KURUMSAL
İLETİŞİM
MEVZUAT
FAALİYET,ÜRÜN,HİZMET
DUYURULAR
 
 • İhale İlanları ve Sonuçları
 •  
 • » Basın Açıklamaları
 •   çevre
 •   MOTOR ANLAŞMA
 •   E LOKO
 •   TÜLOMSAŞ-GE
 •  
 • » Kamuoyuna Duyurular
 • İNSAN KAYNAKLARI
  YÖNETİM SİSTEMLERİ
  YAYINLAR - RAPORLAR
  İSTATİSTİKLER
  TEDARİKÇİ KAYIT
  FAYDALI LİNKLER
  TANITIM FİLMİ
  SERVİS BAŞVURU FORMU
  KAYNAK EĞİTİM ve TEKNOLOJİ MERK.
  KAMU HİZMET STANDARTLARI
  ÇAĞRI MERKEZİ

  Ana Sayfa » DUYURULAR » Basın Açıklamaları » TÜLOMSAŞ-GE    

  Lokomotifin Tedarikçi ve Müşterilere yönelik tanıtımı TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri AVCI ve GENERAL ELECTRIC CEO’su Lorenzo SIMONELLI tarafından yapılmıştır.

  Toplantı;  GENERAL ELECTRIC firması yetkilileri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları, Özel ve Kamu Sektörü Firma yetkilileri, Potansiyel müşteriler ile çok sayıda tedarikçilerin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

  Söz konusu lokomotifin Dünya Lansmanı ise 23-26 Eylül 2012 tarihlerinde Almanya Berlin’deki INOOTRANS fuarında yapılmıştı.

  TÜLOMSAŞ ile General Elektric firması arasında gerçekleştirilen stratejik ortaklık anlaşması kapsamında halen 20 Adet TCDD için ve 30 adet GENERAL ELECTRIC için Lokomotif imalatları devam etmektedir. Lokomotiflerin pazarlama ve satış faaliyetleri ise yurt içi ve yurt dışı pazarlarda yoğun bir şekilde sürdürülmektedir. Bu lokomotiflerin imalatında yerli katkı oranının her yıl artarak sürdürülmesi amaçlanmıştır.

  Söz konusu lokomotifler, dünyadaki benzer lokomotiflere göre %26 daha fazla çekiş gücüne sahip, %9 daha az yakıt sarfiyatlı ve bakım periyotları arası uzun, AB emisyon standartları ile TSI gerekliliklerini karşılayacak teknolojiye sahiptir.

  Ayrıca lokomotifler Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkeleri için stratejik ortaklık kapsamında münhasıran TÜLOMSAŞ tesislerinde üretilecektir.

  Toplantıda GENERAL ELECTRIC CEO’su Lorenzo SIMONELLI GE’nin son teknoloji lokomotifi PowerHaul büyük ölçüde yakıt verimliliği ve düşük emisyon sağlıyor. GE Transportation öncü teknolojilerle TÜLOMSAŞ’ı desteklerken; bu ortaklık Türkiye’nin yenilikçiliğe, teknolojik gelişime ve demiryollarında yatırıma odaklanan 2023 hedeflerine katma değer sağlıyor” dedi. 

   

  GE Transportation Başkanı ve CEO’su Lorenzo Simonelli, bu ortaklığın Türkiye’nin bilimsel ve teknolojik inovasyon alanında bir ana merkez olma hedeflerine sağladığı katkının altını çizdi.

  Dünya üzerinde 50'den fazla ülkede yaklaşık 17 bin GE lokomotifi kullanıldığını vurgulayan Simonelli, şöyle devam etti: “TÜLOMSAŞ ile yaptığımız işbirliği ile hem istihdam yaratacağız hem de altyapı büyümesini teşvik edeceğiz. Üstün teknolojili lokomotif üretimi alanındaki know-how’umuzu Türk mühendislerine aktaracağız.”

  ( Fotoğraf: GENERAL ELECTRIC CEO’su Lorenzo SIMONELLI)

  Lokomotif tanıtım toplantısında TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri AVCI “ TÜLOMSAŞ ve GENERAL ELECTRIC Stratejik Ortaklığı kapsamında TÜLOMSAŞ Tesislerinde üretilecek lokomotifler Türk mühendis/işçileri ve GE teknik elemanları tarafından imal edileceğini,  her yıl artan oranda yerli katkı sağlanması amacıyla Yan Sanayi Firmalarımız GE’nin uyguladığı NCI-tedarikçi değerlendirme sürecinden geçirildiğini, bu firmaların aynı zamanda Global anlamda Tedarikçi konumuna gelmiş olacağını” belirtmiştir.

  TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri Avcı “Dünyanın en gelişmiş ve ileri teknoloji ürünü lokomotiflerinin TÜLOMSAŞ’ ın bilgi birikimi, uzman iş gücü, imkân ve kabiliyetleri ile TÜLOMSAŞ Tesislerinde üretiminin gerçekleştirilmesinin çok önemli olduğunu belirtmiştir. Bu Ortaklık Sonucu yüksek katma değerli teknolojik ürünlerin Yurt içi ve Yurt dışı piyasalara satış işlemlerinin gerçekleştirilmesi sonucu ülke ekonomisine ve Yan Sanayinin geliştirilmesine de reel katkı sağlayacağını belirtmiştir.

         Hayri Avcı “İlk üretilen lokomotiflerde TÜLOMSAŞ çalışanlarının ortaya koyduğu ürün kalite gerekliliklerinin karşılanmasına yönelik performansın, uluslar arası denetim kuruluşları tarafından takdirle karşılandığını” ifade etmiştir.

  TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri AVCI;  “Raylı Sistemler Araç Sektörünün sektör olarak Ülkemizdeki gelişmesinde belirleyici bir konumda olan şirketimizin bu ortaklık kapsamında dünyanın en gelişmiş teknolojisini başarı ile uygulayabileceğini göstermiştir. Bu kapsamda belirlemiş olduğumuz 2023 vizyonuna uygun olarak hedeflerimize ulaşabileceğimize olan inancın arttığının” altını çizmiştir.

  (Fotoğraf: Hayri AVCI, TÜLOMSAŞ Genel Müdürü)

      

   

  Bu sayfa 29797 kez incelendi


  Faydam Bilişim - Tasarım ve Programlama