Pazartesi, Mayıs 27, 2024

Yay Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

-

Yay Burcu Özellikleri

Güneş, günlerin kısalıp soğuduğu, soba veya ısıtıcımızın yanında derin düşüncelere daldığımız zamanlarda Yay burcundan geçer. Hayat nedir? Hayatımız sona erdiğinde ne olur? Bir yaradan var mıdır? Yay burcu bu büyük soruların cevaplarını bulabildiği yeri evi olarak belirler. Bu yer: Sınıf, cami, yabancı bir ülke veya kitap sayfaları olabilir.

22 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında doğan kişiler Yay burcudur. Bir insanın burcunu sorduğumuzda Güneş burcunu sorarız. Bu burç türünü kısaca açıklayıp Yay burcunu detaylı bir şekilde analiz edelim.

 • Sembolü: Okçu
 • Elementi: Ateş
 • Niteliği: Değişken
 • Yönetici gezegeni: Jüpiter (şans ve ilerlemenin gezegeni)
 • Renk: Mavi
 • Gün: Perşembe
 • Uğurlu sayılar: 3, 7, 9
 • Uğurlu taşları: Safir, Lapis, Akik, Ametist, Lal
 • Vücutta tekabül ettiği yer: Kalça, iç uyluk
 • Olumlu özellikleri: Dürüst, tarafsız, iyimser, coşkulu, cesaretlendirici, adanmış
 • Olumsuz özellikleri: Tartışmacı, umursamaz, tuhaf, vaaz verme meraklısı, nezaketsiz, kendinden çok emin
 • En sevdiği şeyler: Meydan okumak, flört etmek, evcil hayvanlar, yolculuk, gülmek, kitaplar, ilham veren öyküler, özgürlük, dışarıda olmak
 • Nefret ettiği şeyler: Önyargı, rutin, kurallar, can sıkkınlığı, meseleleri çok ciddiye almak, “yapamazsın” sözü, yapışkan insanlar, sınırlandırılmak, ayrıntılar
 • Gizli tutkuları: Kuralları koymak
 • Güçlü yanları: Cömert, idealist, esprili olması
 • Zayıf yanları: Asla tutamayacağı sözler vermesi, çok sabırsız olması, kaba konuşması

Astrolojide Güneş, içimizdeki kişiliğin dışa vurumudur. Gezegenlerin en büyüğü olan Jüpiter ile kıyaslayınca, Güneş’in sadece 10’da birine eşittir. Güneş, bize en yakın ve en büyük yıldız olduğu için astrolojiye göre önemi diğer gezegenlerden daha fazladır.

Güneş burcu, kişinin egosu, mantığı, hayata bakış açısı ve hissettikleri ile ilgili genel bilgiler verir. Bir kişiyi tanımlamak istersek, boy-kilo-yaş ve meslek gibi basit tanımları geçince Güneş burcu ortaya çıkar. Her birimizin kişisel doğum haritasında yükselen burcuyla birlikte patron sayılır.

Güneş burcunu iyi anlamak hayattaki yapacağımız hataları en aza indirmek için önemlidir. Yoksa kibir, kabadayılık ve sahte özgüven gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Bu burç kişilik analizinde yapbozun sadece bir parçasıdır. Örneğin Türkiye’yi bir yabancıya anlatırken sadece Ankara’dan bahsetmek yetersiz kalır. Güneş burcu da kişinin sadece başkentini açıklar.

Başkent, kararlar alırken diğer şehirleri de ele almak zorundadır. Bu sebeple, paragrafların %70 veya üzeri, kişinin özellikleriyle örtüşüyorsa bu büyük bir başarıdır.

Yazılanları kabul etmeden önce sorgulayıp örnekleri inceleyin. Kendi hayatınız ile olan benzerliklere bakın. Astrolojinin kişilik analizinde sadece bir araç olduğunu hatırlayın.

Yay Burcu Genel Özellikleri

Yay burcu için hayat bir serüvendir. Gelişimsel amacı da hayatta bu serüvene atılıp kendi gerçeklerini bulmak üzerinedir. Çoğu zaman Yay burcu bu amacın farkında değildir. Çevresinden öğrendiği ne varsa bu bilgi ve tutumların ötesine geçip evrensel bakış açısını keşfedecektir.

