Cumartesi, Nisan 13, 2024

Başak Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

-

Başak Burcu Özellikleri

Güneş Yaz mevsiminin son ayında Başak burcunda yer alır. Mahsuller hasat edilmek için hazır mıdır? Yoksa ürünlerin olgunlaşması için biraz daha mı beklemek gerekir? Analitik becerisi ile tanınan Başak burcu, yaz mevsiminin sonunda bu gibi kararları ölçüp biçmeyi simgeler.

23 Ağustos – 22 Eylül tarihleri arasında doğan kişiler Başak burcudur. Bir insanın burcunu sorduğumuzda Güneş burcunu sorarız. Bu burç türünü kısaca açıklayıp Başak burcunu detaylı bir şekilde analiz edelim.

 • Sembolü: Bakire kadın
 • Elementi: Toprak
 • Niteliği: Değişken
 • Yönetici gezegeni: Merkür (iletişim gezegeni)
 • Renk: Gri, bej, açık sarı
 • Gün: Çarşamba
 • Uğurlu sayılar: 5, 14
 • Uğurlu taşları: Akik, Kehribar, Jasper, Turmalin, Yeşim
 • Vücutta tekabül ettiği yer: Mide, bel, sindirim sistemi
 • Olumlu özellikleri: Adanmış, becerikli, yardımsever, çalışkan, hazırcevap, pratik
 • Olumsuz özellikleri: Vaaz verme meraklısı, kendi kendine zarar verme, kendine acıma, şekilci, eleştirel
 • En sevdiği şeyler: Bilgisayarlar, dergiler, uzun banyolar, konserler, çocukluk arkadaşları, hayvanlar, sağlıklı yemekler, kitaplar, doğa, temizlik
 • Nefret ettiği şeyler: Tembel ya da kaba insanlar, evden ayrılmak, yardım istemek
 • Gizli tutkuları: Kahraman olmak
 • Güçlü yanları: Sadık, analitik, nazik, çalışkan, pratik olmaları
 • Zayıf yanları: Utangaç, endişeli, aşırı yargılayıcı olmaları

Astrolojide Güneş, içimizdeki kişiliğin dışa vurumudur. Gezegenlerin en büyüğü olan Jüpiter ile kıyaslayınca, Güneş’in sadece 10’da birine eşittir. Güneş, bize en yakın ve en büyük yıldız olduğu için astrolojiye göre önemi diğer gezegenlerden daha fazladır.

Güneş burcu, kişinin egosu, mantığı, hayata bakış açısı ve hissettikleri ile ilgili genel bilgiler verir. Bir kişiyi tanımlamak istersek, boy-kilo-yaş ve meslek gibi basit tanımları geçince Güneş burcu ortaya çıkar. Her birimizin kişisel doğum haritasında yükselen burcuyla birlikte patron sayılır.

Güneş burcunu iyi anlamak hayattaki yapacağımız hataları en aza indirmek için önemlidir. Yoksa kibir, kabadayılık ve sahte özgüven gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Bu burç, kişilik analizinde yapbozun sadece bir parçasıdır. Örneğin Türkiye’yi bir yabancıya anlatırken sadece Ankara’dan bahsetmek yetersiz kalır. Güneş burcu da kişinin sadece başkentini açıklar.

Başkent, kararlar alırken diğer şehirleri de ele almak zorundadır. Bu sebeple, paragrafların %70 veya üzeri, kişinin özellikleriyle örtüşüyorsa bu büyük bir başarıdır.

Yazılanları kabul etmeden önce sorgulayıp örnekleri inceleyin. Kendi hayatınız ile olan benzerliklere bakın. Astrolojinin kişilik analizinde sadece bir araç olduğunu hatırlayın.

Başak Burcu Genel Özellikleri

Pamuk kadar saf ve temiz olabilmek Başak burcunun gelişim amacıdır. Fakat bu saf ve temiz olma kelimeleri cinsel birliktelikten kaçınmak değildir. Bu burcun amacı kendi potansiyelini en iyi şekilde gerçekleştirmek üzerinedir.

