Pazar, Mayıs 26, 2024

Boğa Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

-

Boğa Burcu Özellikleri

Güneş, ilkbaharın ikinci ayında Nisan yağmurlarıyla ve günlerin gitgide uzadığı vakitte, Boğa takımyıldızının üzerinden geçer. Kış mevsimi geride kalmıştır, artık bolluğun ve hayattan keyif almanın zamanıdır.

20 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arasında doğan kişiler Boğa burcudur. Öncelikle halk arasında hesaplanması kolay olduğu için herkes Güneş burcunu bilir. Bu burç türünü kısaca açıklayıp Boğa burcunu detaylı bir şekilde analiz edelim.

 • Sembolü: Boğa
 • Elementi: Toprak
 • Niteliği: Sabit
 • Yönetici gezegeni: Venüs (güzelliğin ve aşkın gezegeni)
 • Renk: Yeşil, pembe
 • Gün: Cuma, Pazartesi
 • Uğurlu sayılar: 6, 4
 • Uğurlu taşları: Turkuaz taşı, Topaz taşı, Pembe Kuvars, Safir, Yeşim
 • Vücutta tekabül ettiği yer: Boyun, boğaz, çene
 • Olumlu özellikleri: Sabırlı, düzenli, yardımcı, romantik, özenli, adanmış
 • Olumsuz özellikleri: Fazla hoşgörülü, inatçı, tembel, fazla ihtiyatlı
 • En sevdiği şeyler: Fotoğraf, dağlar, güzel müzik, gurme yemek, yemek pişirmek, bahçecilik, romans, kaliteli giysiler,
 • Nefret ettiği şeyler: Acele ettirilmek, parayı israf etmek, kirli şeyler, oteller, ani değişiklikler, engeller, güvensizlik
 • Gizli tutkuları: Her şeyin en iyisine sahip olmak
 • Güçlü yanları: Güvenilir, sabırlı, pratik, adanmış, sorumluluk sahibi, stabil olmaları
 • Zayıf yanları: İnatçı, sahiplenici, tavizsiz olmaları

Astrolojide Güneş, içimizdeki kişiliğin dışa vurumudur. Gezegenlerin en büyüğü olan Jüpiter ile kıyaslayınca, Güneş’in sadece 10’da birine eşittir. Güneş, bize en yakın ve en büyük yıldız olduğu için astrolojiye göre önemi diğer gezegenlerden daha fazladır.

Güneş burcu, kişinin egosu, mantığı, hayata bakış açısı ve hissettikleri ile ilgili genel bilgiler verir. Bir kişiyi tanımlamak istersek, boy-kilo-yaş ve meslek gibi basit tanımları geçince Güneş burcu ortaya çıkar. Her birimizin kişisel doğum haritasında yükselen burcuyla birlikte patron sayılır.

Güneş burcunu iyi anlamak hayattaki yapacağımız hataları en aza indirmek için önemlidir. Yoksa kibir, kabadayılık ve sahte özgüven gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Bu burç, kişilik analizinde yapbozun sadece bir parçasıdır. Örneğin Türkiye’yi bir yabancıya anlatırken sadece Ankara’dan bahsetmek yetersiz kalır. Güneş burcu da kişinin sadece başkentini açıklar.

Başkent, kararlar alırken diğer şehirleri de ele almak zorundadır. Bu sebeple, paragrafların %70 veya üzeri, kişinin özellikleriyle örtüşüyorsa bu büyük bir başarıdır.

Yazılanları kabul etmeden önce sorgulayıp örnekleri inceleyin. Kendi hayatınız ile olan benzerliklere bakın. Astrolojinin kişilik analizinde sadece bir araç olduğunu hatırlayın.

Boğa Burcu Genel Özellikleri

Boğa burcu, insanlarla bir araya gelmeyi ve sahip olunan kaynaklardan keyif almayı simgeler. Fiziksel sağlık ve hayattan keyif almayı sağlayan beş hissin yanında yemek, barınma ve kıyafetler Boğa burcunun temel kaygılarıdır.