Yay burcu, elinde ok olan insan başlı at ile temsil edilir. Yunan mitolojisine göre bu canlı insanın içindeki iki karşıt niteliği temsil eder. Bu sebeple, çok kültürlü hatta alim sayılan insan ile medeniyetin biraz gerisinde kalmış insanın karışımı olarak değerlendirilir.

Burçlar sırasında Akrep’ten sonra gelen Yay, Akrep gibi sadece gerçeği aramaz. Aynı zamanda gerçeği kavramaya çalışır. Hayatın felsefesini kutsal kitaplarda aramak veya doğanın doğal düzenini keşfetmek gibi.

Yay burcu, değişken kategorisinde ateş burcudur, yani istekli olursa fikirlerini değiştirip yeni düzene adapte olabilir. Ateş burcunun yaratıcı gücü, değişmeye istekli özelliği ile birleşip yeni fırsatları keşfetme ve onları hayal etme yeteneği verir.

Yay burcu, detayları ikinci plana koyup büyük resmi anlama sürecindedir. Yani bir ormana odaklanır, tek tek ağaçlar ile ilgilenmez. Öncü burç grubunda olmasa da ateş burcu olduğu için doğal liderlik becerisi vardır, etrafındaki insanlara kolayca ilham kaynağı olur.

Örneğin bir bilim alanının başı, müzik grubunun solisti, filmin yönetmeni olabilir. Birlikte çalıştığı insanlar ateş burcunun enerjisinden dolayı Yay burcuna çoğunlukla gizli hayranlık duyar.

Yay, çok şey bilir. Sadece detayları ikinci plana attığı için bildiği her şeyi doğru sanma tuzağına düşebilir. Hayatta paylaşmak ve konuşmak istediği çok fazla konu vardır. Bu sebeple öğretebileceği veya öğüt verebileceği bir platform arayışı içindedir.

Kendi düşüncelerini ifade ederken, açık fikirli kalmasına yardımcı olması için sevdiklerine ihtiyaç duyar. ​İyi bir gününde olan Yay burcu, insanı düşünmeye sevk eder. Bir felsefe, din, spor veya tarih gibi alanların gizli bir dalıyla ilgili konuşup etrafını neşelendirir.

Kötü gününde olan Yay ise gururlu ve her şeyi bilen bir komşu, dine kendini fazla adayıp farklı fikirleri olumsuz gören bir kimse olabilir. Bu tür bir Yay, genellikle insanlar tarafından pek dinlenmediği için bu konumdadır. Çünkü her biri özünde özgürlüğü simgeleyen, neşe saçan, diğerlerine rehber olmak isteyen kişilerdir.

Yay Burcu Aşk ve İlişki Hayatı

Geleneksel astrolojiye göre Yay burcu, evlilik konusunda diğer burçlara göre isteksizdir. Yay insanı hayatta karşısına çıkacak fırsatlara açık olmak ister. Ömürlük birliktelik için söz vermek, bir eve ve şehre bağlı kalacağı anlamına gelir. İsteksiz olması çok doğaldır.

“Ölüm bizi ayırana kadar…” sözündeki ölüm kelimesini sorgular. Bu durum özellikle bir kez sıkıntılı evlilik yaşamış Yay burcunda daha güçlü yankı bulur.

Geleceğe dair idealleri ve amaçları olan Yay, evliliğin sadece onun hayatını güzelleştirecek tarafına odaklanıp yanlış bir insanla geleceğe adım atabilir. Bir tane boşanmış Yay burcu bulunca neden tekrar kafese kapatılmak istemediğini iyi anlarsınız.

Sıkıntılı evlilik yaşamış bir Yay için bir süre evlilikten uzak durup kendi isteklerini incelemek sağlıklı ilişkiler kurmasında fayda sağlar. Bu sebeple, ilgi duyduğunuz ve ciddi düşündüğünüz bir Yay vars evliliği düşünmesi için daha çok fırsat verin, zamana bırakın.

Üstteki yazılanlar Yay burcunun yuva kurma konusunda iyi bir aday olmadığı izlenimi vermiş olabilir. Bu doğru değildir, sadece ilişkinin onun beklediği kalitede olması önemlidir. Türkiye’de yaygın bulunan geleneksel ve biraz baskıcı evlilikler yerine özgürlüğe açık, macera dolu bir evlilik daha uygundur.

