Pazartesi, Mayıs 20, 2024

Kova Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

-

Kova Burcu Özellikleri

Kuzey Yarım Küre’de Güneş, kış mevsiminin ortasında Kova burcundan geçer. Soğuk hava ve uzun geceler; arkadaşlık, sohbet ve samimiyet için insanları bir araya getirir. Ocak ve Şubat ayındaki yağmur ve karın, insanı temizleyip yenilediğine inanılır.

20 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında doğan kişiler Kova burcudur. Bir insanın burcunu sorduğumuzda Güneş burcunu sorarız. Bu burç türünü kısaca açıklayıp Kova burcunu detaylı bir şekilde analiz edelim.

 • Sembolü: Kova
 • Elementi: Hava
 • Niteliği: Sabit
 • Yönetici gezegeni: Uranüs (özgünlüğün gezegeni)
 • Renk: Turuncu, gece mavisi, yeşil
 • Gün: Pazar
 • Uğurlu sayılar: 4, 7, 11,22, 29
 • Uğurlu taşları: Yeşim, Obsidyen, Zirkon, Akuamarin, Ametist
 • Vücutta tekabül ettiği yer: Ayak bilekleri
 • Olumlu özellikleri: Bağımsız, özgün, insani, açık fikirli, adil, mantıklı
 • Olumsuz özellikleri: Tavizsiz, gösterişçi, söz tutmama
 • En sevdiği şeyler: Arkadaşlarıyla eğlenmek, yardım etmek, entelektüel ortamlar, bilim-kurgu, bağımsız filmler
 • Nefret ettiği şeyler: Sınırlar, kırıcı sözler, yalnızlık, sıkıcı insanlar, karşıt görüşlü insanlar, adaletsizlik, ilgi manyağı insanlar
 • Gizli tutkuları: Tamamen özgür olmak
 • Güçlü yanları: Özgün fikirler üretebilmek, hızlı öğrenmek, yeniliklere açık olmak
 • Zayıf yanları: Hevesinin çabuk kırılması, alıngan olmak, mesafeli olmak

Astrolojide Güneş, içimizdeki kişiliğin dışa vurumudur. Gezegenlerin en büyüğü olan Jüpiter ile kıyaslayınca, Güneş’in sadece 10’da birine eşittir. Güneş, bize en yakın ve en büyük yıldız olduğu için astrolojiye göre önemi diğer gezegenlerden daha fazladır.

Güneş burcu, kişinin egosu, mantığı, hayata bakış açısı ve hissettikleri ile ilgili genel bilgiler verir. Bir kişiyi tanımlamak istersek, boy-kilo-yaş ve meslek gibi basit tanımları geçince Güneş burcu ortaya çıkar. Her birimizin kişisel doğum haritasında yükselen burcuyla birlikte patron sayılır.

Güneş burcunu iyi anlamak hayattaki yapacağımız hataları en aza indirmek için önemlidir. Yoksa kibir, kabadayılık ve sahte özgüven gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Bu burç kişilik analizinde yapbozun sadece bir parçasıdır. Örneğin Türkiye’yi bir yabancıya anlatırken sadece Ankara’dan bahsetmek yetersiz kalır. Güneş burcu da kişinin sadece başkentini açıklar.

Başkent, kararlar alırken diğer şehirleri de ele almak zorundadır. Bu sebeple, paragrafların %70 veya üzeri, kişinin özellikleriyle örtüşüyorsa bu büyük bir başarıdır.

Yazılanları kabul etmeden önce sorgulayıp örnekleri inceleyin. Kendi hayatınız ile olan benzerliklere bakın. Astrolojinin kişilik analizinde sadece bir araç olduğunu hatırlayın.

Aşağıda Kova burcu özelliklerini başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Kova Burcu Genel Özellikleri

Kova burcu elindeki su dolu sürahiyi bir akarsu veya dereye boşaltan figür ile temsil edilir. Yorumlandığı üzere Kova burcu, bilgilerini (sürahi dolu su) mümkün olan herkesle (akarsu) paylaşmak ister.

Hava grubunun en sonuncusu olan Kova burcunun alanı topluluktur. Topluma yaklaşımı ise insanlar ile arkadaşlık kurma üzerinedir. Akrep gibi güçlü duygusal bağ aramaz. Birlikte çalıştığınız, aynı spora ilgi duyan veya benzer hobileri olan bir arkadaşınız var ise Kova’nın temel aldığı arkadaşlık çeşidi için yeterlidir.

