Salı, Nisan 16, 2024

İkizler Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

-

İkizler Burcu Özellikleri

Güneş, İkizler burcuna Mayıs’ın sonuna doğru geçiş yapar. Yazın getirdiği sıcak günlerle birlikte doğa, güçlü bir iletişim halindedir. Rüzgar, kuşlar ve böcekler gürültü içinde yiyecek ve polen taşımakla meşguldür. Tıpkı İkizler burcunun simgelediği iletişimin canlılığı ve fikirlerin bir yerden bir yere taşınması gibi.

21 Mayıs – 20 Haziran tarihleri arasında doğan kişiler İkizler burcudur. Öncelikle halk arasında hesaplanması kolay olduğu için herkes Güneş burcunu bilir. Bu burç türünü kısaca açıklayıp İkizler burcunu detaylı bir şekilde analiz edelim.

 • Sembolü: İkizler
 • Elementi: Hava
 • Niteliği: Değişken
 • Yönetici gezegeni: Merkür (iletişim ve haberleşmenin gezegeni)
 • Renk: Açık yeşil, sarı
 • Gün: Çarşamba
 • Uğurlu sayılar: 5, 7
 • Uğurlu taşları: Akuamarin, Akik, Topaz, Sitrin, Turmalin
 • Vücutta tekabül ettiği yer: Omuzlar, eller ve kollar
 • Olumlu özellikleri: Etkileyici, özgün, iş bilen, alımlı, akıllı, maceracı
 • Olumsuz özellikleri: Vesveseli, dengesiz, iki yüzlü, yargılayıcı, depresif
 • En sevdiği şeyler: Müzik, kitaplar, dergiler, sohbet etmek, kısa gezintiler
 • Nefret ettiği şeyler: Yalnız olmak, sınırlandırılmak, tekrar ve rutin, dar görüşlü insanlar, geleneksel moda, otorite figürleri, sessizlik
 • Gizli tutkuları: Tüm cevapları bulmak
 • Güçlü yanları: Kibar, sevecen, meraklı, uyumlu, yeni fikirleri çabucak öğrenebilir olmaları
 • Zayıf yanları: Gergin, tutarsız ve kararsız olmaları

Astrolojide Güneş, içimizdeki kişiliğin dışa vurumudur. Gezegenlerin en büyüğü olan Jüpiter ile kıyaslayınca, Güneş’in sadece 10’da birine eşittir. Güneş, bize en yakın ve en büyük yıldız olduğu için astrolojiye göre önemi diğer gezegenlerden daha fazladır.

Güneş burcu, kişinin egosu, mantığı, hayata bakış açısı ve hissettikleri ile ilgili genel bilgiler verir. Bir kişiyi tanımlamak istersek, boy-kilo-yaş ve meslek gibi basit tanımları geçince Güneş burcu ortaya çıkar. Her birimizin kişisel doğum haritasında yükselen burcuyla birlikte patron sayılır.

Güneş burcunu iyi anlamak hayattaki yapacağımız hataları en aza indirmek için önemlidir. Yoksa kibir, kabadayılık ve sahte özgüven gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Bu burç kişilik analizinde yapbozun sadece bir parçasıdır. Örneğin Türkiye’yi bir yabancıya anlatırken sadece Ankara’dan bahsetmek yetersiz kalır. Güneş burcu da kişinin sadece başkentini açıklar.

Başkent, kararlar alırken diğer şehirleri de ele almak zorundadır. Bu sebeple, paragrafların %70 veya üzeri, kişinin özellikleriyle örtüşüyorsa bu büyük bir başarıdır.

Yazılanları kabul etmeden önce sorgulayıp örnekleri inceleyin. Kendi hayatınız ile olan benzerliklere bakın. Astrolojinin kişilik analizinde sadece bir araç olduğunu hatırlayın.

İkizler Burcu Genel Özellikleri

İkizler burcu, anne ve babamız dışındaki ilk oluşturduğumuz sosyal ilişkileri simgeler; kardeş, komşu, sınıf arkadaşı gibi. Bu kişiler bizlere sözlerin ve iletişimin gücünü gösterirler.

İletişimi temsil eden İkizler burcu gibi aynı yumurta ikizleri, birbirleri arasında diğer insanların fark edemeyeceği sıra dışı bir iletişime sahiptirler. Başka bir örnek olarak, aynı yaşta iki çocukla sadece birkaç dakika geçirseniz aralarındaki anlaşılması güç şakaları ve kısaltmaları hemen fark edersiniz.