Yay burcu, gezgin olarak tanımlanır. Bu tanım iki tip ortaya çıkarır. Yeni bilgilere ulaşmaya ve öğrenmeye olan ihtiyaç ile yeni yerler görme ihtiyacıdır.

Eğer inandığı felsefe veya din tarafından kabul ediliyorsa, Yay burcu ilişkiden ilişkiye atlayıp farklı insanlar denemeyi isteyebilir. Bu yüzden bir Yay ile ilişkiye başlamadan önce düşüncelerini iyi anlamaya çalışın, çünkü inandığı kurallara sadık kalmaya çalışır.

İster kadın ister erkek olsun Yay burcunu elinizden kaçırmak istemiyorsanız, ilişkinize dair ona sorumluluklar yüklemeyin. Bırakın kendisi fark etsin. Aranızdaki iletişim samimi bir hal alınca, kendi ideallerini ilişkiye uyumlu hale getirmek için çabalayacaktır.

İdealist olarak tanınan Yay, romantik fantezilerin peşinden koşar. Bu amaçla girdiği ilişkiler çok az anlam ifade eder. Nihayetinde zihninde oluşan fanteziyi bırakıp evine döner.

Yay burcu, hayatta sabit bir yuva kurmayı hem ister hem de ondan endişe duyar. Aşka dair vizyonu ateş burcu olması sebebiyle bir parça drama ve mükemmellik barındırır. Vizyonundaki insanı bulana kadar ilişkilerden uzak durabilir.

Aşk ve sevgiyi anlamaya yönelik uzun yıllar sürecek zihinsel bir yolculuğa çıkmalıdır. Farklı insanlarla tanışıp farklı yerler görerek kendisine uygun insan profilini anlar. Eğer bu serüvene çıkmadan ilk bulduğu insan ile evliliğe karar verirse sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Otuzlu yaşların ortasına doğru, düşünmeden kurduğu bu evlilik bağından kurtulması gerektiğini hisseder. Arayışa, aşk ve ilişkiye dair deneyime ihtiyaç duyan özgür enerjisi onu sıkıştıracaktır.

Bazen bir Yay burcu, doğum haritasındaki diğer gezegenlerin etkisiyle daha evcimen ve aile kurmayı önemseyen özelliklere sahiptir. Bu Yay çeşidi kendini bir kişiye adama düşüncesinden keyif alsa da yine de kafese kapatılmak istemez.

Eğer hayal ettiği bir şeyi gerçekleştirmek, kitaplara gömülmek veya felsefi bir arayış için gitmek isterse izin verin veya ona katılın. Yay burcunu gerçek anlamda evcimen yapamazsınız. Macera yerine evde yanı başınızda duracak bir tip arıyorsanız toprak burçlarına göz atın. Çünkü, özgür ruhunun bastırılması veya kısıtlanması üzücü sonuçlar doğurur.

Yay burcu, gerçekçi olmasa bile bir şeylere inanmak, hedeflere sahip olmak ister. İnandığı bu hedeflerin tamamının gerçekleşmeyeceğini bilseniz de saygı gösterin, hayallerine destek olun. Çünkü o hedeflerden birine odaklanıp isterse çok başarılı olabilir.

Tüm burçlar arasında Aslan ile birlikte en cömert burçlardan birisi de Yay’dır. Üstelik cömert yanı sadece maddi değildir, duygu ve samimiyet de içerir. Elbette bir musluk gibi cömertliğini istediğiniz zaman açıp kapatamazsınız.

Sezgileri oldukça güçlüdür. En çok ihtiyacınız olduğu sırada heyecan verici bir gezi planı ile karşınıza çıkar. Eğer bu gibi benzer sürprizleri düzenli olarak yapmasını isterseniz, Yay’ın spontane ruhu zarar görür. Özgürlüğünü kısıtlamış olursunuz.