Mart ayında ekilen bitkilere Nisan ayında bakım yapılır ve doğaya bırakılıp sabırla büyümeleri beklenir. Tıpkı Boğa burcunun temsil ettiği huzur, sadelik ve kararlılık gibi.

Her Boğa, ruhunu rahatlatacak olan bu özelliklere doğru bir serüven içindedir. Hayatta biraz yavaşlayıp beden ve içgüdü arasında güçlü bir bağ kurma üzerine çalışır.

Boğa burcu, diğer burçlara göre daha yavaş olarak tanınır. Sanata dair yanı ve hayatın ritmine karşı sabırlı hali sayesinde insanlarla iyi ilişkiler kurmayı başarır.

Herhangi bir krizde şaşırtıcı derecede sakin kalabilir. Bazen işleri kendi istediği şekilde yapmak istemesi diğer insanları öfkelendirebilir. Özetle, Boğa burcunun hayatında huzur, sadelik ve dinginliği bulması gerekir.

Boğa’nın aradığı huzur dışta değil içtedir. Bu sebeple güzel bir sabah, yeşillikler arasında biraz zaman geçirip 6 saat çalışmak, 8 saat ofiste bilgisayar başında oturmaktan çok daha verimli olabilir.

Müzik bu burçta farklı bir rahatlatıcı etkiye sahiptir. Tanıdık manzaralar, gerçek arkadaşlıklar ve bitki ekimiyle uğraşmak keyif verir.

Boğa burcu stratejisi her şeyi sadeleştirmekten geçer. Dramadan en uzak burçlardan biridir. Diğer birçok burç gibi yoğun kişisel değişim evresinden geçmez.

Ne zaman yola çıksa yanında yol boyunca konforunu eksiltmeyecek yiyecekleri unutmaz veya yemek için duracağı restoran zihninde çoktan yer etmiştir. Boğa burcu Dünya’yı tüm sıkıntılara rağmen olduğu gibi kabul etmemize yardımcı olur.

Bir Boğa kirada oturmak yerine lüks ihtiyaçlarını bir kenara atıp kendi evine sahip olmak ister. Rahat ve huzurlu çevresini oluşturabilecek kadar para yeterlidir. Fakat bazen rahat bir çevre oluşturmak için -bahçeli bir ev gibi- para daha önemli olabilir.

Özgüveni, yakın ve tanıdık çevreden çok fazla uzaklaşmamak üzerine kuruludur. Bir Boğa, farklı kültürden insanların yanında yeterince rahat olamayabilir.

Boğa’nın içine baksanız hayatın ne kadar hızlı gittiği konusunda biraz endişe duyan, diğer insanlarla sahip olduklarını daha az paylaşmak isteyen bir insanla karşılaşırsınız.

Boğa Burcu Aşk ve İlişki Hayatı 

Boğa burcu, bedeni ve beş duyusuyla güçlü bir bağ içindedir. Tipik bir Boğa; güçlü, yoğun ve arzulayan duygularla bir ilişkiye başlar. Güzelliği sever.

Hayattan keyif almak ve anı yaşamak önemli olduğu için para biriktirme gibi bir amacı olmadıkça eğlence ve lükse merakı fazla olabilir. Nefsinin isteklerini kırmış, Dünya nimetlerinden elini eteğini çekmiş, münzevi bir insan aramayan için idealdir.

Birçok Boğa için ilişkinin yatak odası kısmı önceliği en yüksek olan alandır. Onu evliliğe sadık tutmanın en kolay yolu mutlu bir cinsel hayattan geçer.

Kişinin ahlak sistemi konusunda yorum yapmak kolay değildir. Çünkü kişisel düşüncesi ailesi ve arkadaşları tarafından etkilenir ve her insan gibi kendi kararlarını verir.

Eğer sadık kalmayı seçerse (ki genellikle bunu seçer), sadık kalır ve kararlıdır. Eğer bunu seçmez ise evlilik dışında birliktelikler yaşayıp keyif alabilir. Ama asla evliliğine zarar gelmesine izin vermez. Çünkü hayatta istikrar ve denge bu burç için çok önemlidir.

