini Netflix üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Komedi

Yönetmen: David Crane, Marta Kauffman

Oyuncuları (Cast): Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow

Friends benzeri diziler:

 • How i Met Your Mother (2016)
 • Community (2009)

11. Sherlock (2010)

Fragman IMDb: 9,1

Tavsiye diziler listemizin 11. sırasında yer alan Sherlock dizisi, bildiğimiz Sherlock Holmes’ün modern bir uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor. Londra’da geçen dizide, Sherlock’un yanında Doktor Watson ve en azılı rakiplerinden olan Moriarty de var elbet. Eski yapımlardan farklı olan şeyler cep telefonları, mesajlar, mailler gibi teknolojik unsurların bulunması.

Yüksek işlevli bir sosyopat olan Sherlock, tüm bunlara karşın vakaları kendi tarzıyla incelemeye devam ediyor. Sherlock dizisini Netflix üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz. Sherlock dizisini Netflix üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Macera, Polisiye

Yönetmen: Steven Moffat, Mark Gatiss

Oyuncuları (Cast): Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Amanda Abbington

Sherlock benzeri diziler:

 • Paranoid (2016)
 • Black Spot (2017)

10. The Vietnam War (2017)

Fragman IMDb: 9,1

Nihayet dizi önerileri listemizin izlenmesi gereken 10 mükemmel yabancı dizi kısmına ulaşabildik. 10 sırada yer alan The Vietnam War, Vietnam Savaşı’nı konu alan ve belgesel tarzı düzenlenmiş bir TV dizisidir. Dizide Vietnam ve ABD ordusu mensubu lan birçok kişinin yaşadıklarına yer verilmiştir. Yaklaşık 80 tanığın anlattıkları ve oldukça geniş bir araştırmanın sonucu olan bu dizi, en iyi belgesel tarzı diziler arasında önde geliyor.

Tür: Belgesel

Yönetmen: Ken Burns

Oyuncuları (Cast): Peter Coyote, John F. Kennedy, Robert F. Kennedy

The Vietnam War benzeri diziler:

 • Roman Empire: Reign of Blood (2016)
 • Knighfall (2017)

9. The Mandalorian (2019)

Fragman IMDb: 9,1

Listemizin 9. sırasında son yıllların en iyi dizileri arasında gösterilen The Mandalorian yer alıyor. Star Wars’un eski günlerini mi özlüyorsunuz? Yeni yapılan Star Wars filmleri size o eski tadı vermiyor mu? Öyleyse, yalnız değilsiniz. Eski Star Wars evreninin tadını alabileceğiniz bu dizide, Mandalorian adlı bir kelle avcısının başından geçenler işleniyor.

Yeni Galaktik Cumhuriyet’in kontrolünde olmayan bir bölgede bulunan Mandalorian, Cara Dune ile karşılaşır. Yaptığı iş ise bir kelle avcısı tarafından verilen görevleri yerine getirmektir. Yeni yabancı diziler arasında bulunan The Mandalorian dizisini, çeşitli platformlar üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz. Yeni çıkan The Mandalorian aynı zamanda son 5 yılın en iyi yabancı dizileri arasında gösteriliyor.

Tür: Bilim Kurgu, Macera

Yönetmen: Jon Favreau

Oyuncuları (Cast): Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers

The Mandalorian benzeri diziler:

 • Colony (2016)
 • Star Trek: Picard (2020)

8. The Sopranos (1999)

Fragman IMDb: 9,2

Dizi önerileri listemizin 8. sırasında The Sopranos yer alıyor. New Jersey’de bulunan bir Amerikan-İtalyan mafya hanedanlığının başındaki isim olan Tony Soprano’nun ve Soprano Ailesi’nin geriye kalan üyelerinin yaşadıkları üzerinde şekillenen dizi, toplamda 86 bölümden oluşuyor.

The Sopranos, kazandığı ödüller ve eleştirmenlerin olumlu yorumları ile birlikte en iyi yabancı diziler listemizde önemli bir yere sahip. En sağlam yabancı diziler arasında da gösterilen The Sopranos dizisini çeşitli platformlar üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Dram

Yönetmen: David Chase

Oyuncuları (Cast): James Gandolfini, Edie Falco, Lorraine Bracco

The Sopranos benzeri diziler: 

 • Vikingane (2016)
 • Mad Men (2007)

7. Avatar: The Last Airbender (2005)

Fragman IMDb: 9,2

En beğenilen dizilerden bir diğeri, listemizin 7. sırasında yer alan Avatar: The Last Airbender. Dört farklı elementten (Hava, Su, Ateş, Toprak) oluşan ulusların hakim olduğu bir evrende Katara ve Sokka adındaki iki kardeş, farkında olmadan uzun bir kış uykusundan uyandırdıkları genç Aang’ın kötü amaçlara hizmet eden Ateş Ulusu’nu yenebilecek olan Avatar olduğunu öğrenir.

