Pazartesi, Mayıs 20, 2024

Akrep Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

-

Akrep Burcu Özellikleri

Güneş, sonbaharın ikinci ayında yaprakların düştüğü, soğukların yaklaştığı dönemde Akrep burcundan geçer. Geleneksel olarak Akrep burcu sonraki hayat, ölüm, kişilik değişimi gibi kavramlarla ilişkilendirilir. Yeni bir işe başlamadan önce yarım kalmış işler sona ermelidir. Akrep, bu süreci sembolize eder.

23 Ekim – 21 Kasım tarihleri arasında doğan kişiler Akrep burcudur. Bir insanın burcunu sorduğumuzda Güneş burcunu sorarız. Bu burç türünü kısaca açıklayıp Akrep burcunu detaylı bir şekilde analiz edelim.

 • Sembolü: Akrep
 • Elementi: Su
 • Niteliği: Sabit
 • Yönetici gezegeni: Plüton (gücün ve yenilenmenin gezegeni)
 • Renk: Kırmızı, Bordo, Siyah
 • Gün: Salı
 • Uğurlu sayılar: 8, 11, 18, 22
 • Uğurlu taşları: Yakut, Opal, Lal
 • Vücutta tekabül ettiği yer: Genital organlar,
 • Olumlu özellikleri: Sabırlı, derinlemesine bilgi sahibi, disiplinli, dikkatli
 • Olumsuz özellikleri: Kindar, asıl niyetini gizleyen, herkese karşı güvensiz
 • En sevdiği şeyler: Gizemlilik, tehlike havası, underground müzik, tıbbi bitkiler, lateks veya deri kıyafetler
 • Nefret ettiği şeyler: Basit insanlar, samimiyetsizlik, özel sorular, başkasının evinde yaşamak zorunda olmak
 • Gizli tutkuları: Başkalarının hayatına dair her şeyi bilmek, tam bir kontrole sahip olmak.
 • Güçlü yanları: Güçlü beden, psikolojik direnç, sabır ve sükut
 • Zayıf yanları: Kıskançlık, pasif-agresif tutum, bencillik

Astrolojide Güneş, içimizdeki kişiliğin dışa vurumudur. Gezegenlerin en büyüğü olan Jüpiter ile kıyaslayınca, Güneş’in sadece 10’da birine eşittir. Güneş, bize en yakın ve en büyük yıldız olduğu için astrolojiye göre önemi diğer gezegenlerden daha fazladır.

Güneş burcu, kişinin egosu, mantığı, hayata bakış açısı ve hissettikleri ile ilgili genel bilgiler verir. Bir kişiyi tanımlamak istersek, boy-kilo-yaş ve meslek gibi basit tanımları geçince Güneş burcu ortaya çıkar. Her birimizin kişisel doğum haritasında yükselen burcuyla birlikte patron sayılır.

Güneş burcunu iyi anlamak hayattaki yapacağımız hataları en aza indirmek için önemlidir. Yoksa kibir, kabadayılık ve sahte özgüven gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Bu burç kişilik analizinde yapbozun sadece bir parçasıdır. Örneğin Türkiye’yi bir yabancıya anlatırken sadece Ankara’dan bahsetmek yetersiz kalır. Güneş burcu da kişinin sadece başkentini açıklar.

Başkent, kararlar alırken diğer şehirleri de ele almak zorundadır. Bu sebeple, paragrafların %70 veya üzeri, kişinin özellikleriyle örtüşüyorsa bu büyük bir başarıdır.

Yazılanları kabul etmeden önce sorgulayıp örnekleri inceleyin. Kendi hayatınız ile olan benzerliklere bakın. Astrolojinin kişilik analizinde sadece bir araç olduğunu hatırlayın.

Akrep Burcu Genel Özellikleri

Bir arkadaşınızla sıradan bir şekilde karşı cins hakkında konuşuyorsunuz. İş yerinizdeki yeni çocuktan neden hoşlandığını merak edip sordunuz. Arkadaşınız da “Güzel gülümsüyor” diye cevap verdi.