İkizler burcu, iletişimi şifreleme ve çözme becerisini, kısaca hayatı anlayıp kendimizi doğru anlatabilmeyi simgeler. Temel gelişimsel amacı merak duygusunu geliştirmesidir.

Evrenin sürprizlerle ve mucizelerle dolu olduğunu öğrenmek için buradadır. Öncelikle, hayattaki kargaşayı anlamak için kendisini bu kargaşaya bırakması gereklidir. Geleneksel astrolojiye göre İkizler burcu, hayattaki gerçeklerin göründüğünden daha fazla ve farklı olduğunu anlamaya, sormaya ihtiyaç duyar.

İkizler, bilgi ve fikirler sayesinde büyür ve gelişir. Küçük bir çocuğun okumayı öğrenmesi gibi İkizler burcu da Dünya’yı büyüleyici bir yer olarak görür. Bu burç insanı yabancı dillere ilgi duyar ve kendi dilini sever.

Bilgiyi taşıyan kitap, dergi, bilgisayar, telefon ve benzeri tüm aletlere ilgisi olabilir. Pratik zeka konusunda diğer burçlardan bir adım öndedir.

Yaz tatilindeki bir çocuk gibi İkizler burcu hızlıca sıkılabilir. Rutinlerinde değişikliğe ihtiyaç duyar. Eğer aynı şeyleri sürekli yapmak zorunda olursa zihinsel olarak sıkıntıya girebilir, etrafındaki insanları istemeden kırabilir.

Bu burç, kısa geziler, bir yerden bir yere gitmeyi sağlayan araba, bisiklet ve tren gibi araçlar ile ilişkilidir. Bu araçları kullanarak hayatında yaptığı değişiklikler onu mutlu eder.

Temel İkizler burcu stratejisi, hayattaki her şeyi denemek üzerine kuruludur. Gazete astrolojisi, bu burcu çok konuşan olarak değerlendirir. Aslında kendini başkalarına dinletebilmesinin sebebi, güçlü dinleme becerisinden geçer. Açık fikirli, yenilik ve sürprizleri mutlulukla karşılayan, genç bir ruha sahip bir kişi tanıyorsanız İkizler burcunu buldunuz demektir.

İkizler Burcu Aşk ve İlişki Hayatı 

Geleneksel astrolojiye göre İkizler burcu diğer iki hava burcu ile çok iyi geçinir, Terazi ve Kova. Fakat, bir kişiyle iyi geçinmek ondan duygusal olarak etkilenmek için yeterli olmayabilir.

İkizler burcunun diğer hava burçlarıyla birçok ortak noktası olsa da sık sık su burçlarını çekici bulur – Balık, Akrep ve Yengeç. İletişim becerisinin iyi olması duygusal alanda pek fayda sağlamayabilir. Kendi duygularını anlayıp düzgün ifade etmekte birçok burca göre zorlanır.

Su burcunun yanına gelince rahatlar ve her şeyi mantıksal olarak açıklamak zorunda kalmaz. Kişinin kendi duygularını özgürce dile getirdiğini veya davranışta gösterdiğini görünce istemsiz bir hayranlık duyar.

İkizler burcunun ilişkilere bakış açısı bataklıkta gezmeye benzetilebilir. Çünkü, geleneksel olarak Türkiye’deki duygusal ilişkiler bireyin özgürlüğünü kısıtlayan etkilere sahiptir. İlişki ciddi hale geldikçe özgür ruhlu İkizler’i dibe doğru çekebilir.

Tipik İkizler burcu, kişilerin duygusal isteklerinden endişe duyar. Buna rağmen, tekrar tekrar ilişkide duygusal bağı merkeze koyan kişileri bulur ve hayatına sokar. Sebebi ise Akrep, Yengeç ve Balık gibi burçların İkizler’in çok yönlü ve pratik zekasından etkilenmesidir.

İkizler burcu, mantığını kullanarak birçok kişinin gizemini çözerken, girdiği ilişkilerde de kendisini güvende ve duygusal olarak yeterli hisseder. Eğer farklı yüzlerini sevecek bir kişi bulursa, gerçek anlamda kendisini de sevmeyi öğrenir. Genellikle, ilişkiye başlayınca önünde iki yol ortaya çıkar.