Diyelim ki arkadaşınız ulaşılmazı zor bir dağa tek başına tırmanan kişi olarak akşam haberlerine çıktı. Onun bu hareketini olağanüstü olarak değerlendirip, cesaretini takdir ettiniz.

Arka planda kalan detay, bu kişinin cesaretinin belki de tamamının dağın eteklerine gelmeden tükenişidir. Buna rağmen arkadaşınız, dağa tek başına tırmanan kişi olmaktan vazgeçmedi ve başardı.

Birçok sevdiği; işe başlasın, evlensin, çocuk yapsın diye uzun süre sıkıştırıp ona öğüt vermiş olabilir. Bu sıkıştırmalara rağmen Kova burcu, geleneksel beklentileri ikinci plana koyup kendisini bağımsız bir birey olarak geliştirmek ister.

Kova burcu, hayat boyunca güçlü karşıtlıklarla uğraşır. Bir taraftan sosyal hava burcu olarak gruplara uyum sağlayıp birlikte çalışmaya heveslidir. Diğer taraftan kendisini çoğunlukla özgün ve eşsiz hissedip grubun parçası olmakta zorlanır.

Sonuç olarak, kendisini geleneksel adetlere bağlı bir grupta aykırı insan olarak bulabilir. Dinine son derece bağlıyken, dinden uzak bir gruba girip herkesten farklı olabilir.

Bu aykırılıklar Kova’nın yönetici gezegenleri sayılan Satürn ve Uranüs’ün doğasında vardır. Geleneksel astroloji, Satürn’ü Kova’nın yöneticisi olarak temsil ederken, Uranüs keşfedildikten sonra bu durum değişmiştir.

Satürn, yapı ve kurallarla ilgilidir. Kova’nın modern yöneticisi Uranüs, başkaldırıyı ve geleneklere karşı çıkmayı temsil eder. Bu yönetici gezegenleri inceleyince, geleneksel kurallara karşı çıkmadan önce Kova’nın bu kuralları çok iyi anladığını fark edersiniz.

Kova burcu, sabit burç kategorisinde olduğu için inandığı bir fikre hayat boyu sadık kalabilir. Düşüncelerini değiştirmek çaba ister. Ama tarz ve dış görünüş gibi konularda yükselen burcu da destekliyorsa kendisini yenilemek ve farklı renkler denemeye heveslidir. Kıyafet konusunda da ne kadar sıradan giyinirse giyinsin, orijinal olmayı başarır.

Kova burcu, yaşadığı çevredeki insanları tanımak ister. Bir yerin muhtarı gibidir. İş yeri çevresinde yürüyüşe çıkarsanız, yolunuzdan birkaç kez sapıp Kova’nın tanıdıklara selam verdiğini kısa muhabbetler yaptığını gözlemlersiniz.

Kova Burcu Aşk ve İlişki Hayatı

Hava burcu (İkizler, Terazi, Kova) zihninde Dünya’yı soyut kavramlarla açıklar. Olaylar veya durumlar cümle ile aktarıldığı zaman sıkıntı yoktur. Fakat, duyguların karışıp konuların bulanıklaşması ürkütücüdür.

Sabit kategoride olan Kova burcu, duygularını anlamak için diğer hava burçlarından daha fazla çaba sarf eder. Sabit kelimesi güç, sebat veya katılık olarak algılanabilir. Kova burcunun kişideki etkisini doğru analiz etmek için doğum haritasındaki diğer burçlara da bakmak gerekir.

Duyguları günlük iletişiminde uzak tutması ile ünlüdür. Birçok Kova için duygular zayıflık olarak görünür. Bir kişi sadece Kova burcuyla, Dünya’daki en romantik ve coşkulu sevenler listesine giremeyebilir.

Kova’nın zihnindeki sofistike fikirler, karşı cinste mantık ve zeka seven bir kişiyi büyüler. Bu zeki ve entelektüel insanın duygular açıldığı zaman nasıl acemi davranışlar sergilediğini gözlemlersiniz. Kalbe dair konularda şaşırtıcı derecede saf olduğunu anlarsınız.