İstikrar deyince özellikle ilişkide oyunları pek sevmez. Örneğin yatak odasında eşiyle vakit geçirmek isterken nedensiz yere reddedilirse, ihtiyacını gidermek için gidip başka birini bulabilir.

Venüs tarafından yönetilen Boğa burcu bir parça romantiktir. Terazi gibi görkemli, Balık gibi biraz belirsiz veya Akrep gibi yoğun ve karanlık değildir.

Bir Boğa’nın romantizmi eski öyküler ve filmlerdeki gibidir. Çünkü, Boğa burcu gelenekleri önemser. Bu gelenekler daha önce denenmiş ve işe yaramış olduğu için istikrar arayan tarafına huzur verir.

Güçlü Boğa burcu etkisi altında olan bir kişi, sözlerinin arkasında durur. Emin olmadan söz vermez. Hatta, söz verene kadar ortadaki tüm gerçekleri inceler.

Boğa burcu birçok insanın aksine, nişan yüzüğüne, düğüne, gelinliğe ve damatlığa inanır. Çünkü bu tür elle tutulur parçalar, kendi duygularının vücut bulmuş halidir. Bir nevi verdiği sözün eseridir.

Duyguları göstermek için hediye almayı ve vermeyi sever. Fakat hediye almak bazen zor gelebilir. Sebebiyse sabit ve dikkatli doğasında, duygularını anlayıp analiz etmek onun için kolay değildir.

İstikrar ve dengeyi önemseyen kişiliğinden dolayı Boğa burcunun ilişkiden ilişkiye koştuğuna pek rastlanmaz. Belki günübirlik sadece cinsel birliktelikler yaşayabilir. Ama geleneksel bir ilişkiye başlamak farklıdır.

Sorumluluk hissi, güven ve istikrar arayan yanıyla birleşince başladığı bir ilişki kötüye gitse bile uzun süre vazgeçmeden bekleyebilir. Bu durumda ilişkinin kötüye giden tarafını doldurmak için başka arayışlar içinde olacaktır. Ama inşa ettiği bir binayı -özellikle evliliği- yıkmak istemez.

Anı yaşamayı başardığı için şaşırtıcı derecede sade bir hayat sürebilir. Bu da derin konuları konuşmanın zor olduğu anlamına gelir. Kelimesi kelimesine net ve elle tutulur iletişim kurulmadığı müddetçe bir Boğa, konuşmanın altındaki yatan ince detayları anlamakta zorlanacaktır.

Örneğin Akrep burcuna pek zor gelmeyen; rol yapma ve duygusal manipülasyon, Boğa’nın başını çevirip tiksinmesine sebep olabilir.

Eğer bir Boğa’ya bir şey söylemek istiyorsanız gösterin veya o belge, fotoğraf, madde her neyse avucunun içine koyun.

Mağazanın vitrinini izler gibi gözle görülür problemleri fark eder. Eğer eşinin zihninde birikmiş ve gizli kalmış üzüntüler varsa onları bilemez. Eşi de duyguları konusunda pek açık değilse, sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Boğa burcu şefkatli, kibar ve sevgi doludur. Beden ve duyularla ilgili bir burç olduğu için sevgisini dokunarak göstermeyi seçer. Eşi için sevgiyi gösteriş biçimi mutluluk verici, tatmin edici veya bunaltıcı olabilir.

Boğa, sahiplenici bir burç olmasına rağmen bu davranışında Akrep’ten daha farklı bir nedeni vardır. İlişkide sevdiğini kıskanan yanı ile ünlüdür. Tıpkı değerli bir sanat eseri, antika veya nadir eski kitapları sahiplenmek gibi değerli bulduğu kadın veya erkeği sahiplenir. Artık o kişi Boğa’ya aittir.

Sahiplendiğini göstermek için insanlar arasında sevdikleriyle fiziksel temas kurmaktan çekinmez. Eğer serbest bir ilişki ve duygusal olarak bağımsız bir eş arıyorsanız, aşık olmuş bir Boğa burcu size uygun olmayabilir.

Bir Boğa’yı sinirlendirmek için şiddetli bir şekilde kışkırtmak gerekir. Güçlü Boğa burcu etkisinde olan kişiler insanlarla iyi geçinir ve sabırları oldukça yüksektir. Hatta ilişkide huzur ve sakinlik arayan herkesin bir Boğa bulması yararına olur.