Birinci yol da İkizler burcu, fazla ilgiden veya kafese kapatılma hissinden rahatsızlık duyar. Eşinin duygusal olarak hayal kırıklığına uğraması, sevgisiz ve ilgisiz kalması, en sonunda da kendisini reddedilmiş hissedip onu hayatından çıkarmasına sebep olur. Bu üzücü olan yoldur, iki taraf da birbirini suçlar.

İkizler insanı duygusal kararsızlığını pek yüksek sesle konuşmaz, insanlara anlatmaz. Konuyla ilgili şakalar ve espriler yapar. Aslında, yaşananları derinlere gömer ve duygularını irdelemek istemez. Fakat bu davranış, kendisine olan güveni zedeler. Yaşadığı ilişkiden ders çıkarmadan bir sonraki ilişkinin yolunu tutmasına sebep olur.

İkinci yol ise mutlu bir sonla biter. İlişkide sağlıklı bir iletişim olduğu ve zaman verildiği müddetçe İkizler burcu, duygularına daha dikkatli bakmayı öğrenir. Kendi ihtiyaçlarını ve hassas yanlarını keşfetmeye başlar. Bu keşif, mantığından bağımsız olarak derinlerde kalmış hislerini anlamasını sağlar.

Bu sayede, hem eşi bir adım atarak ona nefes alması için kişisel bir alan bırakır hem de İkizler burcu, eşinin duygusal ihtiyaçlarına daha duyarlı olur. Sıklıkla, sevdiğini koruyup kollayan, anne veya baba sevgisini hissettiren kişileri kendisine çeker. Çünkü, İkizler burcunun bir ömür küçük bir çocuk olarak kaldığı varsayılır.

Tıpkı diğer hava burçları Terazi ve Kova gibi İkizler de kişisel etik kurallarına bağlıdır. Sık sık cevap vermekten kaçsa da sırlarını soruşturanlardan hoşlanmaz. Kasten yalan söyleyip dürüstlüğünü kaybetmek istemez. Çünkü her hava burcunun yüksek prensipleri vardır.

Hatta İkizler burcu, insanüstü çaba harcayarak prensiplerine bağlı kalmak için uğraşır. Fakat, çoğunlukla kaybeder. Bu prensipler onun içinden geldiği gibi davranmasına izin vermez. Eğer prensiplerine dayalı bir konuda sevdiği insana söz vermişse, değişimi sonucunda eşiyle ilişkisi zarar görebilir.

Eğer bir İkizler burcuna “Bütün akşam bana hiç ilgi göstermedin.” derseniz – kendi prensiplerine göre kaçamak bir yanıt verecektir. Çünkü, İkizler insanı olaylara farklı açılardan bakar.

Kendi duygularını net bir şekilde analiz edemediği için doğru cevabın hangisi olduğunu bilemez. Hatta, ilgi derken neyi kast ettiğinizi bile anlamayabilir. Aslında onun gözünde her şey yolundadır.

En zor kombinasyonlardan biri ise İkizler ve Akrep’tir. Hava ve su burçlarının iki ucunu temsil ederler. Akrep, bir su burcu olarak öznel bir bakış açısına sahiptir ve hislerle karar alıp cevap verir.

Tipik Akrep burcu, nadiren kaçamak cevapları kabul eder. İkizler burcu ise psikolojik olarak analiz edilmek istemez. Altından neler çıkacağını düşünmek bile onu endişelendirebilir. Hatta, psikolojik olarak kendini keşfetme düşüncesini komik bulabilir.

İkizler burcuna göre bir kere problem tespit edilip analiz edilirse, zamanla ortadan kalkacaktır. Maalesef, duygusal problemler mantıksal analiz ile giderilebilecek kadar kolay değildir.

Örneğin, ilişkide yaşanan bir problemle ilgili eşi tarafından kötü niyetle suçlanırsa kırıcı cevaplar verebilir. Hatta bir şeyler uydurup ortamı terk edebilir.

İkizler burcu, suçlandığı davranışın altında yatan duygusal nedeni bilemez ve bilmediği bir şey onu ürkütür. Böyle bir durumda şefkat gösterin. İkizler burcunun zihninde mantıksal cevaplar bularak neler hissettiğini anlamaya çalışmasına izin verin.