Mükemmele ulaşamayacağının farkındadır. Ama birçoğu mükemmele yakın olmaya çalışmanın zararı olmadığını bilir.

Küçük detayları görebilmesi ve analitik becerisi ile dışarıya bazen hoşnutsuz ve eleştirel bir birey olarak yansır. Başak burcunu memnun etmenin zor olması, huysuz olmak istediği için değil, daha iyi seçeneklerin var olduğunu ayırt edebilme becerisinden kaynaklanır.

Hayattaki amacını kavramış bir Başak burcu durumları değerlendirirken “yeterince iyi”, “bu yeterli” gibi yapıcı analizlerde bulunur. Fakat kusur arama işine girip endişelenirse, amacına egosu karışabilir. Nihayetinde, yaptığı her işte mükemmel olmasa da en faydalı sonucu ortaya çıkarmak için uğraşır.

Başak burcunu “fayda sağlamak” kelimesi tanımlar. İnsanlara karşı değerli bir dürtü ile hizmet etmek, onların hayatında bir işin parçası olmak ister.

Bir iş ne kadar sıradan olursa olsun, insanların bu küçük ve sıradan işlere yaklaşımı günümüzün kalitesinde büyük bir etki yapar. Bir kafede kahve sırası size geldiğinde kahvenizi veren kişinin küçük bir gülümsemesi gününüzün büyük bir bölümünü etkileyebilir.

Bir araba servisinde çalışan kişi üzgün olduğu için arabanızdaki önemli bir değişimi unutursa, o haftanız araba arızasıyla boşa geçebilir. Başak burcu, yardım etmek, iyi iş yapmak ve Dünya’yı daha güzel hale getirmek için uğraşır.

Başak, Boğa burcu gibi yanındaki insanlar üzerinde rahatlatıcı ve iyileştirici bir etki bırakır. Hayvanlar, bu burcun sevgi ve saygısını hissedip ona daha kolay yaklaşabilir. Hatta güçlü Başak burcu etkisi altında olan bir kişi hayvan haklarını savunur ve hayatını onları korumaya adayabilir.

Tolerans seviyesi yüksektir. Fakat belli bir düzeye dayandıktan sonra patlayıp etkileyici, bir o kadar da ürkütücü tepki verebilir. Merkür tarafından yönetildiği için tartışma esnasında sözleri kısa ve öz kullanır. Detaylı gözlemlerindeki bilgileri sözleriyle aktarırken insanı sarsacak nokta atışları yapabilir.

Kısaca Başak burcu, yardımcı olmak isteyen duyarlı bir ruha sahiptir. Sadece her şeyin olduğundan daha iyi hale gelmesini diler.

Başak Burcu Aşk ve İlişki Hayatı

Başak burcu, kullanma kılavuzunu okumayı sever. Yeni aldığı bir aletin veya başlayacağı işin kılavuzu gözden kaybolursa endişelendiğini gözlemlersiniz.

Bu durum özellikle aşk ve ilişkilerde tam da zihnindeki kılavuza uygun hareket etmesine rağmen sorunlar ortaya çıkarır. Bazen, neden sevdiği insanın ilgisini tutamadığını düşünür. Bu konu Başak burcunun bilinmeyene dair endişesiyle ilgilidir.

Cinsellik ve aşk her insanda farklı olduğu için anlaşılmazı güç olgulardır. Bu yüzden bir Başak elinde kılavuzu olduğunu düşünse de emin olamaz. Her şekilde bilinmeyene adım atmak zorundadır.

Genellikle aşka ve ilişkiye bakış açısı oldukça yoğun ve tutkuludur. Aşkı derinlemesine yaşar. Fakat Başak, duygularının farkındadır ve bu zayıflığın ortaya çıkmasına izin vermek istemez.

Sonuç olarak, sıklıkla romantizmden uzak görünen bir Başak ile karşılaşırsınız. Belki yatak odasında bulduğu bir kılavuz veya duyduğu bir tavsiye sayesinde oldukça başarılı olabilir. Ama onu savunmasız bırakacak olan duygularını az gösterir.