Ateş burcu (Koç, Aslan ve Yay) diğer burçlara göre kendisini ön plana daha çok koyar. İçindeki ateş ve heyecandan dolayı önemli bir işinizin ortasında vaktinizi fazla alabilir. Bu gibi durumlarda bir Yay’ın neden hassas olmadığını sorgulamak yerine, sıkıntı neyse dile getirin.

Yay burcunun neden hassas olmadığını şöyle açıklayalım. Büyük hayaller kuran, vizyonu olan herkes onları gerçekleştirmek için ufuktaki ışığa odaklanır. Gözler ileriye bakarken, göz ucuyla da basamakları takip eder.

Hassas olmak için ise o basamaklara dikkatle bakmanız gerekir. Aynı anda ikisini bir insanda aramak gerçekçi değildir.

Yay, eşinin yanında rahattır ve rol yapmaz. Hiçbir burç Yay burcu kadar eğlenceli ve heyecan dolu değildir. Coşkusuyla içinizdeki çocuğu uyandırır, özgür hissedersiniz.

En son ne zaman insanların ne düşündüğüne kafa yormak yerine kendiniz olmayı başardınız? Bir Yay burcu bunu neredeyse her gün başarır. Büyümesi ve daha çok sorumluluk alması gerektiğin hatırlatan insanlardan etrafında bolca vardır. Onlardan biri olmak yerine, Yay burcuna ayak uydurmayı deneyin.

Sinirlenmiş bir Yay burcu ne Yengeç gibi somurtur, ne Akrep gibi derin düşüncelere dalar, ne de Başak gibi ufak kusurlar arar. Yay, öfkesini içinde tutmak yerine dışarıya yönlendirir ve rahatlar. Bir parça bağırış ve birkaç eşyanın ters dönmesiyle sona erer.

Sanki olumsuz duygular Yay’ın içine ait değildir ve hızlıca bedeni terk etmesi gerekir. Çünkü, yönetici gezegeni Jüpiter coşkuyu, yeni fırsatları, büyümeyi temsil eder. Orada olumsuzluğa yer yoktur.

Yay burcu, ortalığı yıkıp geçse de olumsuz duyguları gün yüzüne çıkarınca normal hayatına geri döner. Hatta, tartışmayı unutur. Kin ve gizli planlar vizyonuna yakışmaz.

Kısaca, ilişkilerde ister erkek ister kadın olsun Yay burcu, rutin hayattan ve bitmeyen sorumluluklardan ürker. Kişisel özgürlüğünü korumak için elinden geleni yapacaktır.

Demokrasiye ve eşitliğe inanan yanı sayesinde ilişkide “ben ne istersem o olacak” derseniz size güler geçer. Yay burcu, hayallerini paylaşan ve hayalleri gerçekleşmediğinde yanında olan eşi takdir eder. Onu kazanmak için öncelikle arkadaşı olmayı başarmalısınız.

Yay Burcu Erkeği Özellikleri

Tarifi zor ve büyüleyici Yay erkeği ya konuşurken dikkat çekici jest hareketleriyle ya da nükte ve eğlenceli hikayeleriyle fark edilir. Sıklıkla iki özelliğe de rastlarsınız.

Yay erkeği size gezip gördüğü yerlerden bahseder. Farklı yerler görmüş olsa da seyahati sanki zihinde gerçekleştirmiştir, entelektüel bir şekilde anlatır.

Yay, okumayı seven entelektüel burçlardan biridir. Fakat, bir İkizler veya Başak gibi okurken her bir detaya dikkat etmez. Sezgileri daha güçlü olduğu için merak ettiği bilgileri parça parça ayırmak yerine onlara göz gezdirir.

Felsefe, ekonomi ve siyaset gibi konularda düşünüp fikirler üretip onları paylaşmak ister. Hatta zihninden geçen bilgiler, akşam yemeğinde ne yiyeceğinden daha önemlidir.

Çoğunlukla hayatının erken evrelerinde Yay erkeği, toprak burcu (Boğa, Başak, Oğlak) kadınını bulur. Bu kadın, Yay’ın dalgın ve sevecen halini görüp hayatını düzene sokmak, güzelleştirmek ister.

Yay burcunun hayatında tekrar ve rutin sevmediğinden bahsetmiştik. Elbette bir toprak kadını olmadan, bu erkek daha pasaklı bir yaşam sürer. Saçları kesim ister, kıyafetleri kırışır. Fakat, bu işlerin onun için yapılması bir süre sonra gücenmesine sebep olur. Ayrıca, pek de bu işleri umursamaz.