Tür: Animasyon, Dram

Yönetmen: Michael Dante DiMartino

Oyuncuları (Cast): Zach Tyler, Mae Whitman, Jack de Sena

Avatar: The Last Airbender benzeri diziler:

 • The Legend of Korra (2012)
 • The Magicians (2015)

6. Rick and Morty (2014)

Fragman IMDb: 9,4

Rick, ruh sağlığı pek yerinde olmayan, sarhoş, huysuz ve oldukça yaşlı bir bilim insanıdır. Oldukça yetenekli olan Rick, yaşlandığı gerekçesiyle ailesiyle vakit geçirmeye karar verir. Rick’in bu kararı, henüz 14 yaşında olan torunu Morty için tuhaf maceraların başlangıcıdır.

Son yılların en iyi dizileri arasında yer alan Rick and Morty dizisini Netflix üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Animasyon, Macera, Bilim Kurgu

Yönetmen: Dan Harmon

Oyuncular: Justin Roiland, Spencer Grammer, Sarah Chalke

Benzer Diziler: 

 • Disenchantment (2018)
 • Nightflyers (2018)

5. The Wire (2002)

Fragman IMDb: 9,3

En iyi 5 dizi arasında yer alan HBO yapımı The Wire, Amerika’da Baltimore şehrinde geçiyor ve her bir sezon farklı bir sorun çerçevesinde ilerliyor. Gerçek hayatta yaşanmış vakaları inceleyerek olayları suçluların perspektifinden seyirciyle buluşturuyor.

Tür: Dram, Mahkeme, Polisiye

Yönetmen: David Simon

Oyuncuları (Cast): Dominic West, John Doman, Reg E. Cathley

The Wire benzeri diziler:

 • Ozark (2017)
 • Homeland (2011)

4. Game of Thrones (2011)

Fragman IMDb: 9,3

En kaliteli ve en çok izlenen yabancı diziler listesi yapıyorsak, GOT’a yer vermemek olmazdı. Savaş alanlarında oldukça iyi işler çıkarabilen ancak ülke yönetimi konusunda birçok yönden yetersiz kalan Robert Baratheon’un kendisine koşulsuz güvenebileceği bir sağ kola ihtiyacı bulunmaktadır. Kuzeyin Lordu Ned Stark bu göreve en uygun kişidir ve kralın sağ kolu olarak görevlendirilir. Artık kış yaklaşıyor…

Game of Thrones, çoğu insan için gelmiş geçmiş en iyi yabancı dizidir. Nasıl olmasın? Hanedanlar arasındaki entrikalar, arka planda çevrilen oyunlar, hasımlarının kuyularını kazmak için gerektiğinde onların koynuna girmekten kaçınmayan kadınlar, kardeşler arasında yaşanan çekişmeler, satrancı aratmayan hamleler… Tüm bunların tek bir sebebi var, taht kavgası… Şimdiden kült diziler arasında yer alan GOT’u çeşitli platformlar üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Dram, Fantastik

Yönetmen: D.B. Weiss, David Benioff
Oyuncuları (Cast): Kit Harington, Peter Dinklage, Emilia Clarke

Game of Thrones benzeri diziler:

 • Knightfall
 • The Hollow Crown

3. Chernobyl (2019)

Fragman IMDb: 9,4

En iyi yeni yabancı dizilerden birisi olan HBO yapımı Chernobyl dizisi, 1986’da Ukrayna’da bulunan Çernobil nükleer santralinde gerçekleşen patlama ve ardından olan trajik olayları konu alıyor. Kazanın hemen ardından Sovyet Rusya, vakanın araştırılması amacıyla önde gelen bir nükleer fizikçi olan Valery Legasov’u görevlendirir.

Son yılların en iyi tek sezonluk dizileri arasında en yüksek IMDB puanına sahip olan Chernobyl, yabancı diziler listemizin 3. sırasında yer alıyor. Chernobyl aynı zamanda son 5 yılın en iyi yabancı dizileri arasında gösteriliyor.