Romantizm ve heyecanlı aşk arayan bir kişi bu aşamada durumu kavrar. Ya ateşli aşklar için Koç, Yay veya Aslan burcuna yönelir ya da Kova burcunun ilişkiye getirdiği hediyelere aşık olur. Bu hediyeler onun samimi hisleri ve ilişkiye sadakatidir.

Duyguları anlamakta uzman olmayan Kova burcu, nadiren olumlu hislerine dair yanıltıcı sözler söyler. Eğer sizi sevdiğini söylüyorsa, bu gerçektir. Kova burcu, gerçeği dile getirmeyi ve gerçeklere sadık kalmayı önemser.

Duygusal ihtiyacınızı karşılamak için sık sık Kova’nın duygularını beyan etmesini istemeniz sıkıntı yaratabilir. Sizi sevip eş olarak kabul etmiş bir Kova kararını vermiştir. Eşine dair arzusu ve aşkı sürekli aklına gelmez. Bu duruma su burcunda (Yengeç, Akrep, Balık) daha sık rastlanır.

Kova burcunun kendini güvende ve iyi hissettiği yer duygusal Dünya değildir. Eğer çok sıkıştırırsanız, mantığıyla kendisini sorgulayarak anlık sizi sevip sevmediğini dile getirebilir. Bu durum da sizde güzel etkiler bırakmaz.

Kova burcunun sözünde durma becerisi diğer tüm burçlardan daha güçlüdür. Eğer size sadık kalma sözü verdiyse gerçekten bunu kastetmiştir. Hem aldığı kararlara sadıktır hem de kendisini disipline etme becerisi yüksektir.

Romantik kaçamaklar yapmak pek Kova stili değildir. Duygular konusunda güvensizlik yaşamak istemez. Sevdiği insana bağlı kalarak daha az endişelenir ve rahat kalır. Fikirleriyle baş başa kalmak için daha çok fırsatı olur.

Kova burcu, tutkudan yoksun değildir. Sadece şehvete dair konulara daha az vakit harcar. Bir Boğa, Akrep veya Balık burcu gibi arzularını uzun süre zihninde tutmaz. Zihni Dünya’daki olayları inceler. Sorunları düzeltmek için neler yapabileceğini düşünmekle meşguldür.

Bir insanla nasıl arkadaş olunur sorusunu bir Kova’ya sormak gerekir. Arkadaş edinme konusunda uzmandır. Bu özelliğin aşk ve ilişkideki etkisine biraz yakından bakalım.

Bir Kova için arkadaşlığın anlamı aşk veya ilişkiden daha büyüktür. Sebebi ise aşkın anlaşılması zor ve problemli bir konsept olmasıdır. Eşi için hayat boyu harika bir arkadaş olmayı amaçlar.

Kova burcu gururlu ve onurludur. Sevdiği insan için fedakarlık yapmaktan çekinmez. Duygusal veya dramatik sahnelere katılmasını beklemediğiniz müddetçe mükemmel bir dinleyici, objektif bir rehberdir.

Bir Kova burcu kadar sevdiğine tolerans gösteren, arkadaş canlısı ve anlayışlı bir eş bulmak zordur. Özellikle ailesinin evinde hep tartışma ve duygusal krizler yaşamış bir kişiye Kova burcu nimettir. Çünkü, doğum haritasında başka etkiler olmadıkça dramatik sahneleri bir Kova ile yaşamazsınız.

Kendi düşünce ve fikirlerinizin olmasını, onunla tartışmanızı bekler. Duygusal olarak “sen benimsin” sahiplenici bakış açısından uzaktır. Bunun yerine eşini saygıdeğer bir birey olarak görür.

İçinde sevdiğini kıskanan bir alan olmasına rağmen bir Kova’nın nadiren bunu itiraf ettiğini görürsünüz. İkizler burcunda olduğu gibi, duygulara dair alan ürkütücüdür. Sizi kıskanmıyormuş gibi davranmasına inanmayın.

Hayatınızda belki kendinizden bile sakladığınız konular olabilir. Kova burcu, Akrep gibi hakkınızda her şeyi bilmek zorunda hissetmez. Sizin gizli kalmasını istediğiniz konuları nadiren sorgular.

Eğer Kova ile ilişkide gerçek anlamda romantizm ve duygusallık arıyorsanız, burç hesaplama aracını kullanıp Kova’nın diğer burçlarına göz atın. Diğer gezegenlerde Aslan, Akrep, Balık veya Yengeç olması önemlidir.