Tıpkı diğer ateş burçları gibi Yay burcu da toprak burçlarına ilgi duyar. Bir süreliğine Toprak kadınının ihtiyacı olan sarsılmaz, güvenilir ve kararlı eşi rolüne girer. Aslında isteyerek bu role girmez, Yay erkeği durumu fark edip rahatsız olana kadar biraz zaman geçer.

Bu tür bir Yay ilişkisi sıkıntılar doğurmaya açıktır. Bu erkek büyüyene kadar ona annesiymiş gibi davranamazsınız. Çünkü toprak burcu ile Yay burcunun büyüme anlayışları birbirinden biraz farklıdır.

Toprak burcu, olgunlaşmayı “sorumluluk almak” ile eş görür. Yay burcu için ise olgunlaşmak; yeni bilgiler öğrenmek, hayatı görmeye ve anlamaya çalışmaktır. Geleneksel bakış açısından Yay erkeği tamamen büyümez. Bu durum maceracı ve özgür kişiliğine de yakışmaz.

Gömlek ütüleyip yemek yapıp hayatını düzene sokmak istediğiniz ve gizlice kendinize bağlamak istediğiniz Yay erkeği her an durumu fark edip kaçabilir. Çünkü, toprak kadınında görüp ilgi duyduğu özellikleri önce kendi içinde bulması gerekir.

Onun için ne kadar az sorumluluğu üzerinize alırsanız ilişkiniz de bir o kadar rahat olur. Ne siz bir beklentiye girersiniz ne de Yay erkeği kendisini gergin ve gücenmiş hisseder.

Elbette toprak burcu kadınını suçlayacak bir durum söz konusu değildir. Yay erkeği; dinamik, heyecanlı, bir ayağı havada, bir parça yabani ve ulaşılması güç havasıyla kadınlara çekici gelir. Bu kadının, Yay erkeğini elinde tutması için ipleri biraz rahat bırakması, zihninde uygun bulduğu erkek davranışlarını esnetmesi gerekir.

Uzun süre boyunca evine kapanmış, dışarı çıkmasına izin verilmemiş veya gezmek için maddi fırsatı olmamış bir kadına Yay erkeği “su” gibi gelir. Yanında, kendisini özgür ve bağımsız hisseder.

Yay erkeğini kazanmak için içinizdeki macera sever ve heyecan arayan tarafınızı keşfetmeniz gerekir. Bir parça espritüel bir yanınız olması önemlidir. Yoksa Yay size gülerken, ne olduğuna şaşırırsınız.

Yay erkeğinin ilişkide en çok yaşadığı sıkıntı, hayalindeki romantik vizyon ile gerçek hayat arasındaki köprüyü kurmaktır. Birçoğu için bu iki kavram arasındaki boşluk geniştir ve köprü kurup gerçek hayatı anlamaları yıllar alır.

Farklı bir Yay çeşidi ise gerçeği fark edince umutsuzluğa kapılır. Hiç istediği gibi bir ilişki bulamayacağı düşüncesi onu rahatsız eder. Arkada ödenmemiş faturalar, kırık kalpler ve yarım kalmış işleri bırakır.

Kaybetmekten korkma düşüncesi aynı zamanda parasal konuları da içerir. Sonuçta yönetici gezegen Jüpiter, Yay erkeğinin ekonomik anlamda da büyümesini ve gelişmesini ister.

Kendini bir insana adamaya dair istek duyan Yay erkeği, aslında içindeki romantik parçanın zarar görmesinden endişe duyar.

Alaycı bir tutum ile duvar örüp espriler, şakalar yapar. Özellikle hassas bir kişi, Yay erkeğine bakınca, “Kalbi nerede bu adamın?” diye sorar. Bu role inanmayın. Yay burcunun kalbi tıpkı diğer ateş burçları gibi kolay kırılır.