Tür: Dram

Yönetmen: Craig Mazin

Oyuncuları (Cast): Jared Harris, Stellan Skarsgård, Paul Ritter

Chernobyl benzeri diziler:

 • Another Life (2019)
 • The Terror (2018)

2. Our Planet “Dünyamız” (2019)

Fragman IMDb: 9,4

IMDB puanı en yüksek diziler arasında olan ve şimdiden en kaliteli efsane yabancı diziler arasında yer alan Our Planet, izleyen herkesi doğal yaşamın keşfedilmemiş ücra köşelerine doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Gezegenimizin mucize dolu yönlerine, vahşi kutuplardan okyanusların derinliklerine, Güney Amerika’daki yağmur ormanlarından Afrika’nın eşsiz manzaralarına bir yolculuk gözler önüne seriliyor.

Belgesel türünde karşımıza çıkan dizinin yönetmeni Alastair Fothergil, 4 yıllık bir sürede 7 kıtada 50 ülkede yaptığı kayıtlarla, gezegenimizin eşsiz güzelliğine ve iklim değişikliğine dikkat çekiyor. Our Planet dizisini Netflix üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz. Our Planet aynı zamanda son 5 yılın en iyi yabancı dizileri arasında gösteriliyor.

Tür: Belgesel

Yönetmen: Alastair Fothergill

Oyuncuları (Cast): David Attenborough, Salma Hayek

Our Planet benzeri diziler: 

 • Alien World (2020)
 • Absurd Planet (2020)

1. Breaking Bad (2008)

Fragman IMDb: 9,5

Sırada IMDB puanı en yüksek dizi olan Breaking Bad yer alıyor. En iyi yabancı diziyi izlemek istiyorsanız 2013’de final yapmış olan bu dizi tam aradığınız şey. Bir lisede kimya öğretmeni olan Walter White, akciğer kanseriyle karşı karşıya olduğunu öğrenir. Öldükten sonra ailesinin rahat bir yaşam geçirmesini isteyen Walter, uyuşturucu üretimi konusunda tam bir usta olan eski öğrencisi, Jesse Pinkman’la birlikte uyuşturucu üretimine başlar.

IMDB en iyi diziler listesinin birincisi ve çoğu insana göre en güzel dizi olan Breaking Bad dizisini, çeşitli platformlar üzerinden Türkçe altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Tür: Dram

Yönetmen: Vince Gilligan

Oyuncuları (Cast): Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul

Breaking Bad benzeri diziler:

 • The Business of Drugs (2020)
 • El Chema (2016)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Related Stories

Alias Grace Dizi İncelemesi: Aslında O Kadar Eski Bir Hikaye Değil

Alias Grace dizisi 2017’de Netflix’te yayınlanmaya başladıktan sonra, son yılların en popüler yabancı dizileri arasında kendisine yer edinmeyi başardı. Handmaid’s Tale ve Wandering Wanda gibi kitapların ünlü yazarı Margaret Atwood’un...

En İyi Tayvan Dizileri: Uzakdoğu’ya Açılan Beyazperde

Tayvan dizileri, Asya dizilerinin büyük rağbet görmesinin ardından büyük bir popülarite kazandı. Tayvan kültürünü ve yaşamını ilmek ilmek işleyen bu dizilerde nefretten doğan aşk,...

Lezbiyen Dizileri | En İyi Lezbiyen Temalı Dizi Önerileri

Lezbiyen karakterlere ve ilişkilere odaklanan dizi seçenekleri, son yıllarda artan bir şekilde çeşitlenmiştir. Lezbiyen dizileri en çok araştırılan konuların başında geliyor. İşte lezbiyen temalı...

30 Öneri – En İyi BBC Mini Dizileri Listesi

Bir Oturuşta Biten En İyi BBC Mini Dizileri Pek çok kült dizisi ve belgeselleriyle akıllarımıza kazınan BBC (British Broadcasting Corporation), televizyon dünyasının en önemli platformlarından...

Dark Desire: İç İçe Geçmiş Yalanlar, Sırlar ve Cinayetler

Leticia López Margalli’nin yaratıcısı olduğu Meksika yapımı Dark Desire dizisi Netflix’in en yeni dizilerinden biri. Dizinin ilk sezonu ortalama 30 dakika süren 18 bölümden oluşuyor. Başrol...