Birçok insan için bu basit cevap yeterlidir, fakat Akrep için bu sadece başlangıçtır. Akrep burcu, çıplak gözle görünenden ziyade saklı kalmış detayları öğrenmek ve anlamak ister.

Küçükken yaşadığınız ama hatırlamak istemediğiniz travmalar, sevdiklerinizin hayata veda ettiği günler yüzleşilmesi zor anılardır. Akrep burcuna yaşadığı duygusal zorluklarla başa çıkma becerisi verilmiştir. Karanlık anılarıyla yüzleşip onları iyileştirmeye ve değiştirmeye çabalar.

Bazen süreç zor ve uzundur, bazen ise birden fazla aşılması gereken basamak vardır. Bir Akrep, çoğunlukla bu gelişme sürecini farkında olmadan takip eder.

Hayatın bir gün sona ereceğini bilmek insanı rahatsız eden bir durumdur. Akrep burcu, tıpkı gecenin gündüz olmadan değersiz olması gibi hayat ile ölümün aynı konunun iki yüzü olduğunu gelişim sürecinde fark eder. Bu sebeple, hayatta olmanın kıymetini en iyi anlayan burçlardan biridir.

Akrep burcu, hayatın bir sınav olduğunu diğer burçlara göre daha iyi hisseder. İstek ve arzuları gerçekleşmediğinde derin duygusal değişimler yaşayabilir. Sebebi ise hayata tutku dolu yaklaşımıdır.

Zaman zaman isteklerinin önüne bilerek engel konulmuş gibi hissedebilir. Bu gibi süreçlerde karanlığa düştüğünü, sancılı bir dönemden geçtiğini fark edersiniz.

Birinci çeşit Akrep burcu, hayatta yaşadığı sıkıntılardan hızlı ders çıkarmayı başarır. Bu Akrep’in üzüntüye dayanma kapasitesi daha düşüktür. Acı ile karşılaştığında hemen sıkıntıyı ortadan kaldırıp hayatına devam etmek ister.

İkinci çeşit Akrep burcu ise hayattaki sıkıntıları daha az umursar veya üzüntüye dayanma kapasitesi yüksektir. Yaşadığı sıkıntılarla yüzleşip onları aşmak yerine yıllarca acı içinde bekleyebilir.

Genellikle yaşanılan sıkıntının bulunduğu alana göre (aile, iş, aşk vb.) iki Akrep çeşidini de bir kişi de görmek mümkündür. Örneğin, aşka dair konularla yıllarca acı çeken ama değişmekten kaçan bir Akrep buldunuz.

Öte yandan Aynı Akrep işe dair konularda ise hızlı adım atıp değişmeye hazır olabilir. Kişi, Akrep’in olumsuz özelliklerini sahiplenmişse, ders çıkarmak ve değişmek yerine, ona bu değişimi/acıyı yaşatmış kişiye ders vermeyi seçebilir.

İster onu seven olsun ister aleyhinde konuşan, Akrep burcu en çok yanlış anlaşılan burçlardan biridir. Hissettiği yoğun duyguları insanlar anlamakta zorlanır. Geleceğe, insanlara, işine güven duyma ihtiyacı diğer burçlardan daha fazladır.

Akrep burcu, insanların sadakatini sık sık test eden bir anlayışa sahiptir. Yeni tanıştığı bir insanın hassas noktasını fark edebildiği keskin bir sezgisi vardır.

Tıpkı bir mühendisin, bir aletin özelliklerini test etmesi gibi Akrep burcu da insanların hassas noktalarına dokunup neyin ortaya çıkacağını merak eder. Özellikle tartışmalar esnasında bu noktaları özenle kullanabilir.