Bir toprak burcu olarak tensel yanını ön plana çıkaran Başak tipi ise oldukça farklıdır. Yatak odası ihtiyacı oldukça derin ve hislere bağlıdır. Analitik düşünme becerisi sayesinde eşinin ihtiyaçlarını fark eder. Yatakta oldukça ince ve dikkatli davranarak birçok burcun performansını geride bırakır.

Sık rastlanılan problem ise bu tensel ve hissel yanı ortaya çıkarmaktır. Başak burcunun cinsel birliktelik öncesi ısınma süresi biraz daha uzundur. Sebebiyse, bilinmeyen ve karışık görünen bir sürece olan endişedir. Tutku, tanımlanması kolay bir şey değildir. Ortaya çıktığı zaman da onu kontrol altında tutması gerekir.

İlişkiye dair daha dikkatli olmasına analitik zihnide etki eder. Bir Başak burcunu güzel veya yakışıklı bir görüntüyle baştan çıkarmak zordur. Detayları düşünür ve o detaylar sorular ortaya çıkarır. Kendisini tatmin edecek cevapları bulması için de ilgi duyduğu insanla sağlıklı bir iletişim kurması önemlidir.

Başak için iş hayatı da önemlidir. Mesleği doğrudan kendi kimliğini oluşturmasında etkilidir. İşte yaşadığı, başardığı ve karşılaştığı sıkıntılar hakkında konuşmak ister. Yatak odasında ne kadar harika olsanız da onu anladığınızı görmek ister.

Duygular ve cinsellik bu burcu tutmak için yeterli değildir. Yönetici gezegeni Merkür sebebiyle, zihinlerin birleşmesi de önemlidir.

Gerçekçi yanı ilişkiye bakış açısını etkiler. Bir Başak önceden üzerine düşünüp riskleri kabul etmedikçe, İlk görüşte aşk ve kısa yaz aşklarına karşı dikkatlidir. Çünkü, hayatı iyi gözlemler, çok şey bilir ve bilgilerini kendisine fayda sağlaması için kullanır.

İlk görüşte aşk kumar oynamak gibidir ve ani tutkularla hareket etmek genellikle Başak burcu davranışı değildir. Bu sebeple bazen, çok ilgi duyduğu bir kişiyi yeterince güvenilir bulmadığı veya kendi duygularına güvenmediği için soğuk davranabilir.

Doğum haritasındaki diğer burçlar sebebiyle geleneklere karşı çıkan, biraz özgür ruhlu Başak burcuna rastlayabilirsiniz. Ama yakından bakınca, sadece duygularını rahatlıkla yansıtmak istediği bir ilişki arayışında olduğunu görürsünüz.

Bir Başak, nihayetinde gösterişli ve havalı olan eş yerine, güvenilir olan eşi tercih eder. Bu davranışın benzerini kendi hayatında da gözlemlersiniz. Yemekte, mobilyada, hobilerde genellikle güven duyduğu ve iyi tanıdığı seçenekleri tercih eder.

Başak burcu, iyi gözlemleyen ve bilgiye ulaşan tarafı ile bilge sıfatını da alır. Bilgileri paylaşırken sıcak kanlı bir enerji verir. Fakat bu özelliği, aşk ve ilişkide onu ilgi çekici hale getirme konusunda pek etkili değildir. Özellikle ilişkiye ilk adım atarken, espritüel yanını ortaya çıkarması fayda sağlar.

Herkes gibi Başak burcu da kendi içinde bastırdığı özellikleri başkalarında arar. En çok ürküten, kendisini büyüleyen aşkın kendisidir; duygusal kaos, spontane olarak duyguların ve içgüdülerin ifadesi. Bu aşk türü çoğunlukla ateş burcunda bulunur (Koç, Aslan, Yay).

Başak burcu, ateş burcu etkisi güçlü olan biriyle karşılaştığında kontrol ettiği yanı kaçıp kurtulmak ister. Çünkü bu içindeki özgür olmak isteyen çocuksu tarafı, spontane eğlenceye ve neşeye ihtiyaç duyar.