Çok sıkıştırılırsa gerçekten sinirli kırmızı bir boğaya dönüşür. Tıpkı dokunarak duygularını ifade etmesi gibi öfkesini fiziksel olarak gösterebilir. Sinirlenince üstü kapalı iğneleyici cümlelerle savunmaya geçen Başak veya İkizlerin aksine, Boğa burcu kırıp döküp parçalayabilir.

Bu şiddeti gözlemlemek için Boğa’nın eşi, evde bağımsızlığını ilan edip Boğa’ya danışmadan hareket edebilir. Başka yol ise paraya dair huzurunu sarsmaktan geçer.

Örneğin, Boğa kadını boşanma esnasında ev, araba, mobilya ve banka hesaplarını sıkı tutar. Kısaca, sahip olduğu bir şeyi kaybetmek üzere olan Boğa oldukça öfkelenir.

Sadakat ve sabırda hiçbir burç Boğa’yı geçemez. Hatta olaylar karşısında soğukkanlı kalabilme özelliği ile de bilinir. Boğa -herkes gibi- kendisinden olmayan özelliklere sahip insanlara daha çok ilgi duyar. Örneğin, aniden sinirlenen, gözü pek, çocuksu veya hayal gücü güçlü kişileri çekici bulur.

Bir Boğa, onu ısıtıp rahatlatacak bir ateşe ihtiyaç duyar. Para olmadan da hayata güvenmeyi öğretecek ve ilham verecek bir eş ona huzur verir.

Hayatın sıradan ve sonsuz problemleriyle tek başına savaşacak güçtedir. Doğallığı, sadeliği ve içtenliği ile mutluluğu bulması, eşine o mutluluğu getirmesi hiç de zor değildir.

Boğa Burcu Erkeği Özellikleri

Boğa burcu erkeği, genellikle duygulara hitap eden kişiliği ile güzel olana aşık bir insandır. Sık sık maço bir görüntüye rastlanır. Boğa erkeği gelenekleri önemsediği için yetiştiği toplumdaki ideal erkek rolünü sahiplenmek ister.

İdeal erkek düşüncesini Koç burcu kişisel gözlemleri ile oluştururken, Boğa burcu toplumu izleyerek birçok kadının istediği erkek modelini temsil etmek ister.

Örneğin, içinde bulunduğu kasabanın erkeklerinin giymesi beklenen kıyafetler neyse ona benzer giyer, takdir edilen erkek davranışlarını sergiler. Fakat, bu süreç bir Boğa için bilinçli ve planlı şekilde değil, doğal bir gelişim halinde ilerler.

Hem bir toprak burcu olarak ayakları yere sağlam basan erkek izlenimi verirken, hem de yönetici gezegeni Venüs’ün etkisiyle güzel giyinir, dış görünüşüne dikkat eder.

Eğer Boğa burcu etkisi güçlü bir erkekten bahsedersek sade kıyafetler tercih eder, saç ve sakal bakımına dikkat eder. Çünkü dış görüntü, fiziki güzelliğin değerlendirilmesinde önem arz eder. Boğa erkeği, kadında aradığına kendisi de layık olmak ister.

Eğer fiziksel temas kurmaktan hoşlanıyorsanız, size bir Boğa erkeği bulmak gerekir. Birçoğu yatak odasında da hüneriyle gurur duyar. Tıpkı fiziksel güzelliğe verilen önem gibi yatak odasında geçirilen vakitte önemlidir. Aceleyle ve dikkatsizce yapılan bir şey değildir.

Güçlü olsa da genellikle sessiz olan Boğa burcu erkeği bazılarının dikkatini çekmez. İlişkide macera ve heyecan arayan, sık sık duygu ve düşünceleri paylaşma ihtiyacı hisseden biri için uygun olmayabilir.

Oyunlar yapma ve derin kişisel düşüncelerini paylaşıp sürekli iletişim halinde kalmak, Boğa erkeğinin popüler olduğu konular değildir. Fakat, en zor sıkıntılarda bile metanetli kalıp, süreç geçene kadar ayakta kalabilen nadir burçlardan biridir.