En nihayetinde anlayacağı, bir ilişkide romantizmden önce arkadaşlığı başarması gerektiğidir. Kız arkadaşına macera sever yanını göstermeli, ilişkide güven duygusunu aşılamalıdır. Yay burcu erkeği, entelektüel İkizler, atılgan Koç burcunun karışımı gibidir. Yanında daima yapılacak bir şeyler vardır, hiç sıkılmazsınız.

Yay Burcu Kadını Özellikleri

Gerçek bir Yay kadını; keşfetmeyi, seyahat etmeyi ve yeni bilgiler öğrenmeyi ister. Kişisel özgürlüğünü önemser. Hızlıca evlenme veya evliliğin getirdiği sorumlulukları kolaylıkla kabul etme düşüncesiyle tanınmaz.

Sıklıkla bir Yay kadını ikisi de olmadan bir ömür rahatlıkla yaşayabilir. Çünkü, Türkiye’de yaygın evlilik anlayışı duvarların arasına kapanmak demektir. Çocuk sahibi olmak istese bile çocuğu büyüyünce ekonomisi el verdikçe, onunla gezip Dünya’yı görmek ister.

İnsana özgürlük, seyahat ve yeni insanlarla tanışma fırsatı veren her iş onun için uygundur. Ev hanımı olan Yay kadını dahi bunlara ihtiyaç duyar. En kötü olasılıkla insanları bir araya getiren sosyal kişilik rolünü üstlenir.

Ay burcu sebebiyle daha içine kapanık ve hayata daha entelektüel açıdan yaklaşan Yay kadını bulmak mümkündür. Fakat bilgi sahibi olduğu konulara dair düşüncelerini yüksek sesle söyler.

Sıklıkla Yay kadını kendini farklı alanlara adar. Örneğin, birini İslam dinine dair bilgilerle dolu bulursunuz, biri vejetaryen olmanın faydalarını anlatır, diğeri ise Karadeniz bölgesindeki yeşili korumak için çalışmalar yapar. Çünkü içinde, insanlığın iyiliğini gözeten güçlü bir vizyon taşır.

Fikirsiz olmak bir Yay kadını özelliği değildir. Bu kadın daima bir şey düşünür, öğrenir, okur ve taşır. Fakat farklı alanları anlamak isteyen tarafı sebebiyle sık sık bu konular değişebilir.

Bazı Yay kadınları din, psikoloji veya felsefe konularına özel ilgi gösterir. Açıklanması güç ve bilinmeyen konuları anlamak ister.

Arkadaş çevresinde espritüel ve neşeli kişiliği ile tanınır. Dışarıdan dili bir parça keskin görünür. Çünkü Yay kadını, zihnindekini rahatça konuşur. Sizin bu konuşmadan kırılacağınız aklına gelmez.

Çoğunlukla keskin görünen dili gerçekleri söyler. Yay kadınının güçlü sezgilerini aşmak zordur. Özü sözü bir olmayan kişileri kolaylıkla yakalar. Akrep burcu genelde böyle bir durumda bekleyip uygun zamanda kişiyle yüzleşirken, Yay yanlışa yanlış demez.

Yay kadını ilgi çekici ve heyecan verici grupların bir parçası olmak ister. İster kendi yeteneğiyle ilgili olsun ister arkadaşının, yeni ve önemli olan her şeyi tanımaya açıktır.

Farklı proje ve işlerle meşgul olmayı severken 8-5 arası günlük iş ve ev rutini pek ona uygun değildir. Özellikle her gün yaptığı işler birbirinin benzeriyse; çocuklara kahvaltı, işte dosyaları düzeltme, akşam yemeği ve ütü gibi özgürlüğü elinden gitmiş hisseder.

Hatta birçok Yay kadını, ev ve iş hayatındaki düzeni sağlama konusunda çok başarılı değildir. İster kardeş ister sevgili olsun hayatına giren Başak, Oğlak veya Boğa kişileri olumlu etki yapar.

Yay kadınının hediyesi insanları bir araya getirip onlara ilham kaynağı olmak, yeni bilgiler öğretmek, ufuklarını açmak üzerinedir. Temizlik ve düzen öğretmek değildir.