Bu özelliğinden dolayı bazı kişiler, Akrep burcunun yanında kendisini rahatsız hissedebilir. Eğer kişi, özgüveni yüksek bir Akrep burcu ise insanların zayıf yanlarını onlarla paylaşıp gelişmelerine destek olur.

Akrep burcu, sevdiği veya değer verdiği insana gerçek anlamda sadakat gösterir. Onun güvenini kazanmak zaman alır, çaba ister. Ama genellikle ömürlük bir arkadaş edinirsiniz.

Akrep Burcu Aşk ve İlişki Hayatı

Akrep burcu, burçlar arasında en tutku dolu olandır. Tutkuyu dışarıdan kolaylıkla görmek mümkün olmaz. İnsan doğasını anlama becerisiyle gerektiğinde dıştan görüntüsünü değiştirebilir veya beklenilen davranışları gösterip sıradan bir insan modeli çizebilir.

Cinsellik, Akrep burcu için duygusal bir konudur. Fiziksel bir ihtiyaçtan öte gizemli ve tarif edilmesi güç duyguları simgeler. Aşk ve cinsellik birbiriyle bütünleşmiş bir deneyimdir. Sıradan arkadaş ilişkisinde bulamadığı derinliği arar.

Birçok Akrep’in cinsel arzusu oldukça yüksektir. Özellikle 20’li yaşların başında cinsel ihtiyaç ile bir insanı sevme ihtiyacını birbiriyle karıştırdıkları görülür.

Örneğin kendisini kötü hisseden bir Akrep erkeği, kısa süreliğine ruh halini düzeltmek için ona kapısını açık tutan kızın evine gidebilir. Bu durum, bir insanın sorunlardan kaçmak ve anlık rahatlamak için kullandığı sigaraya benzer.

Akrep burcunu şehvet değil de bir kişiyle kurmak istediği cinsel ve duygusal bağ tanımlar. Şehvet, herhangi bir magazin dergisini aldığınızda gördüğünüz çıplak bedenin etkisiyle ortaya çıkar. Cinsel ve duygusal bağ ise ilişkinin gerçekleştiği ortamın rengi, tonu, atmosferi ve bıraktığı hisler sayesinde oluşur.

30’lu yaşlara doğru Akrep burcu, gerçek ihtiyacının cinsellik değil bir insanla bütün olma duygusu olduğunu anlar. Birlikte olduğu kişi tarafından sevilmek ve onun ihtiyaçlarını gidermek kendisini yakın hissettirir. Tıpkı bir terapist gibi kız/erkek arkadaşının duygusal sıkıntılarına çözüm sunma Akrep burcunu gerçek doygunluğa ulaştırır.

Özellikle yaşadığı acılarla yüzleşmek yerine onları bekleten Akrep burcu, gerçek ihtiyacını uzun yıllar fark edemeyebilir. Nadiren ise doğum haritasındaki diğer burçlardan dolayı, farklı insanlarla sürekli vakit geçirmek isteyen Akrep’e rastlarsınız. Diğerlerine göre anlaması zor olan bu burç insanını doğru tanımak için kendinize vakit verin.

Akrep insanı doğum haritasındaki diğer burçların da etkisiyle, yatakta farklı fantezileri deneyimlemek isteyebilir. Mekanik olmadığı ve duygusal bir bağ olduğu müddetçe farklı deneyimlere açıktır.

Fakat nasıl yapacağını öğrenmesine gerek yoktur. Merak duygusu üç yaşından itibaren canlanıp gelişmeye başlar.

Sabit burç kategorisinde olduğu için ilişkiye sadık kalma potansiyeli yüksektir. Akrep burcunda politika ve dine dair düşüncelerde görülen fanatik bakış açısı ilişkiye de yansır. Sevdiği insanı da düşüncelerini savunduğu gibi savunur.

Bazen sevgiliyi sahiplenme durumu biraz aşırıya kaçıp olumsuz hale gelebilir. Eşini, ona ait bir varlık olarak görmesine sebep olur.