Bazen, İkizler burcu hep çocuk kalır. Kelebekler gibi özgür, büyüleyici, neşeli, gösterişli ve tatlıdır. Eğer bu tip bir İkizler ile birlikteyseniz keyfini çıkarın, ama gözlerinizi de açık tutun.

Kendinize sıkı sıkı bağlamak istiyorsanız, uzun bir halata ihtiyacınız olacaktır. Bir ilişkiye kendini adamak bu kategorideki İkizler için ürkütücüdür. Çünkü, zihninin yüzeysel kısmından ayrılıp derinlere inmeye, kendisinin veya sevdiği insanın ihtiyaçlarını anlamaya hazır olmayabilir.

Eğer, duygularınız veya hisleriniz bir Yengeç veya Boğa gibi ön planda ise Balık burcu gibi ince düşünceliyseniz veya Akrep gibi yoğun duygulardan beslenip sevdiğinizi kıskanıyorsanız, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı sadece İkizler burcu üzerine yüklemeyin. Çünkü, ihtiyaçlarınızın tamamını karşılayamaz.

Eğer kişisel hayat sınavınızda, duygusal bağımsızlık veya benzeri bir sınav varsa İkizler burcu sayesinde kendinizi geliştirirsiniz.

İkizler burcunun özgür ve bağımsız tarafına normalden fazla fırsat verirseniz, o da sizin ihtiyaçlarınıza doğru adım atacaktır. Aranızdaki iletişimin kalitesi ve duygusal çekimin gücüne göre bu durum değişebilir.

Nihayetinde, İkizler’in entelektüel yanını keşfedersiniz. Belki size çok uzaktaki dağların ikliminden, politikada dönen entrikalardan veya esprili yanıyla işte yaşadığı komik bir andan bahseder. Yönetici gezegen Merkür sayesinde, zekasıyla sizi bir ömür etkileyeceğinden şüpheniz olmasın.

İkizler Burcu Erkeği Özellikleri

İkizler burcu erkeği birçok özelliğiyle dikkat çeker. Öncelikle sürekli hareket halindedir. Bu bazen fiziksel anlamda olabilir; yerinde duramaz veya gözleri hareketlidir. Etraftaki nesneleri veya insanları dikkatle izler.

Buluşma esnasında uzun süren tutku dolu bir sessizlik, İkizler erkeğinin stili değildir. Birçoğunun dikkat süresi kısadır ve uzun süre konuşmadan gözlerinin içine bakılmasından hoşlanmazlar.

Dikkat çekilmesi gereken başka bir nokta ise İkizler burcu erkeğinin konuşma becerisidir. Pratik zekası sayesinde hemen hemen her konuda bilgisi vardır. Bu sayede sevdiği insanın konuştuğu konularda ilgili görünüp etkileyici yorumlarda bulunur.

İkizler burcu ister erkek ister kadın olsun bir parça dedikoduyu sever. Bu durum yoğun merak duygusundan kaynaklıdır. Hatta her şeye burnunu sokan bir görüntü çizebilir.

Etrafında olup biten ilgi çekici bilgileri öğrenmek ister. Bunun sebebi bir Akrep burcu gibi yeni şeyler öğrenip gücü ele geçirmek değildir, sadece merak duygusunu doyurma isteğindendir.

Sorularıyla konuştuğu insan hakkında hızlıca birkaç bilgi öğrenir. Ama İkizler erkeğine kendisi veya duyguları hakkında sorular sormaya başladığınızda, bir anda konunun dinozorlara nasıl geldiğine şaşırırsınız.

İkizler burcunun insanlarla iletişimi neşeli ve hafiftir. İkizler erkeğinin yoğun duygusal çıkışları yaptığı pek görülmez. Duygusal sıkıntı yaşasa dahi bunu konuşarak söylemek yerine mesajla söylemeyi, hatta birçok anekdot ve espri de mesaja ekleyerek sıkıntıyı önemsiz hale getirmeyi tercih edebilir.

Bu tür yaklaşımı bazı kişiler yüzeysel ve sığ bulabilir. Fakat bu bakışı açısı doğru değildir. Çünkü İkizler burcu erkeğinin özel yeteneği, en can sıkıcı konularda bile espriyle insanı güldürebilmesidir.

İkizler erkeği romantiktir ama trajedi, üzüntü, tutku içeren Leyla ile Mecnun romantizmi değildir. Sahil kenarında kısa hikayelerle gülüp eğlenilen yaz aşkına benzer.