Eğer Yay kadını gerek dini gerek geleneksel açıdan evliliğe inanmıyorsa uzun süreli ilişkilere girmekte zorlanır. İçindeki yeniyi ve farklı olanı keşfetmeyi seven tarafını yola koyabilecek tek şey, inandığı dini veya felsefi kurallar olabilir. Yoksa, beyaz atlı prensini arayan prenses gibi zihnindeki insanı bulana kadar uzun yıllar farklı insanlarla vakit geçirebilir.

Yay burcu kadınını sahiplenmeyi düşünmek yerine onunla arkadaş olmaya çalışın. Sizden, onun özgür ve içindeki çocuksu tarafını fark edip saygı göstermenizi bekler. Tipik ateş burcunda olduğu gibi bir şey yaptırmak istiyorsanız tatlı dille konuşun, güzel yanlarını takdir edin, işe yarayacaktır.

Yay burcu, İkizler gibi konuşma ihtiyacı hisseder. Birçok Yay kadını öğrendiği ilgi çekici her şeyi sevdiği insanlarla paylaşmak ister. Hatta, çok alakasız bir konu olsa da size anlatış tarzından ve heyecanından konuyu merak edersiniz.

Eğer tutkusunu konuya vermişse, size her şeyinden bahsedecektir. Aslında, ateş burcunun bitmek bilmeyen heyecanı konuya da sıçrar. İçindeki ateş sönene kadar size her şeyi anlatabilir. Mümkünse biraz tolerans gösterin ve sevdiğiniz bu kadını dinleyin.

Yay kadını sanki hayata aşıktır. İçindeki bağımsız ruhu gören birkaç erkeği korkutabilir. Ama geleceğe dair umudunu yitirmez.

Astrolojinin en iyimser burçlarından biri olan Yay kadını ile biraz vakit geçirin. Siz de hayatın keyif veren, değerli yanlarına inanmaya başlarsınız. Yay burcunun inancı bulaşıcıdır. Size hayat verir.

Yay Burcunun Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

Yay burcu, entelektüel açıdan üstün yanını insanların fark etmesi için çabalarsa, konuşması kendini beğenmiş ve gururlu bir hal alabilir.

Bir alanda en iyi olsa da olmasa da göz odağı olmak için fikirlerini ortaya atabilir. Biraz ısrarcı davranışları insanların uzaklaşmasına sebep olur. Diğer insanlar onaylamadığında Yay burcu, kendisini değersiz hissedip ideallerinden uzaklaşabilir.

Üstteki davranışlar yerine, insanlara ilham kaynağı olmayı amaçlarsa, insanların neler sorduğuna dikkat kesilip etkili cevaplar verir. Entelektüel zekasını kullanıp insanların hayatını iyi bir şekilde yorumlayabilir. Hayata iyimser bakış açısıyla mantıklı tavsiyelerde bulunur.

İnsanlarda Yay’ın zekasını fark edip desteği için takdir eder. Sonuç olarak kabul edilmek ve takdir edilmek hayattaki huzurunu arttırır, kendisini ait hisseder.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Related Stories

Terazi Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Terazi Burcu Özellikleri Kuzey Yarım Küre’de Güneş, Terazi burcuna gece ve gündüz eşit olduğu zaman girer. Bu sebeple bu burcu denge ve eşitlik simgeler. Örneğin,...

Akrep Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Akrep Burcu Özellikleri Güneş, sonbaharın ikinci ayında yaprakların düştüğü, soğukların yaklaştığı dönemde Akrep burcundan geçer. Geleneksel olarak Akrep burcu sonraki hayat, ölüm, kişilik değişimi gibi...

Balık Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Balık Burcu Özellikleri Mart ayında Güneş, Balık burcunda ilerlerken günler uzamaya başlar. Güneş ışıkları, bulutlu gökyüzü altında zayıftır. Balık burcu döneminde doğa, ilkbahara dair umut...

Aslan Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Aslan Burcu Özellikleri Aslan burcu Kuzey Yarım Küre’de yılın en sıcak ayına denk gelir. Temmuz ve Ağustos aylarında zaman genelde eğlenceye, tatile ve yaratıcı aktivitelere...

Boğa Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Boğa Burcu Özellikleri Güneş, ilkbaharın ikinci ayında Nisan yağmurlarıyla ve günlerin gitgide uzadığı vakitte, Boğa takımyıldızının üzerinden geçer. Kış mevsimi geride kalmıştır, artık bolluğun ve...