İster erkek ister kadın olsun Akrep burcunun en sık rastlanan problemi kontrolü elde tutma arzusudur. Tıpkı gazete astrolojisinde yüzeysel olarak bahsedilen kıskanç yanı ile tanınması gibi. Oynadığı bu oyunda daima usta olması gerekir.

Örneğin bir Akrep herkes gibi ilişkisinde hata yapabilir, kırıcı davranışlar sergileyebilir. Fakat, hemen özür dileyip sorunu çözmesini engelleyen güçlü bir gurura sahiptir.

Öyle ki hatayı hızlıca kabul ederse oynadığı oyunda sizi güçlendirmiş ve kontrolü kaybetmiş olur. Bunun yerine sizin gücünüzü test etmek isteyebilir. Asıl amaç kimsenin vazgeçilmez olmadığını göstermektir.

Şaşırtıcı bir şekilde bu tür oyunlarda, kendi hakkını savunmayan ve savaşmayan kişilere saygısı oldukça azalır. Çünkü, gözünde bu tür davranışlar bir kişisel zayıflıktır. Bu durumda ne yapabilirsiniz?

Akrep burcunun gururunu koruması için oynadığı bu oyunu bir şekilde kazanması gerekir. Ama mümkünse ona birincilik ödülünü vermeden bir parça eleştirin. Özellikle aşk alanında acı çekme geçmişi olan bir Akrep ise kırgınlığınızı belli edin.

En uygun sonuç, Akrep’in yaralanmış bir şekilde oynadığı oyunu kazanmasıdır. Hem siz istediğinizi elde etmiş olursunuz hem de Akrep burcu derin acı çekmeden oyundan çıkmış olur.

Yukarıdaki bahsedilenler, duyguları daha kolay dile getirebilen Akrep burcunda işe yarar. Eğer ilgilendiğiniz Akrep, olumsuz duyguları içinde tutuyorsa, ara ara bir parça buhar çıkardığını görüyorsanız dikkatli olun.

Sıklıkla hayat boyu derin duygusal değişim yaşayan Akrep burcu için bu durum sağlıklı değildir. Olumsuz duygulardan arınmak için psikolojik destek alması gerekebilir.

Akrep burcu, çağımızda bir eşte bulunması zor olan önemli bir özellikle gelir – insanı çok iyi anlama kapasitesi. Keskin gözlem yeteneği sayesinde, dikkatini verdiği insan hakkında kısa sürede yüksek bilgi sahibi olur. Eğer gelecekteki eşinize tamamen dürüst olmak istemiyorsanız, Akrep size göre olmayabilir.

Kendisini güvende hissettiği insanın yanında, ihtiyaçlarını gidermek için uğraşır. Su burçları, ihtiyaç duyuldukları zaman kendisini iyi hisseder ve Akrep de farklı değildir.

Kendi sırlarını sıklıkla saklamayı seçebilir. Ama eşinin sırlarının hepsini bilmek ister. Gerekirse, siz duştayken eşyalarınızı karıştırıp cebinizdeki fişlere göz atabilir. Akrep, her şeyiyle sahiplendiği kişiyi iyi tanımak zorundadır.

Bu sahiplenme hissi bazı kişileri rahatlatırken bazısına ağır gelir. Özellikle hava burçları (İkizler, Terazi, Kova), Akrep ile ilişkide sıklıkla bağımsızlığı elden gidiyormuş gibi hisseder.

İşten ve arkadaştan önce daima eş gelir. Çoğunlukla bu durum gerçekten Akrep’in ilgisini çekmiş eş için geçerlidir. Diğer insanların ikinci planda olduğunu görmek Akrep’in eşini mutlu eder, huzurlu ve ait hissettirir.