Bir Kova’dan kulağınıza tatlı sözler fısıldamasını beklemeyin. Onunla hayatı konuşun, siyasetten, dinden veya küresel ısınmadan bahsedin. Gerçek anlamda zihninizden geçenleri merak ettiğini görürsünüz. Samimi bir hayat arkadaşı arıyorsanız doğru kişiyi buldunuz.

Kova Burcu Erkeği Özellikleri

Kova burcu, insanın maskülen yanıyla sağlıklı bir etkileşim içindedir. Kova erkeği ya düşünen, hayal eden, bir bilim adamı gibi sorgulayan bir kişilikte olur ya da sabit burç olmasının etkisiyle inandığı düşüncelere sadık kalır. Bu düşünen adamın bazı konulara (din, siyaset, futbol vb.) nasıl bu kadar bağlandığını bazen anlamak zordur.

Kova burcu erkeğinin düşünceleri ve hayat felsefesi size uymayabilir. Sizi dinler, sizinle dikkatle tartışır ama günün sonunda kendi düşüncelerine yakın bir kadını bulur. Çünkü, hava burcu olmasının etkisiyle Kova erkeği, kadının düşüncelerini önemser.

Erkek olmanın getirdiği maskülen enerji, duygusallığı bir parça kısıtlar. Kova burcu erkeği duygusal konularla yüzleşmekte zorlanır. Kova kadını da bu konuda ünlüdür ama en azından duygularından Kova erkeği kadar habersiz değildir.

İlişki konusunda Kova erkeğinin sakin ve soğuk kanlı yanı birçok kadında merak uyandırır. İçten içe duyguları zayıflık olarak gören Kova erkeği kendisini kontrol altında tutar.

Bu adamın gururlu olduğunu unutmayın. Ne kadar canı yanarsa yansın, duygusal bir çöküntüye girmediği müddetçe iç dünyasıyla ilgili size pek bilgi vermez.

Bu davranışın en önemli sebebi, duygusal çıkışları bir tür ısrarcı talep olarak görmesidir. Hayat arkadaşı olarak gördüğü insandan duygusal ihtiyaçları giderilsin diye ısrarcı olması ona uygun görünmez. Çünkü Kova erkeği, insanın bağımsızlığına saygı gösterir. Eşini ona hizmet eden bir kişi olarak değil, bağımsız bir birey olarak düşünür.

Tipik Kova erkeği, farklı fikir veya felsefi düşünceye hayatında önem verir. Örneğin, eğer dinine bağlı bir Kova erkeği ise ilişkiye bakış açısını, sadakat ve tek eşliliği gerçekleriyle sizinle paylaşır.

Eğer geleneksel düşüncelerden uzak ve birden fazla insan ile birlikteliğe inanıyorsa bu düşüncesini uzun süre saklamaz. Gerçeklere inanan Kova erkeği, doğum haritasında olumsuz etkiler olmadıkça sorduğunuz sorulara inandığı şekliyle cevap verir.

Sabit kategoride olan Kova erkeği yetişme sürecinde sağlıklı anne-baba ilişkisini görmediyse aile kurma düşüncesinden uzak durabilir. Fikirlerini anlamak için davranışlarına veya sizde bıraktığı duygusal etkilere bakmayın. Onunla konuşun ve kendinizi net ifade edin.

Bir önceki paragrafın nedenini yakından bakalım. Kova burcunun yöneticisi Uranüs gezegeni, astrolojide en sıra dışı gezegen olarak bilinir. İnsana birçok şeyin göründüğü gibi olmadığını öğretir. Kova insanını anlamak için dış görüntüyü aşıp onunla arkadaş olmayı ve iyi bir iletişim kurmayı başarmanız gerekir. Sadece duygusal konularda durum biraz farklıdır.

Kova erkeğinin kendi duygularına mesafeli hali bazen yanlış anlaşılmalara yol açar. Evde veya dışarıda hoşuna gitmeyen bir şey olduğunda herkes gibi gerilir veya tepki gösterir. Fakat, duygularını size sadakat, dürüstlük veya diğer kavramları ele alarak anlatır. Oysaki sadece duygusal olarak zarar görmüştür. Bu durumun inandığı prensiplerle pek alakası yoktur.