İşine verdiği önemden dolayı, bu çocuk sıklıkla ikinci planda kalabilir. Haliyle Başak burcunu, kendi içindeki çocuğu serbest bırakmış ve özgür ruha aşık bulursunuz.

Bu tür bir ilişki başlarsa, iki şekilde ilerler. Ya Başak burcu ısınır, rahatlar ve özgür ruhlu eşine ayak uydurmaya çalışır, ya da eşinin hayatını şekillendirmeye, eleştirmeye ve kendisine benzetmeye çalışır. Eğer ikincisi olursa, değiştirilmeye çalışan ateş burcu da eleştirilmekten veya soğuk davranışlardan dolayı öfkelenerek alevlenir.

Kendisi gibi zevkleri olan bir toprak burcu bulmadıkça, Başak için ilişkiler diğer burçlara göre daha çok çaba gerektirir. Ama öte yandan, kendisi gibi bir eş bulması da hayatını sıkıca hale getirip zamanında heyecanlandığı o eski sevgiliye özlem duymasına sebep olabilir.

Aşkta ve ilişkide mutlu olması için bazen bilinmeyene doğru adım atması gerekir. Çünkü, hayatta daima faydalı görünen ve güven veren kişi veya işler düşündüğü gibi mutluluk getirmeyebilir. Bazen hata da yapmalıdır, naif ve saf insanı oynayabilir. Güvende hissettiği alanın dışına çıkmak için cesaret etmelidir.

Nihayetinde, Başak burcu aşk ve ilişkide toprak burcu etkisiyle kökleri sağlam güvenilir bir ağaç gibidir. Değişken burç kategorisiyle ise gerektiğinde ilişki için değişip eşinin isteklerine ayak uydurmayı bilir. Hem yenililiklere açık hem de sağlam bir eş arayanlar için etkileyici bir erkek/kadın profili çizer.

Başak Burcu Erkeği Özellikleri

Başak erkeği aşık olunca dikkat çekici özelliklerini ortaya çıkarır. Eğer konuşmaya, anlaşılmaya, parasal desteğe ihtiyacınız varsa cömert yanıyla karşılaşırsınız. İhtiyaç duyulmaktan keyif alan Başak erkeği, mantığı ile yaşadığınız problemleri gün yüzüne çıkarıp size fayda sağlayacak tavsiyelerde bulunur.

Eline çözülebilir bir problem verin, satranç oynuyormuş gibi üzerine gider. Yapıcı tavsiyelerle size doğru yolu gösterir. Başak burcu erkeğinin doğru ve titiz yanından dolayı sorunlara çözüm bulacağına dair güven duyarsınız.

Bu erkek nadiren olduğundan farklı görünmeye çalışır. Aslan ve Koç erkeğinin aksine, Başak erkeğinin hayranı rolü oynamanıza gerek yoktur. İlişkinin kenarındaki bir karakter değil, bu erkekle birlikte merkezde yer alırsınız.

Kendisini kontrol etme ve soğukkanlı kalabilme özelliği bazen sizi gerebilir. Örneğin, eve gelince size sarılmadan önce ceketini dikkatlice asma konusunda ısrar edebilir. Eğer duygusal anlamda kendisini güvensiz hissederse, kontrolü elinde tutmak için diğer insanlarla kucaklaşmaktan çekinebilir.

Belki de Başak erkeğiyle en çok zorlanacağınız kısım, iltifat ve güzel sözlerin yapılması gerekenler listesinde en sona kalmasıdır. Bir Başak erkeği olmanın zor olduğunu hatırlayın. Tıpkı Balık burcu gibi Başak da kolayca zarar görebilir. Bu yüzden tipik erkek rolünün dışındadır.

Duygusal ihtiyaçların net ve doğru cümleler ile aktarılmasını bekler. Yoksa, Başak erkeğinin gözünde ihtiyacınız anlaşılması güç olduğu için yoğun ve bunaltıcı görünebilirsiniz.