Kıskançlığın tanımı insandan insana değişir. Bazısı eşlerin birbirini kıskanması gerektiğini bunun doğal olduğunu düşünür. Bazısı ise bu durumu özgüven eksikliği olarak tanımlar. Akrep burcu ise kıskançlık konusunda belki şu cümleyi kurar “Gerçek mutluluğu sadece benimle yaşamanı istiyorum.”

Hayat hem karanlık hem de aydınlığın karışımını içeren bir dengededir. Akrep burcu, insanların içindeki karanlığı, gelişim sürecinde fark eder. Sizi olduğunuz gibi kabul etmeyi öğrenir. Bu burç ile ilişki, insanın kendisini daha iyi tanımasına ve çoğunlukla iyi yönde değiştirmesini sağlar.

Akrep’in yanında kimseye benzemeyen bir tutku ve sevgi hissedersiniz. Belki de en büyük sebebi sizi değişime zorlayan yanı ve yaşattığı derin hislerdir.

Akrep Burcu Erkeği Özellikleri

Akrep burcu, tüm burçlar arasında en gizemli olan erkeği ortaya çıkarır. Dışarıdan oldukça dengeli ve sakin bir hava çizen bu erkek, kişisel kontrolünün ne kadar güçlü olduğunu göstermeye çalışır.

Bu gösteriş, içindeki duyguları saklamasını sağlayan bir maske gibidir. Özellikle yükselen burcu da destekliyorsa, Akrep erkeğinin duygusal derinliğini keşfetmek zaman alır.

Sıklıkla soğukkanlı ve ilgisiz görüntüsü ile ulaşılması güç erkek profilini çizer. Akrep erkeği, kendi davranışlarını ilgi duyduğu kadını etkilemek için değiştirme becerisine sahiptir.

Örneğin bir Koç veya Aslan erkeği, nadiren kendisini farklı gösterir. Onların bu durumdaki motivasyonu ancak kendilerini değerli hissetmek olabilir.

Akrep erkeği ise ilgi duyduğu kadını inceler, zihninde onu neyin etkilediğini hesaplar. Eğer doğum haritasında güçlü Oğlak veya Başak etkileri var ise hedefine plan ve detay katar.

Çoğunlukla Akrep erkeğinin etrafındaki kadın, bu erkeğin zihninden geçenleri fark edemez. Her şeyin ne kadar sıradan ve olağan olduğunu düşünürken adım adım kendisini bu adama yakın hisseder. Sorun, Akrep’in istediği birçok kadını kolaylıkla elde etmesi değildir. Asıl macera bundan sonra başlar.

Bu gizemli adamın altındaki duygusal kişilik ilişkide ortaya çıkar. Özellikle 20’li yaşlardaki bir çok Akrep erkeğinin fark edemediği, hayatına aldığı kadını sevmesiyle orantılı olarak kendisini savunmasız bırakmasıdır. Bu durumda Akrep erkeği içsel çatışmalara davetiye çıkarır.

Özellikle doğum haritasında Ay ateş burçlarındaysa, sevdiği insan ile tartışmaları canını daha hızlı yakar. Bu sebeple ilişkideki küçük tartışmalara dahi tepkisi şiddetli olabilir.

Akrep erkeği ile ilişki derin sularda yüzmeye benzer. Pluto tarafından yönetilen bu erkek birçok kadında derin izler bırakır. Özellikle Akrep ile uzun süreli bir ilişkiden sonra diğer erkeklerin ne kadar yüzeysel olduğunu ve basit konularla ilgilendiğini düşünebilirsiniz.

Akrep erkeği, karşı cinsin özelliklerini üzerinde taşır. Duygusal, bir Yengeç gibi ruh hali değişken ve sahiplenici özellikler gösterir.

İçindeki duyguların farkında olan Akrep erkeği, ideal erkek rolüne girmek için bir parça hırslı ve acımasız görünmeyi deneyebilir.