Kendini bir kadına mutlak olarak adayıp diğer kadınlarla konuşmaktan alıkoymak, tarzı değildir. İkizler burcu erkeği, insanlarla ilgilenir ve aynı şekilde ilgilerini görmekten mutlu olur. Bu yaklaşımıyla bazen bir kız arkadaşı varken, etrafındaki diğer kızları istemeden etkileyebilir.

Nadiren kıskançlık belirtileri gösterir ve kıskanılmayı da beklemez. Çünkü kıskançlık, diğer ürkütücü ve saklı kalması gereken duygularla birlikte bilinçaltının derinliklerinde bırakılmalıdır.

Arkadaşınızın bir davetine İkizler burcu erkeği ile katılırsanız, bir anda yanınızdan kaybolup yeni arkadaşlıklar kazanmış bir şekilde geri geldiğini görebilirsiniz. İkizler erkeği sizinle beraber davete katılsa bile, eğlenceli geldiği için “yalnız” rolünü oynayabilir. Doğum haritasındaki diğer burçlar etkilemedikçe, bu erkeğin kendisini bir kadına adadığına sık rastlanmaz.

Kelimeler, İkizler erkeğini büyüler. Duygular ise kelimeler halinde ifade edilmediği sürece o kadar önemli değildir. Ne kadar anlaşılır ve güzel konuşursanız, etkilemeyi o kadar iyi başarırsınız. Ayrıca, sevdiği insandan gelen küçük notlar, hikayeler ve kartpostallara da önem verir.

İkizler burcu erkeği pratik zekasıyla ilgi çekici bir kitaptan, tiyatrodan veya sinemadan bahseder. Farklı kültürleri araştırmıştır, kendi kültürüyle karşılaştırmalar yaparak ilgilendiği kadını zekasıyla büyüler. Eğer entelektüel erkekler yerine fiziksel olarak güçlü olanları beğeniyorsanız, İkizler burcu erkeği size uygun olmayabilir.

İlgi çekici olduğu için yine ilgi çeken insanlarla birlikte olmak ister. Zihni sürekli aktif olan İkizler burcu erkeği, duygusal ilişkileri merak uyandırıcı bulmaya ihtiyaç duyar. Sıkıcı durumlara toleransı düşük olduğundan zihnini doyurmak için farklı insanlara veya aktivitelere yönelebilir.

Örneğin, bütün gün bebeğin ne yediğinden bahsederseniz problem arıyorsunuz demektir. Eğer hayalinizdeki ilişki dağ evinde şöminenin karşısında eşinizin kolları arasında sessizce çayınızı içmekse, Boğa veya Yengeç daha uygun olabilir.

İkizler burcu erkeği, sıkıldığını davranışlarıyla gösterir. Yerinde duramaz ve kıpırdamaya başlar. Gözleri hareketlenir, sık sık telefona bakar veya herhangi bir iletişim aracına – televizyon, bilgisayar gibi. Eğer bu ve benzeri belirtileri gözlemlerseniz, ya ilgi çekici bir konu bulun ya da onu tiyatroyu götürün. Çünkü, kelebeğiniz yuvadan uçmak üzere.

İkizler burcu erkeği, sıra dışı ruh halini ve duygulardan kaçışını çekilir kılan çok önemli bir özelliğe sahiptir. Gerçekten en ilgi çekici erkek burçlarından birisidir. Bu özellik, hayatında değişim aramayan ve uzun dönemli planlar yapan bazı kadınlar için pek çekici değildir.

Hayatları sıkıcı, rutine bağlı ve ciddi insanlarla dolu olan kadınlar için İkizler burcu erkeği hayat kaynağı gibi gelir. Çünkü bu kadınlara, hayatın eğlenceli ve büyülü yanını, keşfedilmek için bizleri beklediğini hatırlatır. Kelebek gibi özgür İkizler erkeğinin yanında bir süre vakit geçirirseniz, kendi kanatlarınızı bile keşfedebilirsiniz.

İkizler Burcu Kadını Özellikleri

Kadının tatlı ve duygusal bir canlı olduğuna, sadece çocuk Dünya’ya getirip eşine itaat etmesi gerektiğine inanıyorsanız yanlış yerdesiniz. Özellikle hava burcu kadınları – İkizler, Terazi, Kova – toplumun beklentilerini ikinci plana koyan kadınlardır.