Başak burcu erkeğini seven kadının espritüel ve neşeli bir kişiliğinin olması önemlidir. Çünkü, bu erkek eleştirmeye eğilimi sebebiyle bazen can yakabilir. Bu eleştirilere zaman zaman gülüp geçen Başak erkeğinin ciddi yanını yumuşatan bir kadın sağlıklı bir ilişki kurmayı başarır.

Biraz karışık ve anlaşılması güç mizacını hoş görmeyi sağlayan, sakin ve doğru bir şekilde ifade ettiğiniz müddetçe sizi daima dinleyecek olmasıdır. Bir kadının daima dinlenmeye ihtiyacı vardır ve bunu Başak erkeği bir görev gibi ele alır dikkat kesilir. Kadınların gözünde en sevilesi niteliğidir.

Bu erkek canınızı yakmışsa, size karşı soğuksa veya çok planlıysa düşüncelerinizi güzel bir şekilde ifade edin. Duygularınızı katıp sinir, öfke veya hayal kırıklığına dair davranışlar gösterirseniz sizi dinlemeyebilir. Haliyle, güçlü Akrep ve Aslan etkisi altında olan kişilerin Başak ile iletişimde bu detaya dikkat etmesi gerekir.

Başak burcu etkisi güçlü olan erkek, bazen bu burcun olumsuz özelliklerini sahiplenebilir. Kolay telaşlanma, sigara içme ve tırnak ısırma bu davranışlardan birkaçıdır. Bu davranışların çıkış sebebi spora, eğlenceye ve içsel huzuru sağlamaya yönelik aktivitelere yeterince zaman ayırmamaktan kaynaklanır.

Sürekli işi ön plana koymak, dinlenmeye ve eğlenmeye ihtiyaç duyan tarafı baskılar. Hayatınızda bu erkeği, mümkünse iş sonrası sıklıkla rahatlayabileceği yerlere götürün, kısa doğa yürüyüşleri bile fayda sağlayacaktır.

Kendi zayıf yanının bilincinde olan Başak erkeği, tıpkı işine verdiği önem gibi sağlığını da ön plana koyar. Kaliteli iletişim kurduğu arkadaşlıklar edinir. Zihni düşüncelerle dolunca veya eleştirel eğilimi artınca onu rahatlacak hobilere yönelir. Yeniliğe açık tarafı ile kendisini değiştirmeye açıktır.

Güven, sadakat, samimiyet ve sakinlik Başak erkeği için bir ihtiyaçtır. Fakat bu ihtiyacını dile getirmesi kolay olmaz. Onu kazanmak istiyorsanız, zekasını ve analitik yapısını takdir edin. Bir erkekte içsel huzur, bilgelik ve incelik görmek isteyen kadınlara Başak erkeği son derece etkileyici gelir.

Başak Burcu Kadını Özellikleri

Gazete astrolojine göre Başak burcu kadını, temizliği önemseyen yanı sebebiyle ev hanımlığında ustadır. Tek başına bu açıklamanın büyük bir haksızlık olduğunu söylemek gerekir. Çünkü, Başak kadınını en güzel tanımlayan kelimeler zeka ve düzendir.

Eğer, günde üç kere toz alıp temizlik yapan bir Başak kadını ile karşılaştıysanız burcunun olumsuz özelliklerini sahiplenmiş olabilir. Temizliği önemseyen kültürümüzde, Başak kadını bu özelliği ile takdir toplar. Fakat, onu asıl değerli kılan ince, anlayışlı yanı ve keskin zekasıdır.

Başak kadınının içinde psikolojik olarak saklı kalmış bir parça vardır. Bu parça Akrep, Balık ve Yengeç burcunda istendiği zaman ortaya çıkarken, Başak kadını evlendikten sonra dahi sevdiği kişiyle paylaşmayıp sadece kendisine ait bir şey kalsın ister.

Sık sık sarılmak isteyen veya desteğe muhtaç olan bir kadın değildir. Amazon ormanlarındaki kadınlar gibi hem bedensel hem de zihinsel konularda beceriklidir.

Eğer hayalinizdeki yuvada, sizin çevrenizde dönen bir kadın arıyorsanız Başak size uygun olmayabilir. Daha çok kadın-erkek eşitliğini savunan, kız çocuklarının okumasına önem veren birçok Başak kadını bulursunuz.