Kontrolü elinde tutmak isteyen Akrep erkeği, size istediğinizi çoğunlukla vermez. Eğer ekstra sevgiye, ilgiye ihtiyaç duyuyorsanız ve bunu dile getirirseniz Akrep’in önüne iki yol çıkar. Bu durumda doğru yol belki de orta yolu bulmak ve daha çok sevgi göstermektir. Akrep erkeği çoğunlukla sizi test etmeyi düşünür.

Eğer istediğiniz sevgi ve ilgiyi vermezsem ne yapacak diye merak eder. Başkasının duygusal tepkisini incelemekten keyif alan yanı güçlüyse, bu erkek ile uçları yaşarsınız.

Bir gün mutluluğun zirvesini yaşarken ertesi gün üzüntü dolu geçebilir. Amacı, kadına zarar vermek veya üzmek değildir. Birçoğu, içindeki merak duygusunu durduramaz. Siz benzerini ise bu erkeğe pek yapamazsınız.

Akrep erkeği ile yaşamak için onu gerçekten anlamalısınız. Onu anlamak için de bu adamı önce sevmelisiniz. Yalnızlığının anlamını, derin hislerinin onda bıraktığı etkileri ve erkeği duygusal görmeyen bir toplumda yaşamanın zorluğunu fark etmeniz gerekir.

Özetle, duygusal acılarınızı Akrep erkeği ile paylaşın, size Dünyaları vermek ister. Bu erkek, çok az insana güvenir. Aslında çok az insanda ona güvenir. Bir Akrep erkeğine yapabileceğiniz en güzel şey Dünya’nın onu anlamadığını düşündüğü anlardan birinde onun yanında olmak ve onu anladığınızı göstermektir.

Akrep Burcu Kadını Özellikleri

Akrep burcu kadınını iki ana kelime tanımlar; derinlik ve güçlü irade. Akrep kadınının mizacını ve davranışlarını analiz etmek zaman ister. Mahremiyeti önemseyen yanı sebebiyle kendi kişiliğini ve zayıf yanlarını bir Aslan kadını gibi korur.

Güçlü iradeden kasıt ise Akrep kadınının ulaşması gereken bir amacı olmadığı müddetçe inandığı kurallara sadık kalmasıdır. Diğer çok bilinen Akrep özelliklerine de rastlarsınız; sahiplenme, gurur, sadakat ve yoğun duygular.

Akrep kadınıyla yaşamak tıpkı erkeği gibi duygusal derinliğe hazır olmayı gerektirir. Zor görünce uzaklaşan bir yapınız varsa derinliği ve sevgisi daha hafif ve daha az göze çarpan bir kadın bulmanızda fayda vardır.

Akrep kadınının derinliğini biraz açalım. Yüzeysel bakış açısından uzak bir kadın düşünün. Bu kadın, hiç kimsenin veya hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını öğrenme sürecindedir.

Örneğin, sıradan bir günde ona “Günaydın” dediğinizde, aslında gerçekten ne demek istediğinizi sorgulayabilir. Akrep kadını, sizi “Günaydın” demeye iten motivasyonu ve ihtiyacı anlamak ister. Aynı zamanda bu kelimenin kendisinde bıraktığı etkiyi de inceler.

Bir ilişkinin sosyal medya için çekilen “Mutluyuz” fotoğrafından daha fazlasını arar. İlişki, onun için sevgi, güven ve cinsel ihtiyacı karşılamaktan daha ötedir. Dürüst ve samimi duygularla erkeğin yanında bir bütün hissetmek ister.

Dürüstlük derken, sevdiği erkeğin karakterinin temiz olduğunu görmek ister. Bu sayede, başka kadınlar konusunda endişelenmesine gerek kalmaz. Çünkü bu kadın, ayakları yere sağlam basar, geleceği konusunda güveneceği adamda da sağlam bir karakter arar.