Eğer sadelik size göre değilse, biraz komplike, ulaşılması zor ve sezgileri güçlü bir erkek arıyorsanız Terazi, Akrep veya Balık burcu erkeğini deneyebilirsiniz.

Boğa burcunun sadeliğine örnek vermek gerekirse, anlamak istemediği durumu görmezden gelir. Eşine, bu anlaşılmaz işin mantık dışı veya komik göründüğünü söyleyip biraz patronluk taslayabilir.

Bir Boğa burcu erkeğinin dikkat edilmesi gereken özelliklerinden biri; zaman zaman kendini beğenmiş, sadece kendisi haklıymış tarzında davranmasıdır.

Kolay kolay endişe krizlerine girmediği için başka birisinin endişelendiğini görmek ona komik gelebilir. Ne diyeceğini bilemediğinden bir aspirin alıp iyi uyku çekmeyi tavsiye edecektir.

Altüst olduğunuz zaman Boğa erkeğinin huzurlu ve ayakları yere basan enerjisinden faydalanıp sakinleşebilirsiniz. Fakat, büyük ihtimalle sizin sorununuzu tam olarak anlamayacaktır. En sade şekilde ifade etmediğiniz müddetçe, anlatmanıza da gerek yoktur.

Özellikle yoğun duygular yaşayıp davranışları aşırıya kaçan insanlara karşı sabrının bir sınırı vardır. Çünkü bir Boğa erkeğine göre her şeyin basit bir çözümü olmalıdır. Maalesef bazı sorunların çözümleri yoktur ve Boğa erkeği bunu kabul etmekte zorlanabilir.

Onu aldatmaya veya ilişki konusunda kafasını karıştırmayı denemeyin. Trip ve naz gibi konularda ilgi duyduğu kadının ne yapmak istediğini anlamakta zorlanacaktır. Eğer bir Boğa erkeği duygusal ilişkiye girme konusunda ciddiyse, gerçek anlamda zayıf ve korunmasız bir pozisyona girmiş demektir.

İlgi duyduğu kadından farklı cevaplar almak onu şaşırtıp yaralayabilir. İstikrar arayan kararlı yapısından dolayı, uzun süre bir kadının peşinden koşabilir. Fakat birçok kez reddedilir veya kenara sıkıştırılırsa, kadını hayatından tamamen çıkarıp bir daha görüşmeme kararı alır.

Bir kere karar verdi mi sevgi veya nefret ne olursa olsun kendisine verdiği sözde durur. Boğa erkeği affetme konusunda çok başarılı değildir. Unutabilir veya konuyu geçiştirip konuşmak istemeyebilir. Fakat, yaşadığı duygusal sıkıntı her neyse onu uzun süre zihninde tutar.

Pek çalışmayı sevmeyen tembel tarafı ile de bilinir. Boğa burcunun kişiden kişiye etkisine göre değişebileceğini ekleyerek, işleri bitirme konusunda sıklıkla üşendiği gözlemlenmiştir. Favori dinlenme yeri televizyon önünde uzanmak olabilir.

Hem kendini şımartmayı hem de şımartılmayı sever. Bu da bazen hizmet edilmek istiyormuş gibi görünmesine sebep olur. Haliyle, bağımsız ve çalışan bir kadın, Boğa burcu erkeğinin evdeki işlere eşit miktarda destek sunmasını bekler.

Özetle, ne kadar heyecan uyandırıp orijinal görünse bile Boğa erkeğinin içinde geleneklere bağlılık yatar. Erkek egemen bir aile görüşü hakim olabilir. Ama bu birçok Türk kadını için kötü bir durum değildir. Bir Boğa burcu erkeği, eşine kadın olduğunu dokunarak hissettirir.

Boğa Burcu Kadını Özellikleri

Tensel, geleneksel ve maskülen Boğa erkeğinin yanında Boğa burcu kadını yumuşak yanı, bilgeliği, sabrı ve gücü ile birçok erkeğin hayalindeki kadın rolünü canlandırır.