Yönetici gezegeni Merkür sebebiyle konuşmak, yazmak, kısaca düşünceleri ifade etmek bir istekten öte ihtiyaçtır. Birçoğu, tıpkı İkizler gibi uzun süre konuşmak, sevdiği kişiyle zihinsel alışveriş yapmak ister.

Fakat, Başak burcunun analitik ve eleştirel yanından dolayı bazı detaylar üzerinde çok durabilir. Son okuduğu kitap, izlediği film veya ayrıldığı erkekten konu açılır. Bu konudaki kahramanları psikolojik olarak analiz etmeye başlar.

Başak kadını, diğer insanlar hakkında detaylıca konuşmaktan keyif alır. Bu dedikodudan ziyade, kişinin davranışlarını anlamaya yöneliktir. Keskin zekası ile eşinin bilgi dağarcığını sorgulayabilir. Öğrendiğiniz bir bilgiyi onunla paylaştığınızda, nereden duyduğunuzu veya hangi kaynaktan edindiğinizi sorar.

Başak kadını, insanların söylediklerinin doğruluğunu kontrol etmeden kolay kolay kabul etmez. Bir Başak’tan daha bilgili olmak zordur. Eğer bu konuda egosal tatmine ihtiyaç duyan bir erkekseniz, bu kadını etkilemeniz kolay değildir.

Doğa ile güçlü bir bağı vardır. İlgi çekici hassas yanı, dokunduğu her işi iyileştiren bir etki bırakır. Özellikle bu etkiyi çiçek bakımı gibi el becerisi gerektiren sanatsal işlerde gözlemlersiniz.

Fakat bir işin sanatsal olması tek başına ilgisini çekmez. Aynı zamanda Başak kadınının ilgi alanında olması ve bu uğraşın fayda sağlaması gerekir.

Uygun mesleklerden birkaçı hemşirelik, diyetisyenlik ve psikolojik danışmanlıktır. Mesleğin ne olduğundan ziyade o mesleği nasıl icra ettiği önemlidir. İhtiyaç duyulmak isteyen yanı sebebiyle insanlara destek sunduğu/fayda sağladığı bir işte çalışmak ister.

Başak kadını için spontane bir yaşam ilk tercih değildir. Genellikle, sevgiyi ve duygusal yakınlığı elle tutulur değişimler yaparak gösterir. Örnekler; en sevdiğiniz yemeği yapmak, gömleğinizi ütülemek veya sevdiğiniz arkadaşlarınızla bir aktivite planlamak olabilir. Duygusal ve tutkulara bağlı davranışlar ürkütücüdür.

Duygularını ancak gerçekten güven duyduğu kişiye endişe duymadan dile getirir. Onun güvendiği kişi listesine girmek zaman ve çaba gerektirebilir.

Eğer Başak kadınının size duyduğu güveni sarsarsanız, eleştirel ve iğneleyici yanı ortaya çıkar. Bu kadın, sizi ilk tanıdığı günden itibaren iyi şekilde incelemiş, güçlü ve zayıf yanlarınızı çoktan öğrenmiştir.

Başak burcu kadını şaşırtıcı derecede detay görme becerisiyle ağızdan kaçan kelimeleri, üzerinizdeki lekeyi veya normalin dışındaki davranışınızı fark eder. Bu özelliği hayata bakış açısına da yansır. Başak için hayatın kendisi küçük detaylarda gizlidir.

Hangi işe başlarsa en iyi şekilde yapmak için uğraşır. İster öğretmenlik, ister şeflik, ister oyunculuk olsun becerisiyle gurur duyar. Fayda sağladığı işin karşılığında başardığını duymak ister.

Bu durum, Aslan burcunun beğenilme ihtiyacı veya Akrep burcunun gücü elde tutma ihtiyacından farklıdır. Başak kadını, sadece yaptığı işin olumlu etkisini kelimeler ile öğrenmek ister. Küçük bir takdir bile samimiyetini kazanmanızı sağlayabilir.