Merkür tarafından yönetilen İkizler burcu kadını, özgürlüğe ve aile dışındaki insanlarla iletişim kurmaya ihtiyaç duyar. Bir Boğa’nın kendi hayatında istikrar ve düzen kurmak istemesi gibi İkizlerin de temel noktası özgürlük ve merak duygusunu geliştirmesidir.

İkizler burcu kadını düşünce yapısı her zaman tutarlı veya bilimsel olmayabilir, ama çoğunlukla ilgi çekici fikirler ortaya atar. Zihinsel olarak onu besleyecek, ilgi çekici erkeklerden hoşlanır. Bu demek değildir ki sevmeyi veya şefkat göstermeyi önemsemez. Sadece onu diğer burçlardan ayıran temel özellik, büyüleyici zihnidir.

İkizler burcu kadını entelektüel yanı ile dikkat çeker. Bu kadını küçük bir köyde evi ve çocuklarıyla ilgilenirken veya bir sanat galerisinde çalışıyorken bulabilirsiniz.

Önemli olan, zihnini doldurmak için bilgiye daima ulaşma çabasıdır. Elindeki imkanlara göre haberleri takip eder, komşusuyla uzun söyleşiler yapar veya kitaplara gömülür. Değerli bulduğu bilgiye ulaşarak sevdikleriyle paylaşmak ister.

Örneğin, İslam dininin önemli detaylarından, örgü kenarlarından veya nesli tükenmekte olan hayvanlardan bahsedebilir. Bir şeyden emin olabilirsiniz; İkizler kadını ekonomik sebeplerden dolayı okuyamamış olabilir ama asla dar görüşlü değildir.

Bir kadın olarak güzel görünmek isterken, aynı zamanda da ilgi çekici olmak ister. İkizler burcu kadını sıkı rutinleri takip etmekten hoşlanmaz. Birçoğu, özellikle kırsal kesimde erkek egemen toplumun baskısıyla savaşmak zorunda kalır. Bir kadının nasıl davranması, konuşması ve geleceğini planlaması gerektiği onlara sürekli anlatılır.

Entelektüel yanını ikinci plana atmasını isteyen bir ailede yetişen İkizler kadını kendisini yalnız hisseder. Özgürlüğü kısıtlanmış ve nefesi kesilmiş gibi olur. Eğer aile içerisinde örnek alacağı bir kadın bulamazsa, psikolojik rahatsızlıklar geçirebilir.

İkizler burcu kadını huzurlu kalmak için iş dışında farklı uğraşlara, hobilere, grup tartışmalarına ihtiyaç duyar. Öğrenme arzusu, onun en güçlü motivasyonudur. Bunun için geliştirilip desteklenmesi gerekir – üniversiteye gitmek, imkan olmasa da işten sonra ikinci öğretimle dersler almak veya halk arasında söyleşilere katılmak gibi.

Kariyer anlamında İkizler burcu kadını; harika bir hukuk görevlisi, reklamcı, çevirmen, öğretmen ve gazeteci olur. Medyaya dair herhangi bir iş ile çok uyumludur.

Ev hanımı ise bilgi alışverişi yapacağı insan sayısını arttırması fayda sağlar. Sadece çocuk ve eş ile ilgilenmek içindeki bir parçasını hayal kırıklığına uğratır. Bu da yüksek oranda dedikodu ile kendisini gösterebilir.

Bu yüzden, mümkünse dedikodu yapan kadınları hemen yargılamayın. Enerjilerini yapıcı bir şekilde ortaya çıkaracak başka bir araçları olmayabilir.

İkizler burcu kadını, duygusal olarak kendini doğru ifade etme sıkıntısı yaşayabilir. Tipik eğilimi, duyguları bekletip analiz edip bir araştırma hipotezi gibi onları çürütmeye çalışmaktan geçer. Hatta, yalnızlık ve mutsuzluk gibi hislerle yüzleşmek yerine kaçma ve uzaklaşma davranışı gösterebilir.

İkizler burcu kadını bazen olaylara ani duygusal tepkiler verir veya tepki göstermese de gergin gezer. Bu davranışlar, baskılanmış duyguların ortaya çıkış şeklidir. İçinde iki kadın vardır; biri kadınsı özelliği ile bilinir, diğeri ise entelektüel yanıyla. Çoğunlukla bu iki kadın birbirine zıt hareket eder.