Durumu kavrayınca ona bir ders vermek istiyorsanız, inandığı fikirlere meydana okuyarak bunu başarırsınız. Örneğin, Kova erkeğinin bağımsız ve önceden kestirilmesi zor davranışlarını örnek alın. Onu bir şeylere zorlamak yerine inandığı davranışları hayatınızda kopyalayın.

Kova burcu dürüst kalıp gerçekleri dile getirmek istese de duygularına dair gerçekleri pek doğru yorumlayamaz. Duygusal konularda sözlerini daha az önemseyin, davranışlarını gözlemleyin.

Bir Akrep, Yengeç veya Balık günlük konularda dahi yoğun duygular ile başa çıkabilir. Aşk ve ilişkiye dair duygular onlar için bir Kova kadar zor değildir, üstesinden gelirler.

Sağlıklı bir ilişkisi olan Kova burcu erkeği, bilinçaltında duygusal olarak bağlanmaya meyillidir. Duygularını da gün yüzüne çıkarıp anlayamadığı için onu tahmin etmediğiniz kadar hassas bulursunuz.

Aşk ve ilişki konusunda çok kolay zarar görebilir. Bu yüzden muhteşem mantık maskesini takarak size soğukkanlı görüntüsü çizer.

Hayatta sevilmeye değer bir insan olduğunuzu düşünüyorsanız, sürekli sevgi kelimeleri duymanız gerekmez. Bu durumda Kova erkeğinin hayat arkadaşlığı sizi tamamlar. Kim bilir belki mantıklı konuşarak bu adamı istediğiniz yönde değiştirirsiniz.

Kova Burcu Kadını Özellikleri

İki çeşit Kova kadını vardır. İkisi de Kova burcunun bağımsız, güçlü ve orijinal düşünce yapısına sahiptir. Birinci çeşit, Kova’nın kendisini bir işe adama becerisini ve disiplinini çoğunlukla kişisel alanında kullanır.

İkinci çeşit ise topluma fayda sağlamak ister, kendisini toplumdaki problemleri çözmeye adar. Bu fedakarlığı bir Başak gibi tamamen “faydalı olma” düşüncesinden çıkmaz. Kova kadını, zihnindeki birçok ideali gerçekleştirmek ister.

Toplumun ve Dünya’nın düzenine dair de idealleri vardır. Sonuç olarak, iki Kova kadını da ne yardıma muhtaçtır ne de kolayca boyun eğer.

Birçok Kova kadını, zihinsel becerilerini kullanma konusunda ev ve aile hayatını yetersiz bulur. Politik oluşumlar, dernek ve yardım kuruluşları gibi insanlığı ileriye götürecek alanlarda söz sahibi olmak ister.

Doğum haritasındaki diğer burçların da etkisiyle psikolog, öğretmen veya sosyal hizmetler uzmanı olabilirler. Önemli olan, hangi işi yaparsa yapsın ideallerini gerçekleştirmek için uğraşmasıdır.

Birçok Kova kadını kendisini kadın haklarını savunmaya adar. Bu savunma belki evde küçük bir tartışma ile ilgili olur, belki devlette yönetim düzeyinde olur. Bu konunun bir ihtiyaç olduğu ve mantıksal yanı Kova için oldukça nettir. Doğum haritasında Kova burcu olmadıkça; Yengeç, Boğa ve Oğlak burcu ise kadın hakları konusunda farklı düşüncelere sahip olabilir.

Duygusal konular Kova erkeği için olduğu gibi kadını için de kolay değildir. Duygularının farkında olsa da dile getirmek çaba ister. Hatta, duyguları ifade ederken bir parça gerginlik ve gurur sezersiniz.

Bazen duygular sadece bilinçaltına atılır. Bir ilişkiye başlama düşüncesine mesafeli yaklaşımını fark edersiniz. Bu durum ülkemizde evlilik ile kadını eve bağlayan ve hayatını dört duvar arasına küçülten geleneksel anlayıştan kaynaklanabilir.

Bu kadın tıpkı İkizler gibi gelenekleri ikinci plana koyar. Eğer yetiştiği ailede fikirleri hep kısıtlanmışsa, yetişkin Kova kadını aşk ve cinsellikte farklılık arayabilir.