Eğer kadınların erkekleri memnun etmek dışında daha önemli bir işleri olmadığını düşünüyorsanız Başak kadını size göre değildir. Çünkü, Oğlak kadını gibi saygıya ihtiyaç duyar, bu saygı ihtiyacı diğer burçlarda bu kadar belirgin değildir.

Yatak odasında, o tutkunun yoğun olduğu anda dahi bu ihtiyaç yerini koruyabilir. Çünkü, özgüveni sağlamdır ve gerekirse tek başına hayatını sürdürebilir.

Kendisine yetebilen bir insanı takdir edip sevmek güzel olmaz mı? Tüm kadınlar bu yolda çabalasalar da Başak kadını için kendine yetmek hayat amacı gibidir. Başak kadını size kör kütük aşık olup hayranlık göstermek yerine hayattaki hatalarınızı, kusurlarınızı görür ve onları sever. Size destek sunacağını düşünür.

Gerçekçi kişiliği sayesinde ya sizi ürkütüp uzaklaştırır ya da kusurlarınızla sizi sever ve eksiksiz hissettirir. Sizi çok iyi tanıyan bu kadının yanında endişe duymadan kendiniz olmayı başarırsınız.

Başak Burcu Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

Sıklıkla doğru, dürüst ve masum olarak görünmek için çabalarsa, istemeden insanların gözünde kendini beğenmiş, tutucu ve çok düzenli olarak tanınabilir.

Başak burcu, analitik becerisini kullanarak doğru ile yanlışı ayırıp önemli görünmeye çalışabilir. Bu sayede fikirleriyle diğerlerinden farklı olur. Fakat tamamen haklı olduğunu kanıtlayınca, analitik becerisi kendi eksikliklerini hedef alabilir.

Eleştirel düşüncelerini başkalarına da yöneltebilir. Eğer çoğunlukla olumsuz sözler kullanırsa, insanlarda iyi bir etki bırakmaz. İlişkilerin zarar görmesine sebep olabilir.

Kendisini nasıl yansıttığını umursamak yerine insanların hayatında düzen sağlamaya odaklanırsa, destek sunan bir arkadaş olarak görünür. Bu sayede kendisini haklı görmeden, insanların hayatında önemli bir parça olmayı başarır.

Arkadaşlarının değerli özelliklerini incelemesi, onların nasıl gelişip mükemmel bir insan olacağına dair fikir verir. Eleştirilerini azaltınca, zihnindeki kısıtlayıcı kurallardan uzaklaşmayı başarır.

Özgüveni artar, başkalarının ne düşündüğünü daha az umursayarak özgürce hareket eder. Nihayetinde, Başak burcunun niteliği olan iyileştirici özelliğini ön plana çıkarır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Related Stories

Terazi Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Terazi Burcu Özellikleri Kuzey Yarım Küre’de Güneş, Terazi burcuna gece ve gündüz eşit olduğu zaman girer. Bu sebeple bu burcu denge ve eşitlik simgeler. Örneğin,...

Akrep Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Akrep Burcu Özellikleri Güneş, sonbaharın ikinci ayında yaprakların düştüğü, soğukların yaklaştığı dönemde Akrep burcundan geçer. Geleneksel olarak Akrep burcu sonraki hayat, ölüm, kişilik değişimi gibi...

Balık Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Balık Burcu Özellikleri Mart ayında Güneş, Balık burcunda ilerlerken günler uzamaya başlar. Güneş ışıkları, bulutlu gökyüzü altında zayıftır. Balık burcu döneminde doğa, ilkbahara dair umut...

Yay Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Yay Burcu Özellikleri Güneş, günlerin kısalıp soğuduğu, soba veya ısıtıcımızın yanında derin düşüncelere daldığımız zamanlarda Yay burcundan geçer. Hayat nedir? Hayatımız sona erdiğinde ne olur?...

Aslan Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Aslan Burcu Özellikleri Aslan burcu Kuzey Yarım Küre’de yılın en sıcak ayına denk gelir. Temmuz ve Ağustos aylarında zaman genelde eğlenceye, tatile ve yaratıcı aktivitelere...