Tek bir hayatta iki tarafı da eşit şekilde memnun etmek zordur. Eğer entelektüel zekasını doyurmak için eğitime yönelirse, aşk, sevgi ve anneliği ertelemesi veya vazgeçmesi gerekir. Erken evlilik ise entelektüel yanını sıkıntıya sokar. Bu oluşan düğümü, İkizler burcu kadını orta yolu bularak bir şekilde çözmelidir.

Evde eşiyle sohbet edince kendisini gerçek anlamda ailenin bir parçası hisseder. Hatta konuşmak, yatak odasında geçirilen vakitten daha tatmin edici olabilir. Anne olan İkizler burcu kadını, çocuğunun eğitimini çok önemser. Özellikle kendisi yeterince eğitim görmemişse, çocuğundan beklentisi yüksek olabilir.

Hassas romantizm hem İkizler erkeğinin hem de kadının hayatında bulunur. Bu romantizm güçlü ve trajik bir tutku yerine espri ve neşe içerir. İkizler burcu kadını sevgiyi kelimelerde görmek ister. Ona sadece zaman ayırmanız yeterli değildir.

Duygularını doğru bir şekilde ifade eden erkekler bir adım öndedir. İlişkisinde oyunlar görmeyi sever; sert denecek kadar dürüstlük ve sade iletişim ilgisini çekmez.

Bazen estetik açıdan hassas olduğunu görürsünüz. Tat önemlidir. Modaya uygun ürünler alacak bütçesi olmasa da yeni trendlerle ilgili bilgi sahibidir. Sıklıkla arabasından kıyafetine kadar modern ve yeni olana ilgi duyar. Nostaljiye eğilim bir İkizler özelliği değildir daha çok Yengeç burcunda görülür.

Son olarak, İkizler burcu kadını büyüleyicidir. Bir kelebek düşünün, kelebeklerin özgür, hafif ve parlak olmasını severiz. Onu kafeslerden ve toplumsal baskılardan koruyup sağlıklı ve mutlu kalmasına fırsat verin.

İkizler Burcu Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

İkizler burcu, zaman zaman hızlı ve yüzeysel iletişim kurabilir. Örneğin, günlük konuşmasında üzgün olan arkadaşının sıkıntısını pek irdelemez. Bu durum insanların güvenini kazanmasını zorlaştırır.

Üzücü konularda arkadaş canlısı ve neşeli doğasını kullanıp sevdiği insanları mutlu edebilir. Ağır konulara hafif yaklaşmayı ve onlar hakkında gülmeyi öğretir.

Önemli olan dinleme becerisini en iyi şekilde geliştirmesidir. Açık fikirli bakış açısıyla insanların farklı düşüncelerini dinler. Yüzeysel bakış açısından biraz uzaklaşıp daha samimi ve derin sorular sormayı öğrenir.

Bu sayede, insanlara samimiyetin canlı örneğini gösterir. Başkalarının fikirlerini dinlemek, İkizler burcuna zihinsel ve duygusal zindelik kazandırır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Related Stories

Terazi Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Terazi Burcu Özellikleri Kuzey Yarım Küre’de Güneş, Terazi burcuna gece ve gündüz eşit olduğu zaman girer. Bu sebeple bu burcu denge ve eşitlik simgeler. Örneğin,...

Akrep Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Akrep Burcu Özellikleri Güneş, sonbaharın ikinci ayında yaprakların düştüğü, soğukların yaklaştığı dönemde Akrep burcundan geçer. Geleneksel olarak Akrep burcu sonraki hayat, ölüm, kişilik değişimi gibi...

Balık Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Balık Burcu Özellikleri Mart ayında Güneş, Balık burcunda ilerlerken günler uzamaya başlar. Güneş ışıkları, bulutlu gökyüzü altında zayıftır. Balık burcu döneminde doğa, ilkbahara dair umut...

Yay Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Yay Burcu Özellikleri Güneş, günlerin kısalıp soğuduğu, soba veya ısıtıcımızın yanında derin düşüncelere daldığımız zamanlarda Yay burcundan geçer. Hayat nedir? Hayatımız sona erdiğinde ne olur?...

Aslan Burcu Erkeği – Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Aslan Burcu Özellikleri Aslan burcu Kuzey Yarım Küre’de yılın en sıcak ayına denk gelir. Temmuz ve Ağustos aylarında zaman genelde eğlenceye, tatile ve yaratıcı aktivitelere...