Kova, maskülen bir burçtur. Kadına dair özelliklerle birleşimi hem düşünceli hem de üstün düşünme becerisine sahip bir kişi ortaya çıkarır. Bu kadının içindeki bir parça, duyguları zayıflık olarak görür. Belki de tipik kadının duygusallığı sebebiyle erkek, yüzyıllardır onu baskılamış ve ikinci sınıfa koymuştur.

Evde sizi sessizce dinleyip söylediklerinizi sorgulamadan kabul edecek, sadece sizinle ve çocuklarla ilgilenecek bir kadın arıyorsanız Kova size uygun değildir. Yapıcı eleştiriyi, mantıklı tartışmaları seviyorsanız, işleri paylaşacak hayat arkadaşı arıyorsanız doğru kadını buldunuz.

Prensip ve inandığı ideallere bağlı olan bu kadın, zekasını takdir eden erkeğin yanında mutlu olur. Kova kadınının önce, düşüncelerine ve Dünya görüşüne aşık olursunuz.

Kova Burcu Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

Kova burcu, insanların gözünde herkesten farklı görünmeyi isteyebilir. Bu bakış açısı da içinde olduğu arkadaş, aile veya iş grubunda katkı sağlayan etkisini azaltır.

Bir Kova objektif olma rolünü çok iyi oynayabilir. Eğer sürekli bu rolde insanları etkilemeye çalışırsa, ilişkilerinde duyarsız hale gelir. Bu durumda insanlar bilge, gerçekçi ve objektif yanını anlamakta zorlanır.

İlişkilere insanların hayatını iyileştirme amacıyla yaklaşırsa, bilge görünmenin önemli olmadığını fark eder. İnsanların yeteneklerini gözlemek, farklı bakış açılarını dinlemek, Kova’yı gerçek anlamda bilge yapar.

Kova burcunun doğru ile yanlışı ayırt etme becerisi takdir edilesidir. İnsanların bu özelliği fark etmesi için konuşmasında duygulara hitap etmesi gereklidir. Örneğin, ilişkisi yeni sonlanmış bir arkadaşıyla buluştu. Kova burcu, ayrılma sebebinin neden doğru olduğunu söyleyip mantıkla açıklayabilir. Bu muhteşem bir destek olsa da yeni ayrılan bir insan duyguları ilk günler/haftalar yoğun yaşar. Mantıksal çözümler pek fayda sağlamaz.

Böyle bir durumda Kova burcu, ayrılan kişiye çözümü açıklamak yerine rehber olmayı deneyebilir. Kendi hayatından örnekler verip ilham kaynağı olur.

Kova burcunun en önemli yeteneği ise birlikte çalıştığı gruba yeni bilgi getirmesidir. Farklı görünme isteği azalmış, objektif olamama korkusu dinmiş Kova burcu, grup içinde bilge koltuğuna oturur. İnsanlar Kova’nın kişisel değerinin ve gruba katkısının farkına varıp takdir ederler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Related Stories

Terazi Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Terazi Burcu Özellikleri Kuzey Yarım Küre’de Güneş, Terazi burcuna gece ve gündüz eşit olduğu zaman girer. Bu sebeple bu burcu denge ve eşitlik simgeler. Örneğin,...

Akrep Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Akrep Burcu Özellikleri Güneş, sonbaharın ikinci ayında yaprakların düştüğü, soğukların yaklaştığı dönemde Akrep burcundan geçer. Geleneksel olarak Akrep burcu sonraki hayat, ölüm, kişilik değişimi gibi...

Balık Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Balık Burcu Özellikleri Mart ayında Güneş, Balık burcunda ilerlerken günler uzamaya başlar. Güneş ışıkları, bulutlu gökyüzü altında zayıftır. Balık burcu döneminde doğa, ilkbahara dair umut...

Yay Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Yay Burcu Özellikleri Güneş, günlerin kısalıp soğuduğu, soba veya ısıtıcımızın yanında derin düşüncelere daldığımız zamanlarda Yay burcundan geçer. Hayat nedir? Hayatımız sona erdiğinde ne olur?...

Aslan Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Aslan Burcu Özellikleri Aslan burcu Kuzey Yarım Küre’de yılın en sıcak ayına denk gelir. Temmuz ve Ağustos aylarında zaman genelde eğlenceye, tatile ve yaratıcı aktivitelere...