Literatürde iki farklı Boğa kadınından bahsedilir. Birincisi yüksek oranda yönetici gezegeni Venüs tarafından etkilenir. Bu kadın dış görünüşüne daha çok önem verir. Erkeklerde ilgi çekici duygular uyandıran güzel kıyafetler giyip cezbedici parfümler kullanır.

Biraz şımartılma isteği yüksek ve miskin olabilir. Fakat erkekleri etkileme konusunda yüksek becerisi vardır. Hatta, antik astroloji kitaplarında gücün ve güzelliğin Tanrıçası olarak bilinir.

Bu birinci kategorideki Boğa kadını, özellikle yatak odasını önemseyen erkekler için idealdir. Fakat, Boğa burcunun doğal ve sade olan yanı onda da baskındır. Bu yüzden derin düşünme, farklı aktivitelerle uğraşma veya özel yetenekler konusunda belirgin özellikleri olmayabilir.

Venus’ün etkilediği birinci tür Boğa kadını eşine bağlı, onu çekip çeviren ve kendini yaptığı işe adayan yanı ile tanınır. Kendisinde olan her şeyi eşine sunmaya çalışır, azmi ve vefası hayranlık uyandırır. Bazen bu ilişkide bağlılık biraz aşırı olabilir.

Boğa kadınından ayrılmak için ya gerçekten çok hissizleşmek ya da her şeyden vazgeçip o bunu fark edene kadar sabretmek gerekir. Çünkü, tıpkı kendi verdiği sözlerin arkasında durduğu gibi ona söz veren bir erkeğin de zamanı gelince ciddi bir adım atacağını düşünür. Bu sebeple sabırla uzun süre bekleyebilir.

Daha önce bahsedildiği gibi Boğa burcu doğum haritasında ateş burcu etkisi yoğun olanlara (Koç, Aslan, Yay) ilgi duyar. Maalesef, ateş burcu astrolojide kendisini ilişkiye adayan özellikleri ile ünlü değildir.

Ateş burcu, ışıltıyı ve başarıyı biraz sürprizlerle dolu tarafıyla sever. Fakat Boğa burcu kadını, ilişkiye başlarken istikrar ve huzur amacını benimser. Bu yüzden bazı ateş burçları Boğa kadınını üzebilir.

İkinci tür Boğa burcu kadını, kısaca “doğal” olarak tanımlanabilir. Boğa’nın sadık, kibar ve sabırlı yapısı bu kadında da kendisini gösterir. Onu ayıran makyajdan sakınıp sağlıklı beslenmeye verdiği önemdir.

Bazen Boğa kadınının doğa ile yakın temas kurmak için şehir dışında yaşadığı gözlenir. Geleneklere ve geçmişe olan ilgi bu ikinci türde daha yoğundur. Örneğin; belli bir yaşa gelmiş Boğa kadınından “ah o eski bayramlar” söz ve benzerini bazen duyabilirsiniz.

Eğer şehir trafiğinden uzaklaşıp küçük bir kasabada, toprakla iç içe yaşamayı hayal ediyorsanız, bahsettiğim ikinci tür Boğa burcu kadınını bulunca kaçırmayın.

Fakat hareketli bir yapınız varsa, plansız büyük adımlar atmaya eğilimliyseniz, zorluklar ortaya çıkabilir. Çünkü, Boğa kadını hayatındaki istikrar ve huzuru sarsmamak için değişime hazırlı olmak, plan yapmak ister.

Açık konuşur, cümleleri ne içeriyorsa harfi harfine onu demek istiyordur. Haliyle, şaka olduğunu zannettiğiniz konuların bile aslında bir gerçek olduğunu sonradan fark edebilirsiniz. Özellikle fikirleriniz sık sık değişiyorsa Boğa kadını, sizin düşüncelerinize saygı duymakta zorlanabilir. Örneğin:

Boğa Kadını: “Ama beni sevdiğini söylemiştin.”
Erkek: “Ama bu bir yıl önceydi.”
Boğa Kadını: “Yani? Söz vermiştin.”