Su burcu olarak Akrep kadını merhametlidir. Bu merhameti hayat boyu, içindeki kendisini bazen üzen tutkulu tarafı sayesinde öğrenir. Diğer tüm kadınlar arasında Akrep kadını, insanın zayıflığını ve karanlık tarafını en iyi anlayıp anlayış gösterebilecek bir yapıya sahiptir.

Karanlık ve anlaşılması güç insanlar Akrep kadınını pek endişelendirmez. Öte yandan, günlük hayatında samimi duygular göstermeyen ve davranışları değişiklik gösteren bir kişiye karşı tahammülü düşüktür. Bir kişinin kibar bir yaklaşımla gülümsemesinin altındaki sebepleri görme becerisine sahiptir.

Kendinize dair sakladığınız çok konu varsa, Akrep kadını onları bulmak ve gün yüzüne çıkarmak ister. Eğer sağlıklı bir ilişkiniz varsa, size yavaşça yaklaşıp çoğunlukla aldığınız yaralar konusunda destek sunar. Aranızda bir soğukluk varsa, dikkatli olmanızda fayda vardır.

Birçok erkek, duygusal anlamda dürüst olma konusunda endişe duyar. Aynaya bakmak, kendimizi iyi bir şekilde anlamak cesaret ister. Üstelik Akrep kadınının istediği yoğunlukta bir dürüstlük, özgüveni yüksek ve kendisiyle barışık erkeklerde bulunur.

Akrep kadını erkeğin acısını, hayallerini, yükünü sadece görmekle kalmayıp onları paylaşan özelliği ile nadir bir kadındır. Üstelik sadakati ve iradesiyle sarsılmaz bir şekilde, eşinin yanında durur.

Akrep kadını, tıpkı kendisinin sürekli değişip hayatta ilerlemesi gibi eşinin de gelişmesini bekler. Eğer kendi düşüncelerinizi anlamak yerine macera filmlerini izlemeyi tercih ediyorsanız, kendinizi net bir şekilde açıklamanız gerekir. Elinizdeki tek şans, istediğiniz gibi davranma hakkınız olduğunu savunmak ve onu ikna etmektir.

Akrep kadınını mantıklı bir şekilde ikna edemez ve özür dilemezseniz, sizin davranışınızın değişmesi gerektiğini düşünecektir. Akrep’in yargıya dair zihinsel mekanizması Terazi gibi entelektüel ve mantıksal tabanlı değildir.

Göstereceği davranışlar, bir davranışı hak etmediğine dair güçlü, içgüdüsel ve duygusal bir tepkidir. Özellikle aldatılma düşüncesi Akrep kadınını çok ürkütür.

Aldatılan bir Akrep kadını, başını eğip hayatına devam etmek yerine karşılık vermek ister. Bu durumu kötü niyet veya zorbalık olarak düşünmeyin. Sadece çektiği acıya benzer ders vermek ister.

Akrep kadını harika hafızasıyla bilinir. Olayları, onların yarattığı hisle zihinde kodladığı için mutluluk veya üzüntü veren anılar iz bırakır. Zor zamanında ona destek olun, sizin iyiliğinizi daima hatırlar. Güvenini sarsın, size karşı hep dikkatli olur.

Akrep kadını yeni tanıştığı insanlara ihtiyatla yaklaşır. Duygusal zekası, kimsenin bir melek olmadığını hatırlatır. Bu sebeple, bir ilişkiye başlamak zaman ister.

Sizinle belki tanıştıktan bir hafta sonra ilişkiye başlayabilir. Aslında ilişki gerçek anlamda başlamaz, gerçekten söylediğiniz kişi olup olmadığınızı uzun süre gözlemleyip test edecektir.

Akrep kadını ile zaman geçirmek size farkındalık kazandırır. Kendi davranışlarınızın sebeplerini, ihtiyaçlarınızı, başkasını neyin etkilediğini yakından incelemeye başlarsınız. İçsel dünyayı kavrayan Akrep kadını, size diğer burçların veremeyeceği bambaşka bir kapı aralar.