Bu yüzden sözlerinizin arkasında durmaya hazır olun. Davranışlarınız anlaşılmayınca, bir Boğa kadınının gözünde zayıf ve güvenilmez kişi kategorisine girerbilirsiniz.

Hangi işte ne kadar süre çalışırsa çalışsın, Boğa burcu kadını doğal ve sade yanını kaybetmez. Pratik zekası ve iş stratejileri güçlü olan bir Boğa kadını bile doğallığından ödün vermez. Bu sadeliğin insanlar üzerinde iki etkisi vardır. Sinir bozucu derecede gerçekçi olabilir veya büyüleyici derecede samimi.

Birçok insan anlaşılması güçtür. Kişinin gösterdiği kimliği ile gerçek kişiliği arasında büyük farklar olabilir. Boğa burcu ise hayata doğal yaklaşımından dolayı insanları doğru analiz edemeyebilir.

Her insanın farklı olduğunu anlaması zaman alır. Evet, dıştan görünen tüm detayları not edip dış görünüşe dair şaşırtıcı bilgiler sunabilir. Ama insanları detaylı anlayamadığı için doğru insanı bulana kadar hayatındaki istikrar ve huzur birkaç kez sarsılır. Nihayetinde, her bir deneyimle güçlenip sarsılmaz bir Boğa kadını olmayı başaracağından şüphe yoktur.

Boğa Burcu Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

Boğa burcu, mal ve mülk gibi maddi ürünlerin önemini hayatında merkeze koyabililir. Bu durum, sevdiklerine sık sık ev, araba alması için ısrar etmesine sebep olur. Başka bir olasılık ise mal ve mülke sahip olmadan kendisini değerli görmemesidir.

Bu değer sisteminden dolayı gelecekte büyük miktarda para kazanabilir. Fakat hayat, karşısına paraya onun kadar değer vermeyen ilgi duyduğu bir kadın veya erkek çıkarır. Sevdiği insanın değer yargısını anlayıp kendisini iyi yönde değiştirmek için çabalayabilir.

Hayata bakış açısını biraz değiştirince, sahip olduklarını insanları mutlu etmek için kullanır. Elindeki para, yatırım vb. maddi ürünleri sevdiği insanla paylaşması, aradığı huzuru bulmasını sağlar.

Aslında insanlara maddi ürünlerin önemini öğretirken, kendisi de objektif olmayı öğrenir. Örneğin, sadece para olarak değil spor, din veya politikadan bir değere fazla bağlıysa altındaki nedeni kavrar. Hayatta kıymet verdiği kavram ve ürünlerle sağlıklı ilişkiler kurmayı öğrenir.

Sonuç olarak, insanların değerlerinin farkında olmak, Boğa burcunun maddi ve psikolojik ihtiyaçlarını olumlu yönde değiştirir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Related Stories

Terazi Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Terazi Burcu Özellikleri Kuzey Yarım Küre’de Güneş, Terazi burcuna gece ve gündüz eşit olduğu zaman girer. Bu sebeple bu burcu denge ve eşitlik simgeler. Örneğin,...

Akrep Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Akrep Burcu Özellikleri Güneş, sonbaharın ikinci ayında yaprakların düştüğü, soğukların yaklaştığı dönemde Akrep burcundan geçer. Geleneksel olarak Akrep burcu sonraki hayat, ölüm, kişilik değişimi gibi...

Balık Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Balık Burcu Özellikleri Mart ayında Güneş, Balık burcunda ilerlerken günler uzamaya başlar. Güneş ışıkları, bulutlu gökyüzü altında zayıftır. Balık burcu döneminde doğa, ilkbahara dair umut...

Yay Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Yay Burcu Özellikleri Güneş, günlerin kısalıp soğuduğu, soba veya ısıtıcımızın yanında derin düşüncelere daldığımız zamanlarda Yay burcundan geçer. Hayat nedir? Hayatımız sona erdiğinde ne olur?...

Aslan Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Aslan Burcu Özellikleri Aslan burcu Kuzey Yarım Küre’de yılın en sıcak ayına denk gelir. Temmuz ve Ağustos aylarında zaman genelde eğlenceye, tatile ve yaratıcı aktivitelere...