Kendimizin neden farkında olmalıyız? Eğer farkındalık yüksek olmazsa, istemeden insanları kırabiliriz.

Örneğin işten çıkarılan bir kişi, sebebinin müdüre saygısız yaklaşımı olduğunu hiç anlamayabilir. Bir insan hatanın ne olduğunu dürüstçe söyleyene kadar da iş bulmak zorlaşır. Burada insana hatasını gerektiğinde acı bir şekilde, daha az sıklıkla ise şefkatle gösterecek olan Akrep kadınıdır.

Nihayetinde Akrep kadını, girdiği iletişim ve ilişkide gücü elinde tutmak ister. Yapabileceğiniz en iyi şey gerçekten onu sevip sevmediğinize karar vermek ve hayatınıza devam etmektir. Astrolojinin en gizemli burcuyla tek bir şeyden emin olabilirsiniz; bu kadın ile hayatınız asla sığ ve sıkıcı olmayacak.

Akrep Burcu Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

Bir Akrep, güçlü olduğunu hissetmek için başkasının tepkisine ihtiyaç duyabilir. Örneğin, önemsiz bir tartışmaya girip karşıdakini sinirlendirince güçlü olduğunu hisseder. Fakat bu davranış, sevdiklerinin Akrep’ten uzaklaşmasına sebep olur.

Gücünün başkası tarafından fark edilmesi için gizlice çaba gösterirse, kendisini sabırsız ve endişeli bir hale sokar. Hatta sinirlenip dikkati üzerine çekmek için insanları kışkırtabilir. Sonuç olarak, kendisini güçlü zannetse de insanların gözünde değeri düşebilir.

İnsanların olumsuz düşünce ve hislerini fark edip destek sunduğunda değeri artar. Kendisini nasıl bu kadar iyi kontrol ettiğine dair bilgiyi, ihtiyaç duyan arkadaşına anlattığında ilham kaynağı olur.

Bir insanın amacı, zayıf yanları ve gizli niyetini kolaylıkla görebilir. Bu bilgileri o insanla olumlu bir şekilde paylaşması onu anladığını hissettirmesi, kişinin hayatını büyük oranda etkileyebilir. Çünkü birçok insan, Akrep kadar yüksek farkındalığa sahip değildir.

Sonuç olarak, kendisini ve diğerlerini iyi yönde değiştirmeyi başarır. Arkadaş çevresinde değer verilip ihtiyaç duyulan bir kişi haline gelir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Related Stories

Terazi Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Terazi Burcu Özellikleri Kuzey Yarım Küre’de Güneş, Terazi burcuna gece ve gündüz eşit olduğu zaman girer. Bu sebeple bu burcu denge ve eşitlik simgeler. Örneğin,...

Balık Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Balık Burcu Özellikleri Mart ayında Güneş, Balık burcunda ilerlerken günler uzamaya başlar. Güneş ışıkları, bulutlu gökyüzü altında zayıftır. Balık burcu döneminde doğa, ilkbahara dair umut...

Yay Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Yay Burcu Özellikleri Güneş, günlerin kısalıp soğuduğu, soba veya ısıtıcımızın yanında derin düşüncelere daldığımız zamanlarda Yay burcundan geçer. Hayat nedir? Hayatımız sona erdiğinde ne olur?...

Aslan Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Aslan Burcu Özellikleri Aslan burcu Kuzey Yarım Küre’de yılın en sıcak ayına denk gelir. Temmuz ve Ağustos aylarında zaman genelde eğlenceye, tatile ve yaratıcı aktivitelere...

Boğa Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Boğa Burcu Özellikleri Güneş, ilkbaharın ikinci ayında Nisan yağmurlarıyla ve günlerin gitgide uzadığı vakitte, Boğa takımyıldızının üzerinden geçer. Kış mevsimi geride kalmıştır, artık bolluğun ve...